دوشنبه 11 آذر 1392

تنهایی حق سالمندان نیست

مهدیه یحیایی کارشناس سالمندان بهزیستی درباره خانه سالمندان و پیامد آن بر روحیه فرد سالمند در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: انسان امروز به دلیل داشتن مشغله و گرفتاری نمی تواند اصول و دستورات دینی درباره مادر و پدر سالمند را به خوبی رعایت کند .

درصورتی که دین اسلام همواره بر حرمت نگه داشتن والدین خصوصاً در دوره پیری تاکید می کند اما بعضی از فرزندان به بهانه های مختلف فرد سالمند را بدون شناختی از خانه سالمندان و نداشتن اطلاعات کافی در باره تاثیر آسیب های روانی بر روحیه فرد سالمند آنها را روانه خانه سالمندان می کند که خود نیز باعث انزوا طلبی و از لحاظ روانی به فرد سالمند لطمه فراوانی واردمی شود.

ادامه مطلب....

(0)نظرات توسط: ELDERLI
دوشنبه 11 آذر 1392

گزارش دردناک المانیتور از رنج مضاعف سالمندان ایرانی

تسنیم: پایگاه اینترنتی المانیتور طی گزارشی از مشکلات اقتصادی سالمندان در ایران نوشت: سپری کردن دوران سالمندی در ایران به هیچ وجه آسان نیست و جامعه از کمبود امکانات رفاهی برای سالمندان رنج می برد.

 پایگاه اینترنتی المانیتور طی گزارشی نوشت: سپری کردن دوران سالمندی در ایران به هیچ وجه آسان نیست. جامعه از کمبود امکانات رفاهی برای سالمندان رنج می برد. آنهایی که وضع مالی خوبی دارند یا دست کم نسبتا وضع معیشتی بهتری دارند، مجبور نیستند با بسیاری از موانعی که اقشار فقیر و طبقه متوسط جامعه با آن مواجه هستند، درگیر شوند.

 

ادامه مطلب...

(0)نظرات توسط: ELDERLI