حقوق بشر و محیط زیست

محیط زیست مناطق مرزی

توسط:ENHR یکشنبه 27 ارديبهشت 1394 (0)نظرات :

 

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، امروز علی‌محمد احمدی نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی پیش از پایان جلسه علنی در تذکر شفاهی اظهار داشت: در حالی که سازمان حفاظت محیط زیست منابع عظیمی از بودجه را در اختیار دارد، کاری برای حفاظت از محیط‌های طبیعی و جنگل‌ها استان ایلام نکرده است.

 نماینده دهلران در مجلس با بیان اینکه سازمان حفاظت از محیط زیست کاری برای حفاظت از محیط‌های طبیعی و جنگل‌ها استان ایلام نکرده است، گفت: ابتکار به محیط زیست استان‌های مرزی بی‌توجه است و هیچ برنامه‌ای ندارد.

 

همچنین بخوانید؛

13 درصد جنگل های استان ایلام در معرض تخریب قرار دارند

 

تعامل حق بر محیط زیست سالم و حق بر بهداشت

توسط:ENHR یکشنبه 27 ارديبهشت 1394 (0)نظرات :

حقوق همبستگی یا نسل سوم حقوق بشر مستلزم تلاش و همکاری تمام کشورهای دنیاست و از همین روست که نام همبستگی به حق شایسته ترین نام برای این حقوق می باشد. یکی از حقوق مندرج در نسل سوم، حق بر داشتن محیط زیست سالم می باشد. بی شک هرگاه آلودگی و تخریب، زیست محیط را فراگیرد؛ زمینه برای ابتلاء به انواع بیماری و در نتیجه ی آن افزایش مرگ ومیر و کاهش سن امید به زندگی امر مبتلا بهی برای آن کشور و حتی همسایگانش خواهد بود. آلودگی ها گاهی چنان اثرات مخربی به بار می آورند که تا چند نسل بعد هم ساکنان آن منطقه از آن رنج می برند و آثارش را متحمل می شوند. لذا حفظ محیط زیست و نگهداری از آن در مقابل انواع آلاینده ها ارتباط تنگاتنگی با سلامتی و بهداشت ساکنان آن زیست بوم دارد. نگارنده در این مقاله بر آن است تا به ارتباط میان این دو مهم بپردازد.

 

 دانلود مقاله تعامل حق بر محیط زیست سالم و حق بر بهداشت