دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران درورامین ـ منطقه 4

چه کسانی جزء تبعه ایران محسوب می شوند؟

توسط:IHRC4 پنجشنبه 21 دی 1391 (0)نظرات :

چه کسانی تابعیت ایرانی دارند؟

 تابعیت، تعلق حقوقی و معنوی شخص به یک دولت است. شخصی که تبعه‌ی یک کشور باشد ، از حقوق و تکالیفی برخوردار می‌شود. در تابعیت ، رابطه‌ی فرد با دولت ، رابطه‌ای حقوقی ، معنوی و دارای ماهیت سیاسی است.

وجود علقه‌ی تابعیت میان فرد و دولت سبب می‌شود که فرد در همه‌ی کشورهای بیگانه از حمایت سیاسی دولت متبوع خود بهره‌مند شود.

مطابق قوانین موجود، اشخاص زیر تبعه‌ی ایران محسوب می‌شوند.

کلیه‌ی ساکنین ایران به استثنای اشخاصی که تبعیت خارجی آنها مسلم باشد؛ تبعیت خارجی کسانی مسلم است که مدارک تابعیت آنها مورد اعتراض دولت ایران نباشد.

کسانی که پدر آنها ایرانی است اعم از اینکه در ایران یا در خارجه متولد شده باشند.

 

ادامه مطلب

دفترکمیسیون حقوق بشر ورامین سدکارشکنی های قضایی

توسط:IHRC4 دوشنبه 11 دی 1391 (0)نظرات :

دفتر منطقه 4 کمیسیون حقوق بشر اسلامی مستقر در ورامین با اطلاع رسانی های حقوقی مردم ومسئولین قضایی  را در وظایف نسبت به هم آگاه میکند.

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه4 مشاوره های حقوقی این دفتر همراه با پیگیری های جدی وحضور در جلسات دادرسی مرجوعین به طور مداوم انجام می شود.

این دفتر که مراجعه کنندگان آن جهت دریافت مشاوره وراهنمایی قضایی در خصوص مشکلات خود توسط کمیته امداد، شهرداری،بهزیستی،هلال احمر،فرمانداری ودیگر ارگان های شهری معرفی می شوند انتقال اطلاعات جزئی حقوقی وقضایی را امری مهم در پیشبرد اهداف کمیسیون های حقوق بشر اعلام می کند.

دیدار مسئول دفتر منطقه4با نماینده مردم ورامین در مجلس

توسط:IHRC4 دوشنبه 4 دی 1391 (0)نظرات :

 عصر دیروز خانم زهرا امیری مسئول دفتر منطقه4 کمیسیون حقوق بشر در دیدار با دکتر سید حسین نقوی نماینده مردم شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی به بیان اهداف و عملکرد این دفتر در منطقه پرداخت.

در این دیدار دکتر نقوی با ابراز امیدواری و رضایت از فعالیت های بشر دوستانه این مجموعه از همکاریهای دو جانبه میان دفترکمیسیون  و دفتر نماینده شهرستان در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

 

 

 

یلدای ادبی در حضور نماینده مردم ورامین

توسط:IHRC4 دوشنبه 4 دی 1391 (0)نظرات :

 دفتر نماینده مردم ورامین در شب یلدا میزبان شاعران شهرستان بود.

این مراسم که با حضور بیش از 30شاعر ورامینی و با حضور دکتر سید حسین نقوی برگزار شد.در این نشست چهره های شاخص عرصه ی شعر،ادبیات ونویسندگی شهرستان ازجمله...

 

 

ادامه مطلب