کودکان و حقوق بشر

متن کامل لايحه پليس ويژه اطفال و نوجوانان

 

 

 

برای دریافت لایحه فوق که  جهت بررسی به حوزه ریاست قوه قضاییه ارسال شده است، به لینک زیر مراجعه نمایید:

جهت دریافت متن لایحه اینجا را کلیک نمایید

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

پایان زودهنگام کودکی....

 

 

 

 

در شرق استان هرمزگان و مناطقی همچون جاسک و بشاگرد به دلیل پراکندگی روستاها و صعب العبور بودن راه‌های مواصلاتی امکان ادامه تحصیل دختران بعد از مقطع ابتدایی تقریباً به صفر می‌رسد، چنانکه بیشترین تحصیلات دختران تا پنجم ابتدایی بوده و بعد از آن کودکان در منزل با نگهداری سایر فرزندان خانواده و یا فعالیت‌هایی مانند سوزن دوزی و زری بافی مشغول می‌شوند. بیشترین آمار ازدواج کودکان در استان هرمزگان نیز مربوط به همین مناطق است.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

شناسنامه ی بی‌شناسنامه‌ها در دست بهارستان‌نشینان

 

 

درحالی که برآوردهای اولیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاکی از آن است که تا سال 1394، بیش از ۵۰۰ هزار کودک حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی فاقد هویت رسمی هستند و از کلیه حقوق اجتماعی و اقامت پایدار محروم‌اند، چندی پیش لایحه اعطای تابعیت از مادر ایرانی به فرزندان به مجلس فرستاده شد تا براساس آن فرزندان بتوانند از مادران نیز تابعیت بگیرند.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

قانون حمایت از کودکان در افغانستان تصویب شد

 

 

نخستین قانون حمایت از حقوق کودکان در افغانستان پس از نزدیک به دو سال بحث و بررسی پیرامون تعیین سن کودکان در مجلس نمایندگان، با صدور فرمان از سوی رئیس جمهوری اشرف غنی تصویب شد.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

نتایج یک مطالعه جهانی نشان داد: کاهش مرگ‌ و افزایش معلولیت در کودکان و نوجوانان

 

 

نتایج یک بررسی جهانی نشان می‌دهد در حالی که آمار مرگ و میر در میان کودکان و نوجوانان در سطح جهانی به نصف کاهش پیدا کرده اما براساس شواهد موجود میزان ناتوانی و معلولیت در این گروه سنی رو به افزایش است.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی کودکان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق کودک در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط