کودکان و حقوق بشر

در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد: بازمانده از تحصیل‌ها شناسنامه‌دار می‌شوند/ 3 دهک‌ درآمدی بیشتر درمعرض بازماندگی‌اند

 

 

گسترش عدالت آموزشی، افزایش دسترسی همه کودکان به چرخه آموزش و ... ؛ واژگانی که این‌ روزها در پی افزایش آگاهی‌ها درخصوص تاثیر آموزش و پرورش بر زندگی مورد توجه کارشناسان و سیاستمداران قرار گرفته است اما با وجود تلاش‌های صورت‌ گرفته برای افزایش پوشش تحصیلی همچنان برخی از کودکان به دلایل مختلف از جمله فقر اقتصادی، معلولیت، دوری از مدرسه، مشکلات فرهنگی و غیره از دسترسی به آموزش محروم هستند.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 5 آذر 1398

دستور وزیر برای کاهش محتوای مکتوب و افزایش تصویر کتب درسی

 

 

وزیر آموزش و پرورش مقوله فیلم را به‌عنوان جز به‌هم‌پیوسته فرایند آموزشی مطرح کرد و گفت: ۶۰درصد محتوی آموزشی در مدارس ابتدایی و ۹۰درصد محتوی آموزشی در دوره متوسطه و دانشگاه متکی بر شنیدن است و می‌دانیم دانستن برای دانستن لزوماً منجر به دانستن برای کار بستن، زیستن و همزیستی منجر نمی‌شود و امروز باید برای دانستن برای به کار بستن تلاش کرد لذا باید از ابزارهای دیگری برای تنوع‌بخشی به یادگیری استفاده کنیم و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی باید با کاستن از محتوی مکتوب و انتقال آن به محتوی تصویری فضای جدیدی را برای یادگیری به وجود بیاورد.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 5 آذر 1398

بازماندگان از تحصیل چشم‌انتظار بازگشت

 

 

موضوع «بازماندگان از تحصیل» همواره برای مسوولان و افکار عمومی نگران‌کننده است، مقوله‌ای که بارها درباره آن صحبت و چاره‌اندیشی شده اما هنوز هم در مناطق مختلف شاهد افرادی هستیم که با وجود میل باطنی از تحصیل محروم هستند.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 5 آذر 1398

آموزگاری که سکوت کودکان ناشنوا را شکست

 

 

میرزا جبار عسگرزاده معروف به جبار باغچه‌بان یکی از مردان بزرگ علم و ادب است که با تاسیس اولین کودکستان و همچنین مدرسه ناشنوایان، دنیای سکوت کودکان ناشنوا را شکست و به زندگی آنها جان بخشید.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 5 آذر 1398

نماینده مجلس آخرین روند درمانی دختران شین‌آباد را تشریح کرد

 

 

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس تصریح کرد: فعلاً سیاست وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» این است این است که دختران شین‌آباد در داخل کشور معالجه شوند و مجوزی برای خروج این دختران از کشور جهت معالجه صادر نشده است.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 5 آذر 1398

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی کودکان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق کودک در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط