حقوق بشر و بیوتکنولوژی

پنل تحقیقات بین المللی کمیسیون ریاست جمهوری آمریکا با موضوع مطالعه بروی اخلاق زیستی

در اول اکتبر سال 2010 دولت امریکا فاش کرد که از تحقیقات بروی بیماری های منتقله از راه جنسی در گوآتمالا از سال 1946تا 1948 حمایت می نموده است .این آزمایشات شامل بیمار کردن عمدی قشر آسیب پذیری از انسان ها نیز بوده است . برای جبران این اعمال، رییس جمهور آمریکا باراک اوباما یک کمیسیون جهت مطالعه موضوعات اخلاق زیستی ایجاد نمود که وظیفه اش نظارت کامل و حقیقت یابی در جزییات این آزمایشات جهت حمایت از تحقیقات در بخش سلامت عمومی و هم چنین بررسی موضوعاتی که به حفاظت از بشر مربوط می شود، می باشد.

ریس جمهور بدنبال تضمینی برای قوانین جهت حمایت از داوطلبان شرکت در این آزمایشات بود، افرادی که در این میان آسیب می بینند و یا تحت درمان های غیر اخلاقی قرار میگیرند.

این کمیسیون یک پنل تحقیقات بین المللی برگزار نمود که به عنوان یک کمیته فرعی جهت توصیه دادن در خصوص مسئولیت ریاست جمهوری شروع به فعالیت نمود.اعضای این پنل متشکل بودند از کارشناسانی در حوزه اخلاق زیستی و تحقیقات بیوتکنولوژی درپزشکی از کشور های مختلف : هن ، اوگاندا، چین، روسیه، برزیل، آرژانتین، بلژیک، گوآتمالا، مصر و آمریکا .

جهت مشاهده گزارش پنل اینجارا کلیک نمایید .

دوشنبه 21 آذر 1390

شبیه سازی وحقوق بشر

گزارش سومین نشست گروه اخلاق زیستی و پنجمین نشست مشترک انجمن پزشکان قانونی ایران

 

ادامه مطلب ...

شنبه 15 مرداد 1390

درباره وبلاگ

در این وبلاگ دغدغه های مربوط به پیشبرد حقوق بشر در حوزه زیست فنآوری (بیوتکنولوژی) و تحولات جدید مورد پیگیری قرار می گیرند. هدف ساده این است که بدین طریق زمینه مشارکت هرچه بیشتر علاقمندان به موضوع در سراسر ایران و اقصی نقاط جهان برای تقویت فعالیت تخصصی در این حوزه فراهم آید.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط