حقوق بشر و محیط زیست

توزيع بيش از 30 هزار اصله نهال مثمر و غير مثمر به مناسبت روز درختکاري

توسط:ENHR ﺳﻪشنبه 16 اسفند 1390 (0)نظرات :

همزمان با طرح استقبال از بهار سال 91 در منطقه 22 صورت مي گيرد؛

 

اداره فضاي سبز منطقه 22 با اقداماتي که در طرح استقبال از بهار در دستور کار قرار داده، تا 15 فروردين ماه سال 91 ، چهره جديد و زيبايي براي بوستانها و فضاي سبز موجود در پهنه ي شمال غرب پايتخت رقم خواهد زد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 22 ، حسين مرادي شهردار منطقه با اعلام اين خبر گفت: « همزمان با آغاز طرح استقبال از بهار، از ابتداي اسفند ماه امسال، رنگ آميزي المان هاي پارکي شامل سطلهاي زباله، نيمکتها ، پايه چراغها و ... را در 65 بوستان محلي همچنين رسيدگي به وضعيت تمامي سرويس هاي بهداشتي، شست و شوي ويژه روزانه، گند زدايي و رفع نقص آنها، رنگ آميزي فضاهاي مسقف موجود در بوستان ها و ... مدنظر قرار گرفته است. »

وي افزود: « پيش از اجراي طرح استقبال از بهار سال 91، کاشت 110 هزار پياز لاله در تمامي عرصه هاي فضاي سبز منطقه انجام شده که با شکفتن آنها در فصل بهار، اين محدوده از تهران لاله گون مي شود. در اين راستا کاشت نشاي فصلي مناسب نظير گل شب بوي زعفراني ، بنفشه ، قرنفل و ... در تمامي بوستانها و ديگر فضاهاي سبز انجام شده و از 15 اسفند ماه با کاشت گلدانهاي گل شب بو در ميادين اصلي و لچکي هاي واقع در حاشيه معابر اصلي و بصورت محدود در بوستانهاي سطح منطقه، به استقبال بهار خواهيم رفت. »

شهردار منطقه 22 در خصوص اقداماتي که همزمان با روز درختکاري در اين محدوده از تهران صورت مي گيرد، نيز خاطر نشان کرد: « در روز درختکاري و هفته منابع طبيعي افزون بر 10 هزار اصله نهال مثمر و غير مثمر خريداري شده توسط منطقه، بيش از 20 هزار نهال نيز از سوي سازمان پارکها و فضاي سبز شهر تهران براي توزيع ميان شهروندان، در اختيار منطقه قرار خواهد گرفت که کاشت نهال، توزيع بروشورهاي آموزشي و برگزاري کلاس هاي آموزشي نيز بخش ديگري از اين برنامه خواهد بود. در روز طبيعت نيز مطابق سالهاي گذشته برنامه هايي توسط شهرداري منطقه 22 براي شهروندان ، ديگر گروه هاي مردمي، مدارس و ساير ارگانها در نظر گرفته شده و اجرا مي شود.

جلب مشارکتهای شهروندی با افتتاح خانه محیط زیست در سطح شهر تهران

توسط:ENHR یکشنبه 7 اسفند 1390 (0)نظرات :

از سوی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار‌ ‌خانه محیط زیست در پنج پهنه شهر تهران با هدف جلب مشارکتهای شهروندی تا اوایل سال 91 افتتاح می گردد.

به گزارش روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران از سوی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و شهرداری منطقه 6 اولین خانه محیط زیست که در پهنه مرکزی شهر تهران واقع شده است با هدف جلب مشارکت های شهروندی افتتاح شد.

مهندس محمد هادی حیدرزاده رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اظهار اینکه خانه محیط زیست به عنوان پایگاهی برای حضور سازمانهای مردم نهاد، فعالان و دانشجویان محیط زیستی و جلب مشارکت آنان در عرصه فوق است‌ گفت برنامه‌های عملیاتی واجرایی از این‌‌ پس با تشکیل کارگروه محیط زیست در سرای محلات که از طریق ‌‌پایگاههای خانه محیط زیست در هر پهنه برنامه‌ریزی و نظارت می‌گردد اجرا می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد تا پایان امسال خانه محیط زیست دو پهنه شرق وغرب تهران نیز افتتاح می‌گردد و پهنه‌های شمال و جنوب نیز در اوایل سال آینده در راستای ماموریتهای محیط زیستی شهرداری تهران در حوزه محیط زیست نیز به بهره برداری خواهد رسید.

آلودگی هوا در بوشهر به حدود هفت برابر استاندارد بهداشت جهانی رسید

توسط:ENHR یکشنبه 7 اسفند 1390 (0)نظرات :

 

مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان بوشهر گفت: میزان آلودگی ناشی از ریز گردهای معلق در هوا در این استان حدود هفت برابر حد طبیعی و استاندارد های بهداشت جهانی است.

دکتر بهروز اتابک زاده روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اکنون میزان آلودگی هوا در بوشهر بالای یکهزار میکروگرم بر مترمکعب است که حد طبیعی و استاندارد بهداشت جهانی آن 150 میکروگرم بر متر مکعب است.وی اظهارداشت: میزان آلودگی هوا به دلیل وجود ریزگردهای معلق در هوا یکشنبه شب در بوشهر 530 میکرو گرم بر متر مکعب بود. اتابکزاده اضافه کرد: براساس تقسیم بندی جدول استاندارد آلودگی هوا، وضعیت موجود در بوشهر در شرایط بحرانی است. وی گفت: با توجه به جهت وزش باد شمال غربی به شهر بوشهر پیش بینی می شود در ساعت های آینده از سمت خوزستان پدیده گرد و غبار بیشتری این استان را فراگیرد.