دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

جلسه هماهنگی همایش بررسی نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری

توسط:IHRC4 ﺳﻪشنبه 25 آذر 1393 (0)نظرات :

 به همت دفتر منطقه چهار کمیسیون حقوق بشر اسلامی مستقر در ورامین ، بررسی جدیدترین تغییرات قانون آیین دادرسی کیفری با هدف درک بهتر قوانین و افزایش عدالت و قانون مداری با حضور دکتر محمد آشوری استاد برجسته حقوق دانشگاه تهران و جمعی از اساتید دانشگاهی ، معاونت های حقوقی ادارات و نیز سردفتران منطقه به انجام می رسد.

 در همین راستا روز گذشته جلسه هماهنگی همایش در دفتر معاونت حقوقی شهرداری ورامین برگزار و برنامه ریزی های لازم ترتیب اثر داده شد.

زهرا امیری متصدی دفتر منطقه 4 ضمن تاکید بر آشنایی  آحاد جامعه با قانون؛ بررسی تغییرات اعمال شده در قوانین جدید را نیز لازمه ی جامعه ی پویای حقوقی دانست. وی افزود این همایش با همکاری گروه حقوق دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین در روز چهار شنیه 26 آذر ماه سال جاری از ساعت 14 در سالن همایش های شهرداری ورامین برگزار خواهد شد.

حضور خبرگزاری مهر در دفتر منطقه4

توسط:IHRC4 چهارشنبه 2 اسفند 1391 (0)نظرات :

عصر روز چهارشنبه دوم اسفند ماه احسان تاجیک خبرنگارخبرگزاری مهر ،استاد دانشگاه و محقق تاریخ  در دیدار با مسئول دفتر منطقه4 کمیسیون حقوق بشر اسلامی گزارش کاملی از اهداف وفعالیتهای کمیسیون تهیه کرد.

در این نشست زهرا امیری به لزوم ورود مطبوعات در مسایل حقوقی  ونقش رسانه ها در آگاه سازی مردم اشاره کرد.

وی افزود اگر مطبوعات به جای علاقه نشان دادن به حوادث وبزرگ نشان دادن اتفاقات اجتماعی به علل وقوع حوادث و جرائم نیز بپردازند بسیاری از مشکلات بزرگتر جامعه شکل نخواهند گرفت.

 مسئول دفتر منطقه4 با ییان مشکلات موجود در راه اهداف سازمانی کمیسیون حقوق بشر همکاری تمامی دستگاهها وارگانها و همفکری ونشست های علت یابی نقوص موجود در رفتارهای نا بهنجار اجتماعی را مسئله ای خواند که دیر یا زود باید به فکر دستگاههای مرتبط با رفتارهای اجتماعی خطور کند تا بتوان تحلیل درستی از دلایل وجوب این رفتار ها در دست داشت.

 

حضور دادستان ورامین در جلسه هم اندیشی دفتر منطقه4

توسط:IHRC4 جمعه 20 بهمن 1391 (0)نظرات :

    جلسه هم اندیشی هیئت امنای کمیسیون حقوق بشر منطقه 4 مستقر در ورامین عصر دیروز با حضور دادستان شهرستان برگزار شد.

در این جلسه ضمن تاکید بر اطلاع رسانی حقوقی شهروندان از مسایل مختلف به نقش دادگستری به عنوان مهمترین نهاد حقوقی درایجاد عدالت اشاره شد.

دادستان حسینی از حضور دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی در ورامین ابراز خرسندی کرد وبا اشاره به نقشی که این دفتر میتواند در مسایل مختلف ایفا کند آنرا بازوی کمکی دادگستری دانست.

ادامه مطلب

نشست هیئت امنای دفتر منطقه 4کمیسیون حقوق بشر

توسط:IHRC4 پنجشنبه 12 بهمن 1391 (0)نظرات :

عصر روز چهارشنبه 11 بهمن ماه 91 اعضای هیئت امنای منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر در دفتر نشریه صفیر حضور بهم رساندند تا در خصوص مسایل مختلف کمیسیون و اهداف پیش رو وتعیین خط مشی مشخص تصمیمات لازم را لحاظ نمایند.

در این نشست ابتدا دکتر محمد حیدری به نقش مهم کمیسیون و وظایف خطیر این دفتر در قبال مسایل حقوقی پیش رو اشاره کرده و هدف اصلی این دفتر را کمک به اقشار ضعیف اجتماع در جهت رفع نیازهای حقوقی از طریق مشاوره...

 

ادامه مطلب

دیدار مسئول دفتر منطقه4با نماینده مردم ورامین در مجلس

توسط:IHRC4 دوشنبه 4 دی 1391 (0)نظرات :

 عصر دیروز خانم زهرا امیری مسئول دفتر منطقه4 کمیسیون حقوق بشر در دیدار با دکتر سید حسین نقوی نماینده مردم شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی به بیان اهداف و عملکرد این دفتر در منطقه پرداخت.

در این دیدار دکتر نقوی با ابراز امیدواری و رضایت از فعالیت های بشر دوستانه این مجموعه از همکاریهای دو جانبه میان دفترکمیسیون  و دفتر نماینده شهرستان در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

 

 

 

نشست هیئت اجرایی جشنواره شعر آیینی جوان در ورامین

توسط:IHRC4 چهارشنبه 15 آذر 1391 (0)نظرات :

 عصر دیروز چهاردهم آذرماه هزار وسیصدونودویک نشست هیئت اجرایی و دبیرخانه برگزاری جشنواره شعر آیینی جوان در دفتر نشریه جام جم شرق استان  مستقر در ورامین تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر این همایش در روز پنج شنبه بیست وسوم آذر ماه باهدف ...

 

ادامه مطلب