شنبه 19 بهمن 1392

در سال 1430 از هر 4 ایرانی یک نفر سالمند است

شبکه ایران/ رییس دبیر خانه شورای ملی سالمندان با بیان اینکه جمعیت ایران رو به سالمندی دارد، گفت: در سال 1430شمسی از هر 4 ایرانی یک نفر سالمند است لذا نیاز سالمندان مختص به یک حوزه نیست و در ابعاد مختلف باید مورد توجه قرار گیرد که تشکیل شورای سالمندی در جهت تسهیل در این امر است.

ادامه مطلب...

(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 19 بهمن 1392

آغاز ثبت نام طرح آموزشی مراقبت از سالمندان و معلولان جسمی حرکتی در سراسر کشور

مدیر اجرایی دوره های تربیت مراقب سالمندان و معلولان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، از آغاز ثبت نام طرح آموزشی مراقبت از سالمندان و معلولان جسمی حرکتی در سراسر کشور خبر داد و گفت: علاقه مندان تا 20 بهمن ماه سال جاری فرصت دارند در این دوره های آموزشی ثبت نام کنند.

ادامه مطلب...

(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 12 بهمن 1392

دهها سالمند کانادایی در آتش سوختند

به نقل از  خبرگزاری فرانسه، پلیس کبک تایید کرد تاکنون پنج نفر بر اثر این آتش سوزی مرده اند و از سرنوشت 30 نفر دیگر خبری نیست

به علت ریختن آب برای اطفای حریق ، لایه ای از یخ به قطر 30 سانتی متر روی این مرکز را فراگرفته و آتش نشانان به همین علت از تحقیق درباره علت بروز حریق ،‌باز مانده اند.
این خانه سالمندان، پذیرای 50 تا 60 سالمند بوده است که نیمی از آنان بالاتر از 85 سال دارند.
به گفته شاهدان، در جریان آتش سوزی ، فریادهای کمک از درون شعله های آتش به گوش می رسید و حدود ساعت یک بامداد به وقت محلی ،‌ ساختمان به طور کامل در آتش می سوخت.
 
(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 12 بهمن 1392

۶ سالمند بالای ۶۰ که از شما سالم‌ترند

این ورزشکاران تنها راز موفقیت خود را ورزش و داشتن رژیم غذایی سالم می‌دانند.
 

۱-فوجی سینک دوندهٔ ۱۰۲ ساله‌ای است که در مسابقات ماراتون تا به حال مقام‌های زیادی به دست آورده است و راز تندرستی خود را ورزش و دوری از دخانیات و رژیم غذایی صحیح می‌داند.
 
 
.
(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 12 بهمن 1392

فرماندار نايين گفت: تا سال 1404 نسبت به سال 1375 جمعيت سالمند ايران بيش از 130 درصد افزايش مي‌يابد.

سيد مجتبي ايزدي در جلسه شوراي اداري شهرستان نايين اظهار داشت: مهم‌ترين مسئله مورد توجه در ماه‌هاي آينده، طرح تحول اقتصادي دولت و قانون هدفمند كردن يارانه‌ها است.
وي ادامه داد: در اين راستا در شهرستان نايين نيز جلسات و كميته‌هايي را داشته‌ايم و بخش عظيمي از كار انجام شده است.
فرماندار نايين خاطرنشان كرد: لزوم اجراي اين طرح در كشور بر همگان روشن است و در صورت اجراي اين طرح به گفته اكثر كارشناسان مصرف انرژي در كشور تا سقف 47 درصد كاهش مي‌يابد.

ادامه مطلب....

(0)نظرات توسط: ELDERLI