شنبه 17 فروردین 1392

روزی فرش مي‌بافتم، امروز فرش می‌شويم

50 ساله است و قبل تر از اين، زماني كه هنوز به خانه هاي مختلف مردم رفت و آمد نمي كرده و غبار از سر ديوارهاي شان نمي تكانده، فرش مي بافته. با تار و پود قالي عجين بوده و نخ هاي رنگارنگ نرم را زير انگشتان ماهرش لمس مي كرده و بر دل دار مي نشانده. با اين حال دست هاي ماهرش اين روز ها به جاي بافتن فرش به شستن آن روي آورده. 
مي گويد: «قاليبافي فرصت زياد مي خواهد اما درآمد چنداني ندارد. هرچند كه بيمه فرش هستم و هنوز هم گاهي هوس مي كنم پاي دار بنشينم اما به درآمدش نمي توانم دل ببندم.» از سال 1372 تاكنون، 20 سال است كه اينجا و آنجا، بالاو پايين شهر مشغول نظافت منازل است.

ادامه مطلب...

(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 17 فروردین 1392

"تنهایی"، بزرگترین مشکل سالمندان

دکتر جلال شاکری، از سالمندی به عنوان دوران پر استرس زندگی یاد و خاطر نشان کرد: سالمندی معمولا از سنین 65 سالگی به بالا آغاز می‌شود و این دوران زمینه ساز بیماری‌های مختلفی از جمله افسردگی، اضطراب، اختلالات خلقی و شناختی و غیره است.

ادامه مطب...

(0)نظرات توسط: ELDERLI
شنبه 17 فروردین 1392

صندلي سالمندان آمد

 ايسنا: محققان موفق به طراحي نمونه اوليه نوعي صندلي شدند که با نصيحت‌هايي درمورد سلامت، از افراد مسن مراقبت مي‌کند. اين صندلي که در آلمان طراحي شده، مجهز به حسگرهايي است که درون بالشتک‌ها، تکيه‌گاه و دسته آن تعبيه شده‌اند. 

ادامه مطلب...

 

(0)نظرات توسط: ELDERLI