ﺳﻪشنبه 9 تير 1394

داعش درصدد نابودی اقلیت‌ها در عراق است

گروه های مدافع حقوق بشر روز جمعه در گزارشی اعلام کردند که تروریست های داعش درصدد هستند اقلیت های قومی و مذهبی را در عراق نابود کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از لندن، عناصر داعش به همین منظور هزاران غیرنظامی را در سراسر منطقه شمالی عراق ربوده، کشته و زخمی کرده اند و میلیون ها نفر را از خانه و کاشانه شان رانده اند.

در این رابطه بیشتر بخوانید

(0)نظرات توسط: MINORITY
ﺳﻪشنبه 9 تير 1394

گردهمایی نمایندگان اقلیتها

ه گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، یوتان بت‌کلیا نماینده آشوریان مسیحی در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مسائل اقلیت‌های دینی گفت: یکی از مشکلات ما اقلیت‌ها در ایران مسئله دیه بود چرا که دیه ما 290 هزار تومان بود و دیه یک مسلمان 6 میلیون تومان که این مشکل در تاریخ 6 دی ماه 1382 با حکم مقام معظم رهبری حل شد

ادامه مطلب.

(0)نظرات توسط: MINORITY
ﺳﻪشنبه 9 تير 1394

درخواست سازمان ملل از پاکستان برای توجه ویژه به اقلیت های مذهبی

دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار حمایت و حفاظت از اقلیت های مذهبی در پاکستان شد.

به گزارش گروه بین الملل تفتان، بان کی مون؛ دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به اتوبوس حامل مسافرین اسماعیلی، که در اثر این حمله در حدود ۴۳ تن کشته شدند خواستار حمایت و حفاظت از اقلیت های مذهبی در پاکستان شد.

براساس این گزارش، بان کی مون ضمن محکوم کردن این حمله وحشیانه از دولت پاکستان خواستار مجازات عاملین این عمل غیر انسانی شد.

گفتنی است که گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

(0)نظرات توسط: MINORITY
پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394

فرار مسلمانان میانمار از نسل‌ کشی

در حالی که مسئله سرکوب جمعیت “روهینگیا” در میانمار سال گذشته سر و صدای زیادی به راه انداخت و مقامات این کشور را تحت فشارهای بین‌المللی قرار داد، اما وضعیت ناگوار این اقلیت مسلمان همچنان در سکوت خبری ادامه دارد.

سرکوب، فشار، وضعیت سخت معیشتی و شرایط دشوار زندگی، موجب شده تا سالانه هزاران نفر از اعضای این گروه جمعیتی که سال‌هاست در میانمار زندگی می‌کنند، برای فرار از این وضعیت دست به کوچ اجباری بزنند.

ادامه اخبار

(0)نظرات توسط: MINORITY
پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394

افزایش خشونت پلیس آمریکا علیه اقلیت ها و شکست کامل واشنگتن

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه در ژنو با اعلام شکست کامل واشنگتن برای اجرای برنامه بهبود شرایط حقوق بشر، در مورد استفاده افراطی خشونت و اهرم فشار شدید پلیس آمریکا علیه اقلیت ها در این کشور ابراز نگرانی کرد.
به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه یو اس ای تودی، اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل این انتقاد را در نشست بررسی اوضاع حقوق بشر آمریکا در این شورا مطرح کردند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که آمریکا در این نشست همچنین با درخواست ها برای لغو اعدام ها در این کشور و همچنین بستن زندان جنجالی گوانتانامو مواجه شد.
(0)نظرات توسط: MINORITY