جمعه 31 خرداد 1392

همایش : نسبت ایمان،اخلاق و موازین حقوق بشر

همایش : نسبت ایمان،اخلاق و موازین حقوق بشر

در تاریخ 28/3/1392 همایشی با عنوان نسبت ایمان،تخلاق و موازین حقوق بشر در دفتر کمیسیون برگزار گردید.

در این همایش اساتید سخنران آقایان دکتر رضا شیروانی دبیر کمیته علمی  کمیسیون حقوق بشر منطقه 2 و دکتر رضا بدخشان استاد دانشگاه شیراز و عضو هئیت کمیته مزبور حضورداشتند ، در ابتدای جلسه دکتر رضا شیروانی ضمن خیر مقدم نکاتی را در زمینه  اخلاق و حقوق بشر بیان نمودند و پس از آن جناب آقای دکتر بدخشان با اشاره به اینکه تا کنون از نظر تاریخی چهار مدل از ایمان در میان متفکرین اسلامی شکل گرفته است مدل اول:مدل معرفتی ایمان مدل دوم: مدل گفتاری ایمان مدل سوم: مدل عملگرایانه ایمان مدل چهارم: مدل تجربه گرایانه ایمان شکل گرفته است(مدل معرفتی ایمان را معادل معرفت فلسفی به خدا و به سایر متعلقات ایمان در نظر می گیرد) که اینها دیدگاه مورد اشگال است چرا که مطابق این نظر هرکس صرف معرفت فلسفی را به خدا داشته باشد مومن محسوب میگردد در حالی که ایمان صرف معرفت فلسفی به خدا نیست بلکه یک تصدیق قلبی و یک نوع باور درونی است که این باور درونی نه با زور می شود بر قلب کسی وارد کرد ونه خارج ساخت در واقع ایمان اکراه ناپذیر است و طبیعتا اکراه ناپذیری با آزادی اندیشه و مذهب و موازین حقوق بشر دارد.

مدل تجربه گرایانه ایمان ،ایمان را مبتنی بر تجربه گرایی دینب می داند این تلقی با آزادی اندیشه و عدم اکراه در قبول دین یا مذهب سازگاری بیشتری دارد یعنی با آادی اندیشه و یا وانهادن یک مذهب یا دین سازگارتر است.

یک نوع تلقی دیگر از ایمان به عمل می آید تلقی فهمی یا همان عملگرایانه ایمان می باشد،همانطور است که فقه ناظر به اعمال ظاهری انسان است منتهی برای متمایز کردن مومن از کافر یک سری از اعمال ظاهری استناد می کند و یک معیار ناظر بر اعمال ظاهری را به عنوان معیار و ملاک تمایز دینداران از غیر دینداران معرفی می کنند ،در نهایت فقها اشخاصی را که این اعمال ظاهری انجام می دهند مومن می دانند بدون توجه به تصدیق قلبی و باور  درونی.

بنابراین این نوع تلقی از ایمان یک نوع تلقی شکل گرایانه است چرا که در علم فقه ذاتا برای اعمال ظاهری است و نهایتا گفته می شود که ایمان عرفانی انعطاف پذیرتر بوده و با آزادی اندیشه تطابق بیشری دارد،در این نوع تلقی از ایمان تعصب و وجود ظواهر دینی جای خود را به حالات باطنی و روحی ایمان می دهد ،به ویژه که به تصدیق قلبی و باور درونی نیاز دارد. و پرواضح است که این تلقی از ایمان با موازین حقوق بشری تطابق بیشتری دارد. 

(0)نظرات توسط: IHRC2
جمعه 31 خرداد 1392

منتخبان شورای اسلامی شیراز

اعلام آراي هر كانديدا در شعب مختلف اخذ راي منع قانوني ندارد/
كانديداهاي معترض، اعتراض را به ‌شيوه قانوني دنبال كنند

دبیرهیات‌عالی نظارت برانتخابات شوراهای اسلامی استان فارس گفت: هیأت‌های اجرایی به‌ویژه فرماندارن و بخشداران موظف ‌هستند آراي هر یک از کاندیداها را به تفکیک هر شعبه در اختیار آنان قرار دهند.

امير فتح‌پور امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس گفت: براي در اختيار گذاشتن تعداد آراي هر كانديدا در هر يك از شعب اخذراي حوزه انتخابيه، منع قانوني وجود ندارد.

فتح‌پور تصريح كرد: اين اقدام گامي مؤثر در جهت تنویر افکار عمومی و ارتقا سطح اعتماد مردم به دست‌اندركاران انتخابات خواهد بود.

وي با يادآوري اينكه پس از اعلام رسمي آرا، كانديداهاي معترض 2 روز براي اعلام شكايت خود فرصت دارند، گفت: طبق قانون، رسیدگی به شکایات انتخاباتی ظرف  مهلت 15 روز پس از اتمام مهلت اخذ شکایات برگزار خواهد شد.

فتح‌پور گفت: ان‌شاء‌الله هفته آینده این جلسه در هیأت‌عالی نظارت استان برگزار خواهد شد و در مورد حوزه‌های انتخابیه‌ای که در مورد آنان شکایت یا اعتراضي مطرح شده است، پس از بررسي‌هاي دقيق و كارشناسانه، نظر بازرسان و ناظران به فرمانداري‌ها اعلام خواهد شد.

 فتح‌پور بیشترین آمار شکایت‌ها را مربوط به حوزه انتخابیه شهر شیراز و بعد از آن مربوط به شهر صدرا دانست و گفت: شايسته اين است كه داوطلبین محترم اعتراض وشکایت خود را صرفا از طریق مراجع ذیصلاح قانونی پیگیری كرده و از رفتارهای ساختار شکنانه مانند تجمع خیابانی، پرهیز کنند.

دبير هيات‌عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي استان فارس، گفت: قانون انتخابات شوراها نحوه شکایت و مرجع رسیدگی کننده را مشخص کرده و فقط به شکایاتی رسیدگی می‌شود که به صورت مکتوب و با ذکر مشخصات کامل کاندیدا و با مستندات کامل تقدیم شده باشد، لذا شکایاتی که مستندات به همراه نداشته باشد قابل بررسی نخواهد بود.

وي تصريح كرد: کاندیداها مراقبت باشند كه با رفتار خود شيريني حماسه سياسي 24 خردادو پيروزي دلنشين تيم‌ملي فوتبال ايران را به كام مردم تلخ نكنند.

فتح‌پور از داوطلبیني كه به نتايج آرا اعتراضي دارند خواست تا پایان مهلت رسیدگی به اعتراض، یعنی15 روز دیگر، صبوری کرده و منتظر اعلام نتیجه بررسی شکایات باشند

احتمال شمارش مجدد آرای برخی صندوقها در شهر صدرا/
نتایج نهایی پس از تکمیل بررسیها منتشر میشود

 

دبیر هیئت‏عالی نظارت بر انتخابات شوارهای استان فارس گفت: احتمال دارد که برخی صندوق‏های رای شهر صدرا بازگشایی و آرای آن مجددا شمارش شود.

امیر فتح‏پور عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، با اشاره به اینکه برخی اخبار منتشر شده در خصوص انتخابات صدرا، به واسطه انتقال بد مفاهیم، موجب سوء تعبیر و دامن زدن به شایعاتی در خصوص این انتخابات شده است، گفت: وظیفه هیئت‏های نظارت، کنترل و تایید سلامت انتخابات است.

 

فتحپور با تصریح اینکه سلامت انتخابات و امانت‏داری در آرای مردم مهمترین وظیفه هیئت‏های اجرایی و نظارت برانتخابات به‏شمار می‏رود، گفت: در خصوص انتخابات شورای شهر صدرا، گزارش‏های متعددی مبنی بر وقوع تخلف به این هیئت ارجاع شد و ما نیز وظیفه داشتیم تمام گزارش‏ها را بررسی کنیم.

 

دبیر هیئت‏عالی نظارت بر انتخابات شوارهای استان فارس تصریح کرد: نتایج انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی در شهر جدید صدرا نیز بعد از نهایی شدن بررسی‏ها اعلام خواهد شد.

 

فتحپور زمان دقیقی را برای اعلام نتایج انتخابات شورای شهر صدرا معین نکرد.

 

به گزارش ایسنا، شهر جدید صدرا، یکی از شهرهای شهرستان شیراز است.

 

 

منتخبان شورای اسلامی شیراز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تاکنون اسامی شورای شهرهای اصفهان، مشهد، ارومیه و چند شهر دیگر اعلام نشده است.

 

شیراز:

اسامی منتخبان اصلی شورای شهر شیراز اعلام شد:

1- مظفر مختاری

2-زین العابدین عرب

3- محمد رضا دیهیمی

4- شبیر زارع خفری

5- زهرایقطین

6-علی راستگو

7- رضا محمدیان

8-سعید سیف

9- محمد حق نگر

10- محمد تقی تزروی

11- احمدرضا نقیب زاده

12-سید محسن معین

13- ابراهیم شعرا

14- محمدرضا هاجری

15-غلام مهدی حق دل

16-غلامعلی ترابی

17- محمدکاظم دستغیب

18-بیژن زارعی

19-احسان اخلاقی

20- محمدرضا طالبان

21- بهرام پارسایی

 

 

 

(0)نظرات توسط: IHRC2
جمعه 31 خرداد 1392

اخبار استانی خرداد ماه قسمت 4

 

سه تصادف و 21 مصدوم و کشته

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان فارس گفت: وقوع سه حادثه رانندگی خونبار در شیراز و فارس، 2 نفر کشته و 19 نفر مصدوم شدند.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، ده بزرگی در توضیح حوادث رانندگی امروز جمعه، در شیراز و فارس، گفت: امروز و در پی تصادف پراید و مزدا 3 در ابتدای شهرک بزن شیراز، یک نفر کشته و هشت نفر مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه حادثه یاد شده ساعت 15 و 42 دقیقه بعدازظهر امروز جمعه رخ داد، اضافه کرد:  فردی که در این حادثه کشته شد، یک دختر بچه 10 ساله بود.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان فارس همچنین به تصادف پراید و پیکان در جاده  کامفیروز، در شهرستان مرودشت و در روستای خرم مکان خبرداد و گفت: این حادثه نیز 5 مصدوم و 1 فوتی داشت.

ده بزرگی همچنین گفت: در حادثه تصادف پراید و پژو پارس در خیابان قصردشت شیراز که صبح امروز رخ داد نیز 5 سرنشین این دو خودرو مصدوم شده و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش ایسنا، شیراز و استان فارس در سال 91 و در کاهش حوادث و آمار فوتیهای ناشی از حوادث رانندگی در کشور مقام اول را کسب کرده بودند.

 

حمایت از صنعت زمینهساز حل بسیاری از مشکلات است

نماینده مردم شیراز و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از صنعت و تلاش در جهت رشد صنایع، زمینهساز تولید، اشتغال و افزایش درآمد و در نتیجه حل بسیاری از مشکلات جامعه است.

 

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، ضرغام صادقی امروز در بازدید از شهرک صنعتی بزرگ فارس در شیراز، افزود: همه موظف هستیم در هر بخش و با هر میزان از مسئولیت و توان، به صنعت و رشد آن کمک کنیم.

 

صادقی حمایت از سرمایهگذار را به معنای تولید بیشتر، اشتغالپایدارتر و حل بخش اعظمی از مشکلات جامعه دانست و گفت: نباید اجازه داد که برخی برخوردهای نادرست، باعث در جازدن این بخش شود.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با حمایت از واحدهای صنعتی و سرمایهگذاران در بخش صنعت، میتوان شاهد رشد صنعت و در نتیجه بالندگی استان بود.

 

براساس این گزارش، صادقی در جلسهای با مسئولان شهرک صنعتی شیراز، در خصوص ایجاد جاده دسترسی با در نظر گرفتن اعتبارات و کمک از سه منبع بخشداری مرکزی شیراز، شرکت شهرکهای صنعتی و راه و شهرسازی و همچنین توسعه فضای تفریحی و امکانات رفاهی ویژه و تلاش برای گسترش کمی و کیفی فعالیتهای دانشگاه علمی و کاربردی، تصمیماتی اتخاذ شد.

 

شهرک بزرگ صنعتی شیراز، از مهمترین شهرکهای صنعتی استان فارس است که در شرق شهر شیراز و در ابتدای جاده شیراز به سمت فیروزآباد و فسا، قرار دارد، این شهرک با وجود بیش از ۸۴۰ واحد صنعتی فعال از بزرگترین شهرک‌های صنعتی کشور است.

 

 

 

هيچ پرونده تخلفي در انتخابات تشكيل نشد/
كاهش 30 درصدي جرايم خشن در سال 91

رئيس كل دادگستري فارس گفت: در انتخابات 24 خردادماه با همراهي تمام ستادهاي انتخاباتي و كانديداها و مشاركت مردم، خوشبختانه شاهد هيچ تخلف و تشكيل پرونده تخلفي در استان نبوديم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، ذبيح‌الله خدائيان كه قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شيراز و در آستانه هفته قوه قضاييه سخن مي‌گفت، افزود: مردم در اين انتخابات به‌خوبي به وظيفه خود عمل و حماسه‌ سياسي ماندگاري را خلق كردند، حالا نوبت مسئولان است تا با همدلي،‌ كنارگذاشتن اختلاف‌هاي جناحي و سليقه‌اي، گراني و تورم و بيكاري را مهار كنند.

وي با تصريح اينكه در استان فارس بيكاري يكي از معضلات مهم تلقي مي‌شود، تاكيد كرد: فارس از اين قاعده مستثني نيست، بحث اشتغال مشكل جوانان اين استان است، فارس ظرفيت‌هاي بالقوه فراواني دارد كه هر يك از اين ظرفيت‌ها به تنهايي مي‌تواند مشكل اشتغال كل كشور را حل كند.

خدائيان وجود ذخاير غني معدني، خاك حاصلخيز، آب و هواي مطلوب و زيرساخت‌هاي مناسب گردشگري به همراه نيروي انساني خلاق و توانمند را از جمله ظرفيت‌هاي بالقوه استان فارس برشمرد و گفت: اينك بايد همه مسئولان دست‌به دست هم داده و كاري كنند كه مشكل بيكاري از فارس و كشور رخت بربندد.

وي از تشكيل كميته‌اي براي حمايت از كارآفرينان و ايجاد كنندگان اشتغال در دادگستري فارس خبرداد و تصريح كرد: دستگاه قضايي از تمام كسانيكه بخواهند سرمايه‌گذاري مشروع  انجام دهند و هم مسئولاني كه متولي امر اشتغال هستند، حمايت خواهد كرد.

خدائيان با اشاره به فرارسيدن هفته قوه قضاييه، بخش‌هاي از عملكرد دستگاه قضايي در فارس را يادآور و متذكر شد: اولويت اصلي دستگاه قضايي از ابتداي حضور من در استان، ارتقا سطح امنيت بوده و هست و در اين راستا برنامه‌هايي تهيه و اجرا شد كه زمينه كاهش جرايم خشن را فراهم كرد.

وي با بيان اينكه تمام مرتكبان و سابقه‌داران جرايم خشن مانند زورگيري، تجاوز به عنف، سرقت مسلحانه، آدم‌ربايي، قتل، قاچاق مواد مخدر و ... در استان فارس شناسايي شده و داراي پرونده هستند، به اعدام مرتكبان سرقت‌هاي مسلحانه در سطح استان فارس طي سال‌گذشته و امسال اشاره كرد.

خدائيان با تصريح اينكه تمام سياست‌هاي دستگاه قضايي، بلند مدت و ادامه دار است، گفت: در برخورد با ناامني و كسانيكه موجبات ناامني را به هر شيوه و روشي ايجاد كنند، بناي اغماض نداريم.

رئيس‌كل دادگستري استان فارس همچنين گفت: تمام كسانيكه طي 15 سال گذشته مرتكب جرايم خشن در فارس شده‌ و به شكلي متواري و تحت تعقيب هستند، اكنون شناسايي شده و پرونده آنان در حال پيگيري است.

وي با تصريح اينكه فارس بايد امن‌ترين استان كشور باشد، كاهش زمان رسيدگي به پرونده‌ها، كاهش تعداد پرونده‌هاي موجود در دستگاه قضاي، كمك به بازگشت زندانيان جرايم غيرعمد به آغوش خانواده و ارتقا سطح دانش مسئولان استان در راستاي پيشگيري ازوقوع جرايم را از جمله اقدامات مهم دستگاه قضايي در فارس برشمرد.

خدائيان با يادآوري اينكه سال 91 و علي‌رغم تمام مشكلات اقتصادي، بين 20 تا 30 درصد از جرايم خشن كاسته شده است، گفت: سال گذشته با همراهي خيران و مردم و با تلاش ستاد ديه، 597 زنداني جرايم غيرعمد كه بدهي آنان بيش از 640 ميليون تومان بود، از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگردانده شدند.

رئيس‌كل دادگستري فارس برخورد با زمين‌خواري را از ديگر اقدامات شاخص دستگاه قضايي در اين استان برشمرد و با تاكيد براينكه اكنون زمين‌خواري در استان فارس يك معضل نيست، گفت: با تلاش‌هاي انجام شده، بيش از 3 هزار و 700 هكتار از اراضي تخريب و تصرف شده به بيت‌المال بازگردانده شد.

 

 

 

آغاز عملیات اجرایی تونل 2قلوی اکبرآباد

تأمین زیر ساختهای ترافیکی و فرهنگی بهطور همزمان با نگاه صرفا عدالت محور اولویت شهرداری شیراز است

شهردار شیراز گفت: عملیات اجرایی تونل 2 قلوی اکبرآباد در امتداد بزرگراه ایمان در ارتفاعات شمالی شیراز بهزودی آغاز میشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، علیرضا پاک فطرت امروز در حاشیه بازدید از مراحل اجرایی پروژه بزرگراه کوهسار مهدی(عج) در جمع خبرنگاران، توضیح داد: تونل 2 قلوی اکبرآباد، به طول 6 کیلومتر، رینگ شمالی-جنوبی شیراز را به شکل شریانی کامل خواهد کرد.

وی اضافه کرد: برآورد اعتبار اولیه ساخت این تونل دوقلو با 3 مسیر رفت و برگشت به همراه تقاطع های غیر همسطح و مسیرهای دسترسی بیش از سیصد میلیارد تومان و طول زمان ساخت آن حدود 3 سال است.

شهردار شیراز همچنین گفت: با احداث تونل دوقلوی اکبرآباد، ورودی شهر از سمت دروازه قران از حالت شریان ترافیکی خارج و بیشتر عملکرد فرهنگی و گردشگری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این تونل ها در حد فاصل شهرک اکبرآباد تا بزرگراه کوهسار مهدی احداث می شود، ادامه داد: با ساخت این تونل دوقلو رکورد جدیدی در ساخت تونل در شیراز به ثبت خواهد رسید.

شهردار شیراز با بیان اینکه شیراز بعد از تهران دومین شهر با بیشترین طول ساخت تونل در کشور است، تصریح کرد: شیراز با 10 کیلومتر تونل در حال طراحی، اجرا و آماده بهره برداری جزء معدود شهرهای جهان در داشتن این زیرساخت مهم ترافیکی است.

پاکفطرت همچنین با اشاره به پایان عملیات اجرایی تونل بزرگ فضیلت به عنوان بزرگترین تونل شهری خاورمیانه، گفت: تونل فضیلت با عرض نزدیک به 20 متر و 10 متر ارتفاع با شرایط ویژه نوع خاک آن بزرگترین تونل از لحاظ مقطع و دهانه نمادی برای توانایی فنی و مهندسی شیراز است.

شهردار شیراز، همچنین به مباحث فرهنگی و تأثیرات آن با اجرای پروژه های عمرانی نیز اشاره و اضافه کرد: موضوع فرهنگ ترافیک و ارتقای آن، استفاده بهینه از زمان و موارد دیگر که به صراحت در حیطه وظایف شهرداری ها در مباحث فرهنگی مطرح می شود، به طور حتم فرهنگ خودباوری شهروندان را ارتقا می دهد.

 

بهره برداری از 100 پروژه عمرانی به مناسبت نیمه شعبان/
بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح فضیلت- سرداران

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: هفته آینده و در آستانه میلاد باسعادت منجی عالم بشریت، حضرت صاحب الزمان(عج) بهره برداری از 102 پروژه عمرانی در شیراز آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، خیراندیش امروز در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه ها شامل تقاطع غیرهمسطح، فضای سبز، فضای ورزشی، جمع آوری آبهای سطحی، طرح های ترافیکی، تابلوهای تبلیغاتی خواهد بود.

خیراندیش مهمترین پروژه از این مجموعه را تقاطع غیرهمسطح فضیلت سرداران، دانست و گفت: این تقاطع 250 میلیارد ریال هزینه اجرایی داشته و طول آن 700 متر و با سه دهانه است.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح نصر- فضیلت خبرداد و گفت: با اجرا و تکمیل این تقاطع، مسیر شمالی جنوبی در شرق شیراز، تکمیل و دسترسی ها در مسیری بدون تقاطع همسطح، کامل می شود.

خیراندیش گفت: یکی از پروژه های مد نظر، اتمام عملیات اجرایی تونل سعدی است که در آینده و با تکمیل 45 متری امتداد آن، به عنوان اتصال دهنده شرق شیراز به شمال و شمالغرب، عمل خواهد کرد.

وی گفت: این تونل ضمن ایجاد یک مسیر دسترسی برای شهرک سعدی، بلوار فضیلت را به جاده خرامه و پس از آن به اکبرآباد و جاده شیراز- اصفهان و شیراز- سپیدان، متصل خواهد کرد.

خیراندیش همچنین در خصوص تقاطع نصر-سرداران، گفت: مدت اجرای این پروژه 18 ماه و اعتبار پیش بینی شده برای آن 150 میلیارد ریال است.

 

آغاز تولید مرحله دوم مجموعه انیمیشن رنگین کمان

تولید مرحله دوم مجموعه انیمیشن رنگین کمان به کارگردانی مریم آذریان درواحد انیمیشن حوزه هنری فارس آغاز شد.

به گزارش گروه دريافت خبرخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) مرحله اول تولید این محموعه در پنج قسمت با استفاده تکنیک کات اوت و دارای زمان پخش 20 دقیقه، اردیبهشت 91 به اتمام رسید.

کارگردان انیمیشن رنگین کمان در اين خصوص گفت: موضوعات پنج قسمت اول در مورد دختر بچه‌ای به نام سارا است که پیش از ورود به مدرسه در ذهن خود سئوال‌های بی‌شماری دارد و داستان تا سن 9 سالگی او ادامه پيدا مي‌كند.

مریم آذریان اضافه کرد: خدا کجاست، مثل نسیم، جشن تکلیف سارا، پیراهن نور و داداش کوچولو، عناوين پنج قسمت اول انیمیشن رنگین کمان است.

اين كارگردان گفت: به دلیل جذابیت‌های موجود در این انیمیشن و تاثیر آن بر آموزش دانش‌آموزان، واحد انیمیشن حوزه هنری فارس تصمیم گرفت مرحله دوم مجموعه را با موضوعاتي گسترده‌تر و مسائل آموزشی بیشتر آغاز كند.

کارگردان انیمیشن رنگین کمان ادامه داد: مرحله دوم مجموعه انیمیشن رنگین کمان شامل 13 قسمت با موضوعات خانواده و رفتارهای اجتماعی است که دراین مرحله  خانواده سارا شامل مادر، پدر، خواهر، برادر، پدربزرگ و خاله‌ها نیز در داستان حضور خواهند داشت.

آذریان افزود: استفاده از فن‌آوری و رایانه، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی، رعایت پاکیزگی محیط زیست، دوست یابی، انتخاب شغل آینده، رعایت نظافت شخصی، استفاده از دوچرخه و وسائل نقلیه عمومی به جای اتومبیل شخصی، احترام به حقوق دیگر افراد جامعه، گوش کردن به نصیحت‌های والدین، حفاظت از وسایل عمومی، مهربانی با حیوانات و تقبیح حسادت، عنوان‌های 13 قسمت دوم مجموعه انیمیشن رنگین کمان است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مجموعه انیمیشن رنگین کمان در مرحله دوم به مسائل اخلاقی و اجتماعی می‌پردازد، امکان افزایش قسمت‌های این مرحله و نیز تولید در مراحل بعدی نيز وجود دارد.

کارگردان انیمیشن رنگین کمان همچنین یادآور شد: مرحله دوم پیش تولید این مجموعه 13 قسمتی از یکسال قبل آغاز شده و هم‌اکنون  پنج قسمت آن آماده نمایش است.

بيمارستان سوانح امتياز در شيراز احداث مي‌شود

تفاهم‌نامه احداث بيمارستان سوانح و حوادث خيرساز امتياز، بين رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز و پروين بنان، مبادله شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، رئيس‌دانشگاه علوم پزشكي شيراز امروز در حاشيه مبادله اين تفاهم‌نامه گفت: بیش از 37 سال خواسته مرحوم امتیاز زمین مانده بود که باهمت و وسعت نظر خانم بنان و تلاش های انجام شده و موافقتی که از حضرت آیت الله مکارم شیرازی گرفته شد و نیز با پیگیری های مجمع خیرین و کمهای مدیریت ارشد استان این خواسته محقق شد .

محمدهادي ايمانيه افزود: استان فارس یک استان تصادف خیز است و اکثر سال ها بالاترین آمار تصادفات و مرگ و میر را بعد از تهران دارد و لذا  به یک مرکز رسیدگی به بیماران تصادفی نیاز بود که بعد از افتتاح بیمارستان شهید رجایی تا حدود زیادی مشکل حل شد.

وي ادامه داد: به دلیل مشکلات بیماران تصادفی و هزینه های مالی فراوان آنها در مراجعه به بیمارستانهای بخش خصوصی همچنان مراجعه این بیماران به بیمارستان های دولتی است که هم از علم و تخصص بالاتری برخوردارند و هم هزینه کمتری برای آنها دارد لذا به سرعت تخت های بیمارستان شهید رجایی پر شد.

ايمانيه گفت: برای تکمیل فاز دوم بخصوص در سال گذشته به دلیل مشکلات اعتباری که همه دانشگاههای کشور داشتند با مشکل مواجه شدیم و تکمیل پروژه با همکاری خیر نیک اندیش خانم بنان انجام شد .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: بیمارستان شهید رجایی به عنوان مرکز فوریت های شهید رجایی می ماند و فاز دوم به نام مرحوم امتیاز به بیمارستان امتیاز با تابلو ، ساز و کار و مدیریت جداگانه نامگذاری می گردد و امیدواریم به برکت نیمه شعبان بتوانیم آن را افتتاح كنيم.

ایمانیه افزود : بیمارستان امیتاز دارای حدود 200 تخت است که به سرویس بیماران سوانح و حوادث اضافه می‌شود و تعداد تخت‌هاي سوانح و حوادث به 300 تخت خواهد رسيد كه در هيچ‌كجاي كشور اين سرويس وجود ندارد.

مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس نیز گفت: بیش از 6 میلیارد و 300 میلیون تومان وجه نقد و تعدادی املاک که ارزش میلیاردی دارد توسط خیر محترم پروین بنان اهدا شده است که در مجمع خیرین و هیات امنا ساماندهی شد .

علی‌اکبر رامجردی افزود: بیمارستان امتیاز یکی از نیازهای اساسی شرق و جنوب کشور به عنوان بیمارستان تروما در جنب مرکز فوریت‌های شهید رجایی است.

وي ادامه داد: اين بيمارستان يك ساختمان 8 طبقه است كه 4 طبقه آن به بهره‌برداري رسيده و 4 طبقه‌ ديگر نيز به‌زودي به بهره‌برداري خواهد رسيد.

پروین بنان خیر عرصه سلامت نیز گفت : پس از 37 سال با کمک مجمع خیرین تامین سلامت توانستم خواسته مرحوم امتیاز را انجام دهم و امیدوارم خداوند به مجمع خیرین تامین سلامت برکت عطا فرماید .

اين خير عرصه سلامت افزود: به سامان‌رسيدن اين تفاهم‌نامه را از جمله بهترين روزهاي عمر خود دانست.

به گزارش ايسنا در اين مراسم از پروين بنان تجليل و قدرداني شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(0)نظرات توسط: IHRC2
یکشنبه 19 خرداد 1392

اهمیت حفاظت تنوع زیستی برای امنیت آب در جهان

 
Back
اهمیت حفاظت تنوع زیستی برای امنیت آب در جهان