دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

بیانیه دفتر منطقه4 به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی

توسط:IHRC4 یکشنبه 22 بهمن 1391 (0)نظرات :

بسم الله الرحمن الرحیم

« الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم »

                                          پیامبراکرم(ص)

 

 سی وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در زمانی آغاز می شود که موج حملات سیاسی و اقتصادی جامعه سکولار و غیر دینی غرب شدید تر از هر زمان دیگری نمود دارد.انقلاب ایران خارج از تمامی تحلیل های جامعه شناختی ، تنها انقلاب دینی دنیای مدرن در قرون جدید بوده و از این حیث دارای خصوصیت های ملی و مذهبی خاصی می باشد.جمهوریت نماد حضور همیشگی مردم در کنار انقلاب و اسلام به عنوان الگوی اجتماعی و اخلاقی پذیرفته شده محبوبیتی 1400 ساله در میان بیش از یک میلیارد انسان دارد.

  انقلاب ایران از حیث سد سازی در جهت جلوگیری از پیشرفت الگوی غیر مذهبی در اجتماعات مدرن اهمیتی خاص در دنیای امروز دارد.اهمیتی که باعث بر هم خوردن بخش عظیمی از معادلات یکه سازی حکومت جهان بر پایه  جدا سازی دین از سیاست شده است.انقلابی از این حیث به دلیل مذهبی بودن نیاز مبرم خود را به رهبری دینی از دست نمی دهد و همواره الگوی پیشرفت خود را در پیروی از آهنگ رهبرش می داند.

  بیش از یک ربع قرن از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد و تاریخ نگارنده ی پرواز این انقلاب در آسمانی ملتهب است.همواره انقلابهای جهان تضمین کننده ی پیشرفتهای اقتصادی وصنعتی، اجتماعی ، سیاسی و.... بوده اند اما پیوسته این آرمانها به حقیقت نرسیده اند زیرا یا منجیان خود را از دست داده اند ویا همراهان خود را همراه ندیده اند.

 اما انقلاب ایران که تاکنون نه منجیان خود را ونه مردم پایسته اش را در بن بست ندیده است  به دوران طلایی خود نزدیک شده است وتیز هوشی در آن است که منجیانش تابع قوانین نظام باشند تا همراهانش نیز قانون گریز نشوند و مردم وحکومت نسبت به حقوق انقلابی و اسلامی وانسانی یکدیگر عادل باشند تا همواره آزادی ، استقلال و جمهوری اسلامی پایدار و سربلند باشد.

 

دفتر منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر اسلامی         

          (مستقر در ورامین)

بیانیه جامعه هنری درمحکومیت اقدام قطع برنامه های بروزن مرزی صدا وسیما

توسط:IHRC4 شنبه 29 مهر 1391 (0)نظرات :

جمعی از اعضای جامعه هنری در محکومیت اقدام خصمانه قطع برنامه‌های برون‌مرزی صداوسیما بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.
 
در بیانیه اعضای جامعه هنری کشور آمده است: اقدام خصمانه اخیر استکبار در قطع برنامه‌های برون‌مرزی صداوسیما روی ماهواره هاتبرد، برخلاف ادعای غرب مبنی بر آزادی جریان اطلاعات و آزادی بیان و نمونه دیگری از نقض آزادی بیان و نقض مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی است که کشورهای غربی آن را دنبال می‌کنند.
 

ادامه مطلب

بیانیه کارگروه حقوق کودک کمیسیون حقوق بشر اسلامی به مناسبت هفته جهانی کودک

توسط:IHRC4 شنبه 22 مهر 1391 (0)نظرات :

بنام خدا

بیانیه کارگروه حقوق کودک کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران به مناسبت روز حقوق کودک

( 16 مهر ماه 1391 )

1- نهادهای مختلف دولتی وغیر دولتی  و فعالان متنوع عرصه حقوق کودک، همه ساله در شانزدهم مهرماه، مقارن با روز بزرگداشت کودکان در جمهوری اسلامی ایران، در چهارچوب انجام وظایف و اشتغالات خود جهت صیانت از منافع عالیه اطفال و صیانت از کرامت انسانی تمامی کودکان و رشد استعدادهای خدادادی ایشان، فرصتی دوباره می یابند تا دغدغه های مطرح در زمینه حقوق کودک را بار دیگر مورد توجه قرار دهند وبررسی کنند ما در گستره جهانی حمایت از کودکان؛ بالاخص در زمینه های حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این گروه آسیب‌پذیر چه جایگاهی را به خود اختصاص داده‌ایم؟ ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و چالش‌های ما در این حوزه کدام‌ها هستند؟ چه مقامات، نهادها و ارکانی مسؤول تشخیص و تعیین این فرصت‌ها و چالش‌ها می‌باشند؟ بازوهای حمایتی، مالی، مشاوره‌ای، قضایی، سیاسی، فنی و خدماتی این مقامات و نهادها چه ارکانی هستند؟ تا چه میزان توانسته‌ایم در اجرایی نمودن حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و فرهنگی کودکان متعلق به مناطق و گروه‌های مختلف موفق باشیم؟ دستاوردها و برون دادهای ما در این حوزه طی یک ساله گذشته چه بوده است؟

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید.