دوشنبه 2 ارديبهشت 1392

بزرگترین فستیوال مذهبی و رهایی سالمندان

هر 12 سال شهر شمالی الله آباد هند نقش میزبان برای جمعیت زیادی که kumbh mala نام دارند را بازی می کند.امسال انتظار می رود میزبان 80 میلیون زائر بین ماههای ژانویه و مارس باشد.

مردم به الله آباد می آیند برای شستن از گناهان خود در رودخانه مقدس گنگ.برای بسیاری یکی از اهداف زندگیشان است و در زندگیشان احساس شادی و نشاط پدیدار می شود اما طرف تیره ی این گردهمایی بزرگ مذهبی  به عنوان یک مزیت برای زائران رها کردن بستگان مسن خود است.

ادامه مطلب....

(0)نظرات توسط: ELDERLI
ﺳﻪشنبه 17 بهمن 1391

سرطان در سالمندی

 در طول دوره 2000 تا 2050 ,تعداد و درصد آمریکایی های بیش از 65 سال پیشرفت جمعیتشان از آنچه انتظار می رفته 2 برابر شده است.  این گسترش جمعیت با افزایش قابل توجهی در بیمارانی که به خاطر اختلالاتی که در سنین بالا شیوع زیادی دارد نیاز به مراقبت دارند همراه خواهد بود..از آنجا که افزایش ابتلا به سرطان نمایه ای با پیشرفت سن دارد,انتظار می رود که بیماران مبتلا به  سرطان هر دو نهاد بهداشت و درمان و متخصصان مراقبت های بهداشتی  را به چالش می کشانند

 

 ...ادامه مطلب.

(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 9 دی 1391

تجاوز به سالمند چیست؟

هر سال صدها هزار نفر از افراد مسن مورد آزار قرار گرفته، نادیده گرفته شده، و مورد سوء استفاده قرار  می گیرند بسیاری ازقربانیان سالمند وضعیف و آسیب پذیرهستند و نمی توانند به خودشان کمک کنند و برای تامین نیازهای ابتدایی شان نیازمند دیگران هستند.متجاوزان به سالمندان , بزرگسالان هم زن و هم مرد هستند و ممکن است از اعضای خانواده و دوستان یا افراد مورد اعتمادشان باشند...

ادامه مطلب.. 

(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 9 دی 1391

مشکل سالمندان با عدم حمایت قانونی

سالمندان ساکن خانه سالمندان و بیمارستانها در معرض  درمانهای پیش بینی نشده و تحقیر آمیز قرار دارند.چرا که آنها توسط قانون حقوق بشر محافظت نشده ,گزارش خواهد گفت که کسانی که برای مراقبت پول پرداخت می کنند باید مورد حمایت قانون قرار بگیرند.

 

ادامه مطلب...

(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 9 دی 1391

مراقبت در منزل: درخواست سالمندان برای بازپس گیری حقوق بشر

دیدهبانان عدالت پیشنهاد می کنند که افراد سالمند باید برای نقض حقوق بشر خود اقامه دعوا کنند, اگر سرپرستان به ایمیل های آنان نگاه کنند,یا شایعه سازی کنند یا سالمندان را وادار به بیرون رفتن با دمپایی کنند. انکار افراد ضعیف و آسیب پذیر به داشتن حق تصمیم گیری در اینکه چه چیزی بخورند و بپوشند,به کجا بروند, یا چه زمانی بخوابند نقض ابتدایی کرامت انسانی آنان است...

 

ادامه مطلب..

(0)نظرات توسط: ELDERLI
دوشنبه 27 آذر 1391

سالمند در حقوق خانواده

آیا ما در حقوق خانواده نسبت به سالمندان و معلولان بی توجه هستیم؟

موضوع کتاب نوا بنت تالی موریس هست که در واشنگتن در سال 1991 به چاپ رسیده است شما در ادامه مطلب می توانید به این کتاب دسترسی پیدا کنید.

ادامه مطلب..

(0)نظرات توسط: ELDERLI
دوشنبه 27 آذر 1391

حق حفاظت از بهداشت سالمندان

مقاله حق حفاظت از بهداشت سالمندان در سال 2012 به چاپ رسیده اشت .نویسنده آن  هنریت سینرینگ آسهن می باشد که در کمبریج این مقاله را به چاپ رسانده است شما در ادامه مطلب می توانید به این مقاله دسترسی پیدا کنید.

ادامه مطلب..

(0)نظرات توسط: ELDERLI
چهارشنبه 22 آذر 1391

حقوق بشر برای افراد مسن در جهان پیری

تعداد سالمندان در طی 40 سال آینده انتظار می رود 2 برابر شود.حفاظت از حقوق بشر افراد سالمند یک نگرانی رو به رشد در سطح بین المللی است.افراد سالمند معمولا به شدت از رکود ضربه می خورند و اغلب هنگامی که بیکار بشوند برایشان پیدا کردن کار بسیاردشوار است."وضعیت مهمی است به خصوص برای زنان مسن در شرق اروپا."گفته شده توسط توماس هامربرگ است کسی که عضوهئیت شورای حقوق بشر اتحادیه اروپا بوده (2006-2012) و از 47 کشور اروپا برای بررسی وضعیت سالمندان دیدن کرد...

ادامه مطلب

 

 

(0)نظرات توسط: ELDERLI
چهارشنبه 22 آذر 1391

افراد سالمند

بسیاری از مناطق در سالهای اخیر شاهد یک بهبود بنیادی در امید به زندگی هستند و نتیجه آن افزایش تعداد افراد باقی مانده به مرحله پیشرفته ای از زندگی است.یک نفر از هر ده نفر در حال حاضر در سن 60 سال و بالاتر است.تا سال 2050 تخمین زده می شود از هر 5 نفر 1 نفر در سن 60 سال و بالاتر خواهد بود و تا سال 2150 یک نفر از 3 نفر.اکثریت زنان مسن زنان هستند و تفاوت قابل ملاحظه ای در مناطق مختلف وجود دارد.به عنوان مثال: یکی از 5 اروپایی در سن 60 سال و بالاتر هستند اما در آفریقا تنها یکی از 20 نفر در این سن هستند.

ادامه مطلب

(0)نظرات توسط: ELDERLI
چهارشنبه 22 آذر 1391

مقدمه مختصر به حقوق بشر از سالمندان

حقوق بشر بدون در نظر گرفتن سن و متعلق به تمام افراد است.با وجود جمعیت های سالخورده وآسیب پذیری های خاص سالمندان وبا وجود منابع ساخته شده برای افراد سالمند در کنوانسیون مانند CEDAW و کاربردش و اعلامیه جهانی حقوق بشرو میثاق بین المللی مدنی وسیاسی و میثاق بین المللی اقتصادی اجتماعی فرهنگی هیچ کنوانسیون قانونی بین المللی الزام آوری که به حقوق سالمندان بپردازد وجود ندارد..برخی از حقوق بشر که ارتباط خاصی با افراد سالمند دارد عبارتند از:

ادامه مطلب

(0)نظرات توسط: ELDERLI
دوشنبه 20 آذر 1391

اصول ملل متحد برای سالمندان

مجمع عمومی ملل متحد( طی قطعنامه46/91 )اصول ملل متحد برای سالمندان رادر 16 دسامبر 1991 تصویب کرد.حکومت ها تشویق شدند تا این اصول را در هر زمان ممکن در برنامه های ملی خود بگنجانند. برخی نکته های برجسته این
اصول عبارتند از :

ادامه مطلب

(0)نظرات توسط: ELDERLI
دوشنبه 20 آذر 1391

حقوق بشر و سالمند

پیشرفته ترین کشورهای جهان سن تقویمی از 65 سال را به عنوان  تعریف از فرد سالمند و یا مسن ترپذیرفته اند اما مانند بسیاری از مفاهیم غربی با وضعیت موجود در آفریقا مطابقت ندارد. در حالی که این تعریف تا حدودی مستبدانه چند بار با شروع سنی که هر فردی می تواند مزایای بازنشستگی دریافت کند مرتبط بوده است. در حال حاضر هیچ معیار استاندارد عددی در سازمان ملل وجود ندارد.اما سازمان ملل متحد برای اشاره به افراد مسن به طور قطع سن 60سال به بالا را مورد توافق قرار داده است.  

 

ادامه مطلب

(0)نظرات توسط: ELDERLI