حقوق بشر و بیوتکنولوژی

همایش پروبیوتک وغذاهای سودمند

با توجه به کاربرد فراوان علوم ژنتیک مدرن در صنایع غذایی لازم است همراه با ورود این مواد در بازار به جنبه های اثرات سلامت بخشی و اخلاقی ودیگر ابعاد آن توجه شود .به همین منظور همایشی تحت عنوان "پروبیوتک و غذاهای فرا سودمند " قرار است در اوایل سال آتی برگزار گردد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایند.

شنبه 12 آذر 1390

ورود شورای شهر در موضوع سلامت محصولات غذایی/باقیمانده آفت کش ها در محصولات کشاورزی بیش از حد مجاز است

حق برغذا از حقوق بنیادین بشر محسوب می گردد و در اسناد بین المللی حقوق بشر به عنوان حقوق غیر قابل تعلیق و تحدید مورد تاکید قرار گرفته است البته این وظیفه دولت هاست که تغذیه سالم را فراهم کنند بگونه ای که دسترسی آسان به آن برای همه براحتی امکان پذیر باشد . در این میان با پیشرفت های علمی قرن حاضر دولت ها با بکار گیری فناوری های بیو تکنولوژی در حوزه محصولات کشاورزی ابزار گسترده ای در راستای تحقق حقوق مذکور در اختیار دارند ، ایران نیز از این ابزار برخوردار است اما سیاست گذاری صحیحی در این زمینه صورت نگرفته فلذا مشکلاتی رادر بخش تغذیه سالم در کشور با آن مواجه هستیم .

برای کسب اطلاعات کامل تر در این حوزه اینجارا کلیک کنید.

شنبه 7 آبان 1390

انتصاب نماينده انجمن‌هاي علمي در شوراي ملي ايمني زيستي

قانون ایمنی زیستی که متن آن در همین وبلاگ موجود می باشد از قوانینی است که انتقادات بساری به آن وارد است من جمله عدم استفاده از متخصصین حوزه های علوم انسانی و در نظر نگرفتن جنبه های حقوقی و اخلاقی مسائل مربوط به بیوتکنولوژی و نیز فقدان آیین نامه اجرایی و عدم بکارگیری متخصصین عرصه های بیوتکنولوژی که البته با انتصاب دکتر جلالی وهم چنین دکتر مدرسی در شورای ملی ایمنی زیستی در جهت حل بخشی از این مشکلات گام برداشته شده که امید است در آینده شاهد پیشرفت های بیشتری از این دست باشیم .

جهت مطالعه متن خبر لینک های زیر را کلیک نمایید .

یک

دو

شنبه 7 آبان 1390

هفتمین همایش ملی بیوتکنولوژی

برگزیدگان هفتمین همایش ملی بیوتکنولوژی معرفی گردیدند ،هم چنین در پایان همایش قطعنامه ای در خصوص سند ملی زیست فناوری و توسعه کشت محصولات تراریخته از سوی برگزارکنندگان همایش صادر گردید.

جهت در یافت متن کامل قطعنامه اینجارا کلیک کنید .

چهارشنبه 30 شهریور 1390

آخرین اخبار در ارتباط با توزیع داروهای بیوتکنولوژِی

دوشنبه 21 شهریور 1390

کارگاه های آموزشی در ارتباط با بیوتکنولوژی

دوشنبه 21 شهریور 1390

هفتمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران

دوشنبه 21 شهریور 1390

توزیع داروی جدید ام اس

داروی بیوتکنولوژیکی ام اس که چندی است در محافل خبری به آن می پردازند ودر همین وبلاگ تحلیل کوتاهی در ارتباط با واردات داروی مذکور نوشته شد اخیرا مجوز توزیع و پخش گرفته که مخالفان بسیاری دارد .

برای مشاهده متن کامل خبر از این قسمت کلیک کنید.

دوشنبه 14 شهریور 1390

تعیین جنسیت

تعیین جنسیت از هفته هفتم تا هفته دهم امکانپذیر شد. برای کسب اطلاع بیشتر از لینک زیر مطالعه نمایید .

ادامه مطلب ...

چهارشنبه 19 مرداد 1390

خبر درحوزه ژنتیک

آئين‌نامه اجرايى شناسايي و ثبت منابع و مواد ژنتيكي دام ‌‌ابلاغ شد

ادامه مطلب ...

دوشنبه 27 تير 1390

درباره وبلاگ

در این وبلاگ دغدغه های مربوط به پیشبرد حقوق بشر در حوزه زیست فنآوری (بیوتکنولوژی) و تحولات جدید مورد پیگیری قرار می گیرند. هدف ساده این است که بدین طریق زمینه مشارکت هرچه بیشتر علاقمندان به موضوع در سراسر ایران و اقصی نقاط جهان برای تقویت فعالیت تخصصی در این حوزه فراهم آید.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط