افراد توان خواه و حقوق بشر

تظاهرات معلولان انگلیسی در اعتراض به سیاست های دولت

توسط:DPHR ﺳﻪشنبه 9 خرداد 1391 (0)نظرات :

معلولان انگلیسی در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت لندن، مقابل منزل معاون نخست وزیری این کشور که یکی از طراحان سیاست‌های ریاضتی است، تظاهرات کردند.برای ادامه مطلب، اینجا را کلیک کنید.

صدها نفر در اعتراض به بیکار شدن معلولان در انگلیس تجمع کردند

توسط:DPHR دوشنبه 25 ارديبهشت 1391 (0)نظرات :

صدها نفر با تجمع در شهر شفیلد انگلیس اعتراض خود را به تعطیلی کارخانه‌هایی که بیش از ۱۵۰۰ نفر معلول را از کار بیکار می‌کند نشان دادند.برای ادامه مطلب، اینجا را کلیک کنید.

تبعیض نژادی مطابق با قانون فنلاند جرم است

توسط:DPHR شنبه 23 ارديبهشت 1391 (0)نظرات :

تبعيض انسان ها بر اساس قوميت ،   مليت ،  زبان ،  مذهب ،  اعتقادات ،  نظرات ،  وضعيت پزشكی ،  معلول بودن ،  تمايلات جنسی ،  جنسيت و هويت جنسی غير قانونی می باشد.  تبعيض به خاطر مثلاً  ثروتمند بودن و بارداری نيز ممنوع است .

مطابق با قانون برابري (yhdenvertaisuuslaki) تبعيض مثلاًدرهنگام استخدام و يا تحصيل ممنوع می باشد. در مورد هيچ كسی نمی توان براساس مسئله قوميت و مليت مثلاً در هنگام ارائه خدمات بهداشت و امور اجتماعی تبعيض قائلشد.

حقــوق معلـوليـن

هيچ كس را نمی توان بر اساس معلول بودنش مورد تبعيض قرار داد. بر اساس قانون برابری كارفرمايان و برگذار كنندگان دوره های آموزشی می بايست امكانات معلولين را برای كاريابی و تحصيل بالا برند. مفهوم اين جمله اين است كه شرايط و سازماندهی ها بايد مناسب باشند. مثلاً محيط كار را می توان طوری تغيير داد كه شخص معلول راحت تر بتواند رفت و آمد كند .

در صفحات اينترنتی شوراي سراسري معلولين  اطلاعاتی در مورد قوانين و سازمان هاي معلولين  موجود می باشد. برای كسب اطلاعات بيشتر در مورد خدمات برای معلولين به صفحات اينترنتی بانك اطلاعاتی بخش معلولين  مراجعه نمائيد .برای اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید:

http://www.infopankki.fi/fa-IR/tasa-arvo_ihmisten_valilla/

وکیل اوگاندایی می گوید که حقوق معلولین باید بخشی از آینده آفریقا باشد

توسط:DPHR شنبه 23 ارديبهشت 1391 (0)نظرات :

واشنگتن – مد سنگوبا، وکیل اوگاندایی که با گروه حقوقی غیر دولتی تلاش برای افراد دارای معلولیت LAPD)[] همکاری می کند، می گوید ایالات متحده کارهای بسیاری برای بهبود فرصت ها برای شهروندان معلول خود انجام داده است و امیدوار است کشور وی و دیگر کشورهای آفریقایی نیز قادر به پیشرقت در زمینه های لازم شوند.برای مشاهده کامل خبر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://iipdigital.usembassy.gov/st/persian/article/2010/08/20100812171053x0.4988672.html#axzz1ub8UFrix