دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

برگزاری نخستین همایش کارگران ساختمانی ورامین

توسط:IHRC4 دوشنبه 7 ارديبهشت 1394 (0)نظرات :

 

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه 4 همایش کارگران ساختمانی در روز کارگر در ورامین برگزار شد.

نخستین همایش کارگران ساختمانی در روز کارگر با همکاری دفتر کمیسیون منطقه 4  و انجمن صنفی کارگران ساختمانی  با حضور دکتر نقوی نماینده مردم ورامین  در محل فرهنگسرای رازی  برگزار شد.

 

  قاجار مسئول انجمن صنفی کارگران ساختمانی  ورامین  ضمن  ارج گذاری بر شان و مقام کارگران از لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی  و رفع مشکلات معیشتی و کاری این قشر زحمتکش سخن گفت و معزل اصلی این طبقه از اقشار جامعه را نبود کار دائم و حضوربی شمار اتباع خارجی به عنوان کارگر یا استاد معمار در کارگاههای ساختمانی دانست و افزود نباید شهرداری ها از این اتباع در پروژه های خود بهره بگیرند و کارگران ایرانی را ناخواسته به شغلهای کاذب سوق دهند.

زهرا امیری متصدی دفتر منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر مستقر در ورامین با ایراد سخنرانی در خصوص حقوق متقابل بین کارگران وکارفرمایان لزوم آگاهی کارگران از حقوق خود را از جمله مسایل مهم این قشر قلمداد کرد.

 

در پایان دکتر نقوی عضو فراکسیون کارگری مجلس و نماینده مردم ورامین تا ساعاتی به سوالات کارگران پاسخ داد و خود را کارگر دانست وافزود از کودکی با کار سخت آشنا بوده و همواره در تمامی تصمیمات کلان در سمت کارگران قرار گرفته و از آنان حمایت تام نموده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گردهمایی خیرین شهرستان ورامین به همت دفتر منطقه 4 حقوق بشر اسلامی

توسط:IHRC4 ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1393 (0)نظرات :

به همت  دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی منطقه 4 مستقردر ورامین عصر دوشنبه جاری اجتماع بزرگ خیرین نیکوکار  با هدف جمع آوری کمکهای مالی ، معنوی و سازمانی در هتل سپینود ورامین برگزار شد.

زهرا امیری متصدی دفتر منطقه 4 ضمن ارایه گزارش عملکرد و فعالیتهای اخیر کمیسیون در منطقه و بیان اهداف و برنامه های کلی کمیسیون حقوق بشر اسلامی تمرکز بر فقر زدایی  در کنار آموزش مستمر جهت توانمند سازی خانواده های بی بضاعت را امری مهم در اهداف بشردوستانه معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه 4 این گردهمایی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ورامین ،معاونت شهرداری ورامین،کمیته امداد امام خمینی ،انجمن خیریه مسجد مهدیه ، انجمن بیماریهای خاص و انجمن توسعه و پیشرفت ایرانیان  برگزار شد به ارزیابی مشکلات مربوط به خانواده های بدسرپرست، بی سرپرست و مستضعف پرداخت و با جمع آوری اطلاعات مربوط به نوع همکاری هر ارگان و سازمان و یا هر شخص خیر در زمینه های مختلف مالی ویا اعتباری  اقدامی موثر در جهت فقر زدایی و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه را به انجام رسانید.

محمد حیدری مسئول دفتر منطقه 4 ضمن قدر دانی از همکاری خیرین و ارگانهای پیشرو در این زمینه برگزاری چنین همایشهایی را در سازماندهی خدمت رسانی به محرومین امری موثر دانست وافزود همکاری چند جانبه سازمانهای خصوصی و دولتی در راستای کمک به محرومین اگر با برنامه ریزی و تقسیم وظایف مدیریت شود تاثیر بسزایی در کاهش مشکلات اقشار آسیب پذیر خواهد داشت.

حجت الاسلام افشاری امام جماعت و عضو فعال خیرین مسجد مهدیه کارخانه قند ورامین ضمن اشاره به شناسایی افراد محروم و ارایه عملکرد انجمن خیریه مسجد در سال جاری معرفی خیرین به جامعه با رضایت ایشان  را موضوعی مهم در جهت ترویج امر نیکوکاری دانست .

در این گردهمایی سند همکاری بین کمیسیون حقوق بشر منطقه 4 وکمیته امداد امام خمینی شهرستان ورامین در راستای ارایه مشاوره حقوقی به خانواده های بی بضاعت تدوین شد.

در پایان از خیرین نیکوکار و فعالان حوزه کمک رسانی به ایتام ومحرومین تقدیر وشکر شد.

همایش بررسی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری برگزار شد

توسط:IHRC4 چهارشنبه 26 آذر 1393 (0)نظرات :

همایش بررسی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر اسلامی مستقر در ورامین از ساعت 14 امروز چهارشنبه 26آذر همایش بررسی نوآوری های آیین دادرسی کیفری با سخنرانی دکتر محمد آشوری و با حضور وکلا، سر دفتران منطقه، معاونت حقوقی ادارت شهرستان، مسئولین شهرستان، اعضای شورای شهر و جمعی از دانشجویان واساتید رشته ی حقوق در سالن همایش های شهرداری ورامین برگزار شد.

 

 دکتر محمد آشوری ضمن قرائت بندهایی از مواد قانون آیین دادرسی کیفری جدید و مقایسه آن با قانون قدیم  ودلایل توجیه این تغییرات، روند پیشرفت  قانون گذاری در کشور را مورد تجزیه و تفسیر قرار داد.

 

 

 وی افزود نیاز امروز جوامع پیشرفته در زمینه تدوین و قانون گذاری الزاما صدور حکم در مسیر محکومیت نیست، بلکه به بررسی علل وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی پرداخته و سعی در پیش بینی وقوع جرم و پیشگری ازآن را دارد.

 

 

 

 ایشان اشاره کردند قوانین همواره با توجه به توسعه و پیدایش چالش های جدید زندگی بشری و پیچیدگی های مربوط به آن نیاز به بازپینی های اساسی دارند تا عدالت به طور کامل در جامعه محقق شود که  در این زمینه حقوقدانان وظیفه ی سنگینی در تدوین و پیاده سازی این قوانین بر عهده شان می باشد.

در ادامه خانم زهرا امیری متصدی دفتر منطقه4 نیز به ارائه گزارش فعالیتهای اخیر کمیسیون پرداخته و آشنایی آحاد جامعه با قوانین را لازمه توسعه ی مدنی یک جامعه و احقاق حقوق فردی وجمعی دانست.

 

 

 

در پایان، دکتر محمد آشوری با شرکت در جلسه پرسش و پاسخ  دانشجویان رشته ی حقوق دانشگاه علمی کاربردی ورامین به

 

برخی از سوالات آنان پاسخ دادند.

 

جلسه هماهنگی همایش بررسی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری

توسط:IHRC4 ﺳﻪشنبه 25 آذر 1393 (0)نظرات :

 به همت دفتر منطقه چهار کمیسیون حقوق بشر اسلامی مستقر در ورامین ، بررسی جدیدترین تغییرات قانون آیین دادرسی کیفری با هدف درک بهتر قوانین و افزایش عدالت و قانون مداری با حضور دکتر محمد آشوری استاد برجسته حقوق دانشگاه تهران و جمعی از اساتید دانشگاهی ، معاونت های حقوقی ادارات و نیز سردفتران منطقه به انجام می رسد.

 در همین راستا روز گذشته جلسه هماهنگی همایش در دفتر معاونت حقوقی شهرداری ورامین برگزار و برنامه ریزی های لازم ترتیب اثر داده شد.

زهرا امیری متصدی دفتر منطقه 4 ضمن تاکید بر آشنایی  آحاد جامعه با قانون؛ بررسی تغییرات اعمال شده در قوانین جدید را نیز لازمه ی جامعه ی پویای حقوقی دانست. وی افزود این همایش با همکاری گروه حقوق دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین در روز چهار شنیه 26 آذر ماه سال جاری از ساعت 14 در سالن همایش های شهرداری ورامین برگزار خواهد شد.

تلاش برای ایجاد انجمن تقریب مذاهب اسلامی در مصر

توسط:IHRC4 یکشنبه 16 آذر 1393 (0)نظرات :

احمد کریمه از اساتید دانشگاه الازهر مصر گفت: با وجود فشار تکفیری‌ها به وی به‌زودی انجمنی در این کشور تأسیس می‌کند تا در زمینه تقریب مذاهب اسلامی به فعالیت بپردازد.

وی که به دلیل سفر به ایران از سوی محافل تکفیری در مصر تحت فشار قرار گرفته است و به همین اتهام در آستانه محاکمه قرار دارد، در این باره گفت: من اگر به تل‌آویو و اسرائیل سفر کرده بودم این چنین مورد سؤال قرار نمی‌گرفتم.

استاد احمد کریمه که پیش از این به ایران سفر کرده و علاوه بر دیدار با آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی و برخی علمای شیعه با علمای اهل‌ سنت در سنندج و تهران هم دیدار و گفت‌وگو کرده است، با اظهار رضایت از این دیدارها گفت: در مراکز علمی قم و تهران کرسی فقه اهل سنت وجود داشت و من در بعضی مساجد و دانشگاه‌های ایران از فقه اهل سنت گفتم، مردم و دانشجوها با فکر باز صحبت‌ها را می‌شنیدند و دیدم آنها به عقایدشان باور عمیق دارند، اما در مصر وهابی‌ها کاری کرده‌اند که اهل سنت از روبروشدن با اندیشه تشیع بترسند.

وی گفت: حرکت تقریب را دکتر شلتوت، شیخ وقت الازهر و مرحوم آیت‌الله‌العظمی بروجردی آغاز کرده‌اند و ان شاءالله ما آن را احیاء می‌کنیم تا نگذاریم نقشه آمریکا، موساد و عوامل آن‌ها در منطقه اجرا شود.

این استاد برجسته دانشگاه الازهر تصریح کرد: ما مذهب تشیع را به رسمیت شناخته‌ایم و در دانشگاه الازهر در درس فقه تطبیقی، شیعه را هم تدریس می‌کنیم، در دادگستری مصر هم خیلی از مواد قانون احوال شخصیه از فقه شیعه گرفته شده است. بعضی‌ها ارتباط و نشست و برخاست با غیر مسلمان‌ها را قبول دارند ولی تحت تاثیر آمریکا و اسرائیل مخالف رابطه با شیعیانند. مذهب تشیع به اهل بیت می‌‌رسد و امام صادق(ع)، استاد امام مالک و ابوحنیفه (از امامان اهل سنت) بوده‌اند. مذهب اهل بیت مایه افتخار ماست ولی وهابی‌های تکفیری جزو خوارجند و از نظر آن‌ها همه مسلمانان کافرند. گروه‌های تکفیری از احمد کریمه خواسته‌اند به علت سفر به ایران عذرخواهی و ابراز پشیمانی کند