دوشنبه 30 بهمن 1391

تضیع حقوق اقلیت های دینی باحذف ماده ۲۴ لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه براساس قانون این افراد در مسائل دینی و شخصی آزاد و بر طبق آیین خود عمل می کنند،افزود: حذف ماده ۲۴ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست به معنی حذف کردن حقوق این افراد است.
نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۹ بهمن) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۱۳ اخطار قانون اساسی با بیان اینکه ایرانیان زرتشتی، کلیمی و مسیحی جزو اقلیت های دینی شناخته می شوند، گفت: براساس قانون این افراد در مسائل دینی و شخصی آزاد و بر طبق آیین خود عمل می کنند، لذا حذف ماده ۲۴ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست به معنی حذف کردن حقوق این افراد است.به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی‌با رد اخطار این نماینده با بیان اینکه حذف کردن یک ماده اخطار قانون اساسی ندارد، گفت: این ماده ایراد شورای نگهبان بوده است که باید اصلاح شود.

(0)نظرات توسط: MINORITY
جمعه 27 بهمن 1391

مسلمانان یونانی؛ اقلیتی مواجه با نژادپرستی و رنج فراوان

اقلیت مسلمان یونان با نژادپرستی های زیادی رو به رو هستند، دولت محدودیت های زیادی از جمله محدودیت در ساخت مساجد و اموزش های اسلامی دانش آموزان برای آنان ایجاد کرده است.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا پایگاه المحیط نوشت: اسلام از سال 210 هجری وارد یونان شد، مسلمانان در این کشور در برهه ای از زمان  و تا قبل از جنگ جهانی اول، بیش از 68 درصد از جمعیت آن را تشکیل می دادند، اما در اثر فعالیت ها و محدویت های دولت یونانی تعداد انان در حال حاضر به 1.3 درصد رسید.
دوره حکومت عثمانی ها بر یونان پرشکوه ترین دوره های اسلام در این کشور است که مساجد در گوشه و کنار آن پراکنده شدند، که تا قرن سیزدهم هجری که کشورهای اروپایی با یونان علیه ترکان متفق شدند و باعث استقلال یونان از ترکیه شدند ادامه داشت.  بعد از استقلال بسیاری از مسلمانان مهاجرت و بسیاری دیگر از کشور رانده شدند.
از آن زمان تاکنون تعداد مسلمانان در یونان کاهش یافته و طبق آمارهای غیررسمی به 500 هزار نفر رسید. و با این که در زمان حکومت ترکان مساجد زیادی در کشور وجود داشت اما امروز تعداد ان ها به 300 باب کاهش یافت و روز به روز در حال کم تر می شوند.
فقر مهم ترین مشکلی است که مسلمانان یونان با آن رو به رو هستند، شغل اغلب ان ها کشاورزی است و دارای ثروت های حیوانی می باشند، اما در حوزه های تجارت و صنعت حق فعالیت ندارند.
مسلمانان یونانی بارها و بارها از سوی مسوولین دولتی مهاجرت داده شده اند، گذشته از ان دولت در امور شخصی شان دخالت کرده و اجازه نمی دهد زمین هایشان رابه مسلمانان بفروشند.
آنان همچنین حق ندارند ساختمان های خود را بیش از یک طبقه بسازند، حق ساخت مسجد ندارند، نمی توانند از وسایل و تکنولوژی های پیشرفته برای افزایش محصولات خود استفاده کنند تا در عقب ماندگی کامل باقی بمانند.
علاوه بر آن قانون آموزشی یونان، به دانش آموزان مسلمانان حق داده است که در طول هفته تنها دو ساعت دروس دینی بگذارنند و مبلغان بسیاری به دلیل آموزش قران به کودکان مسلمان بازداشت و محکوم شده اند.
از آن جا که دولت یونان برای آنان مفتی تعیین می کند و امور اوقاف شان را خود بر عهده دارد، استقلال دینی خود را نیز از دست داده اند.
انتهای پیام

(0)نظرات توسط: MINORITY
ﺳﻪشنبه 24 بهمن 1391

جلسه دفاع از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد راجع به حقوق اقلیت ها

عنوان:

«بررسی و تحلیل وضعیت حقوقی اقلیت شیعه عربستان سعودی

با تاکید بر موازین بین المللی حقوق بشر»

 

استاد راهنما: دکتر پروین

 

استاد مشاور: دکتر عباسی

استاد داور: دکتر مومنی راد

دانشجو: یاسر مکرمی (کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران)

تاریخ دفاع: چهارشنبه 91/11/25

ساعت:   15:30

 

مکان جلسه: دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

کلاس 209

(0)نظرات توسط: MINORITY
دوشنبه 23 بهمن 1391

مسيحيان ليبي به شدت نگران اوضاع امنيتي هستند

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از طرابلس به قلم یوسف با نوشت از زمان سقوط رژیم معمر قذافی در لیبی در سال دو هزار و یازده میلادی ، نگرانی اقلیت مسیحی این کشور درباره وضع امنیتی خود به شدت افزایش یافته است.
دالماسو برونو نگهبان گورستان ایتالیایی در طرابلس در بحبوحه افزایش نگرانی های مسیحیان درباره افزایش افراط گرایی اسلامی در پایتخت لیبی گفت : « روزی بدون تخریب قبرها در این گورستان نمی گذرد. »
وی افزود : « استخوان های مردگان از قبرها بیرون کشیده و در سراسر این گورستان در مرکز طرابلس پراکنده می شود. »
برونو تاکید کرد : « مقامات لیبی که به این گورستان آمده و عکس گرفته اند ، قول داده اند تدابیری اتخاذ کنند اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است. »
از زمان سقوط رژیم قذافی ، نگرانی اقلیت مسیحی به ویژه پس از بمب گذاری کلیسایی در شهر دفنیه در ماه دسامبر افزایش یافته است که در آن دو نفر کشته شدند.
با وجود چنین نگرانی هایی ، هر هفته دهها مسیحی از هند ، فیلیپین و کشورهای آفریقایی با شرکت در مراسمی در کلیسای کاتولیک سن فرانسیس نزدیک مرکز طرابلس برای برقراری امنیت در لیبی شرکت می کنند.

متن کامل خبر

(0)نظرات توسط: MINORITY
دوشنبه 23 بهمن 1391

محکومیت اعمال بوداییان در حق مسلمانان سریلانکا

گروه «جنبش برابر» در سریلانکا به توزیع و پخش تراکت هایی اقدام کرد تا بدین وسیله اعتراض خود را به حملات مکرر بواداییان و برخی از گروه های نژاد پرستانه، در حق اقلیت مسلمان، نشان دهد.

به گزارش واحد ترجمه شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از «شبکه الألوکه»، این گروه هدف از این اقدام را آگاه ساختن مردم نسبت به اعمال وحشیانه بوداییان و دیگر گروه های نژاد پرستانه در حق اقلیت مسلمان و بازپس گرفتن حقوق آنان، عنوان کرده است.
این کار در مقابل ایستگاه قطار در پایتخت «سریلانکا» در شهر «کولمبو» روی داد.
شایان ذکرست در توزیع و پخش این تراکت‌ها، بوداییانی که از مناطق مختلف به این شهر آمده بودند، مشارکت کردند و توانستند این تراکت‌ها را در بسیاری از شهرهای دیگر این کشور نیز توزیع و پخش کنند./انتها

(0)نظرات توسط: MINORITY
دوشنبه 23 بهمن 1391

اخراج مسلمانان میانماری این بار از تایلند


باشگاه خبرنگاران به نقل از الجزیره نوشت: مسئولان تایلندی از ورود هزاران تن از مسلمانان اقلیت "روهینگیا" به این کشور طی چهار ماه گذشته و اخراج بیش از 70 درصد آنها خبر دادند.

فرمانده عملیات امنیت داخلی تایلند دیروز اعلام کرد که از ماه اکتبر سال گذشته تاکنون نزدیک به شش هزار تن از مسلمانان اقلیت "روهینگیا" با فرار از خشونت های نژادی و مذهبی موجود در ایالت "راخین"، واقع در غرب میانمار، به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده اند.

به گفته "دیتابورن ساسامیت"، از مجموع پنج هزار و 899 مهاجر مسلمان اقلیت "روهینگیا" که از ماه اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون به صورت غیر قانونی و از راه دریا وارد تایلند شده اند، چهار هزار و 147 تن بیرون رانده شده و از مجموع هزار و 752 تنی که همچنان در این کشور به سر می برند نیز، هزار و 177 تن که همگی مرد هستند، در مراکزی واقع در جنوب تایلند و زیر نظر اداره پلیس این کشور، نگهداری می شوند.

فرمانده عملیات امنیت داخلی تایلند با اعلام اینکه دولت این کشور با مسلمانان فراری از خشونت های میانمار به عنوان پناهندگان غیر قانونی برخورد کرده و مطابق با رفتارهای انسانی، تنها نیازهای ضروری آنها را برآورده خواهد کرد، از مذاکره وزارت امور خارجه تایلند با کشورهای دیگر جهت میزبانی این پناهندگان و درخواست این وزارتخانه از دولت میانمار برای دریافت اسناد شهروندی این افراد خبر داد، تا در نهایت بتوانند از تایلند خارج شوند.

در حالی که پیش از این نیز هزاران تن از مسلمانان اقلیت "روهینگیا" به صورت غیر قانونی به تایلند و مالزی پناهنده شده اند، اما با این حال ده ها هزار تن از افراد این اقلیت مسلمان در اردوگاه هایی زیر نظر سازمان ملل در مرز میانمار با بنگلادش زندگی می کنند که به گفته "والری آموس"، معاون امور بشردوستانه دبیرکل این سازمان، از جمله بدترین اردوگاه های موجود در جهان بوده و نیازمند کمک های بین المللی می باشد.

این در حالی است که کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل پیش از این از کشورهای همسایه میانمار خواسته تا مرزهای خود را به روی پناهندگان مسلمانان فراری از خشونت های این کشور بگشایند، مسلمانانی که بیشتر آنها به مالزی و پس از آن تایلند فرار می کنند، چرا که دیگر کشور همسایه میانمار یعنی بنگلادش از پذیرش پناهندگان اقلیت "روهینگیا" خودداری می کند.

لازم به ذکر است که اقدامات خشونت آمیز علیه مسلمانان اقلیت "روهینگیا" در میانمار نگرانی شدید سازمان ملل متحد را نیز در پی داشته، جایی که گزارشگر ویژه این سازمان در امور حقوق بشر در میانمار توقف خشونت های خونین نژادی و مذهبی در این کشور را خواستار شده و به دولت میانمار هشدار داده که از این خشونت ها و درگیری ها به عنوان بهانه ای جهت اخراج اقلیت مسلمان "روهینگیا" از این کشور استفاده نکند.

با وجود آنکه نزدیک به 800 هزار مسلمان اقلیت "روهینگیا" در میانمار زندگی می کنند، اما دولت این کشور از به رسمیت شناختن آنها به عنوان شهروندان میانمار خودداری کرده و بر همین اساس، نیروهای دولتی و بوداییان این کشور که اکثریت را تشکیل می دهند، طی ماه های گذشته خشونت های زیادی به راه انداخته و تعداد زیادی از مسلمانان "روهینگیا" را قتل عام کرده اند. 

(0)نظرات توسط: MINORITY
یکشنبه 22 بهمن 1391

اسقف مسیحی لبنان: روابط خوب با اقلیت های دینی از ویژگی های برجسته انقلاب اسلامی است

ˈالیاس رحالˈ اسقف مسیحیان شرق لبنان در گفتگو با خبرنگار ایرنا در بیروت، ضمن تبریک فرا رسیدن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به تمام ملت ایران و اقلیت های مذهبی این کشور، اظهار امیدواری کرد که ایران همچنان به مسیر خودکفایی و تحقق پیشرفت در تمامی عرصه ها ادامه دهد.

وی گفت: ایران امروز در جهان به کشوری صاحب نام، متقدر، مستقل و آزاد شناخته می شود و سهم قابل توجهی از عرصه های علمی، شناخت و پیشرفت را به خود اختصاص داده است.

رحال با اشاره به فداکاری های ملت ایران در راه پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارکرد: مردم ایران با فداکاری های خود از نظام جمهوری اسلامی ایران و آرمان های مقدس آن، پاسداری کردند و به سرمشق و الگوی ملت های مظلوم و ستم دیده جهان تبدیل شده اند.

این سقف مسیحی لبنان با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی با کلیه اقلیت های مذهبی و دینی ایران، تصریح کرد: مسئولان ایران با تمام فرهنگ ها، ادیان، افکار و آرا، آشنایی کامل دارند و در راه تعالی کلمه حق و پایبندی به دین به عنوان تنها راه گسترش صلح و محبت و همکاری در ساخت زندگی شرافتمندانه در سایه امنیت، صلح و دوستی در تمام جهان تلاش می کند.

وی گفت: ما با ایران روابط خوبی داریم و برای تقویت معیارها و مفاهیم صلح، دوستی و همکاری در سراسر جهان تلاش می کنیم .

رحال با اشاره به روند سریع پیشرفت و ترقی در ایران، تأکید کرد: ایران همواره در حال تکاپو، تلاش برای صعود به قله های بلند پیشرفت و ترقی است، ولی در کشورهای عربی، علم و اندیشه به حالت رکود باقی مانده و در راستای پیشرفت سطح علمی جوانان در این کشور ها تلاشی صورت نمی پذیرد.

این اسقف مسیحی لبنان با اشاره به بازگشایی سفارت فلسطین در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در تهران، گفت: ایران با بستن سفارت اسراییل در تهران و افتتاح سفارت فلسطین، همواره از مسئله فلسطین و مقاومت منطقه حمایت کرده و به هر تلاشی و اقدامی به سوی آزادی قدس شریف وفلسطین چشم دوخته است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با درد و رنج مردم مظلوم فلسطین همدردی کرده و از حق مسلم مردم این کشور در بازگشت به سرزمین اجدادی خود همچنان دفاع می کند.

(0)نظرات توسط: MINORITY
یکشنبه 22 بهمن 1391

ترکیه و مشکلات اقلیت مسلمانان ترک تبار یونان

طبق اعلام روزنامه «ملیت» ترکیه اردوغان نخست وزیر ترکیه در جریان سفر اخیر خود به قطر با آقای سامارس نخست وزیر یونان که همزمان به این کشور سفر کرده بود از یونان خواست تا مشکلات اقلیت مسلمانان ترک، علمای دینی و سایر مسلمانانی که در منطقه غربی یونان زندگی می‌کنند را حل نمایند، تا دولت ترکیه نیز مدرسه راهبان ارتدوکس یونانی در استانبول را که از سال ۱۹۷۱ تعطیل شده است راحل کند. در این دیدار که در پشت درب‌های بسته و به مدت ۴۰ دقیقه صورت گرفت «احمد داوداوغلو» وزیر امورخارجه و «ابراهیم کالین» مشاور سیاسی نخست وزیر ترکیه نیز حضور داشتند.
در این دیدار طرفین پیرامون روابط دوجانبه ترکیه و یونان به بحث و تبادل نظر پرداختند. اردوغان خطاب به نخست وزیر یونان در رابطه با قانون مربوط به تدابیر محدود کننده حق آزادی عبادت ترک‌های مقیم در منطقه بالکان و حق تأسیس بنیاد و خرید غیرمنقول از سوی آنها و نیز انتصاب ۲۴۰ معلم دروس دینی برای آنها پیشنهاداتی ارائه داد. طرفین توافق نمودند در تاریخ ۵ مارس ۲۰۱۳ در آنکارا دیدار نمایند. اردوغان پس از دیدار با ساماراس نخست وزیر یونان تاکید کرد «با نخست وزیر یونان درباره روابط دوجانبه ترکیه و یونان گفتگو کردیم. نخست وزیر یونان به من گفت،‌ پارلمان کشورش طرح ساخت مسجد در آتن را تصویب کرده است،‌ من نیز این موضوع را به وی گوشزد کردم که در این که مسجد را ترکیه احداث کند، اصراری نداریم اما اگر با این موضوع موافقت شود که تعمیرات مسجد به ترکیه واگذار شود از این موضوع استقبال خواهیم کرد.

ادامه….‌

(0)نظرات توسط: MINORITY
یکشنبه 22 بهمن 1391

حقوق اقلیت های اسلامی غرب در اختتامیه اجلاس سران کشورهای اسلامی

مسایل و قضایای مربوط به اقلیت های اسلامی در غرب در طرح بیانیه اختتامیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی قاهره 8 بند از 162 بند را به خود اختصاص داد.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری الوفد، بندهای مذکور حاوی توصیه هایی در مورد اوضاع اقلیت اسلامی در کشورهای فیلیپین، برمه، چین، روسیه، یونان و دیگر کشورها بود.
طرح بیانیه اختتامیه از فیلپین و جنبش ملی التحریر در این کشور خواست تا راه حلی برای توافق نامه طرابلس در سال 1976 پیدا کرده و اختلافات مربوط به آن را خاتمه دهند.
طرح بیانیه مذکور همچنین رفتارهای صورت گرفته علیه مسلمانان برمه را محکوم کرده و آن را تعرض صریح به قوانین و توافق نامه های بین المللی معرفی کرد و از دولت برمه خواست تا برای حفظ حقوق مسلمانان برمه تدایبر اساسی به کار گرفته، و از آنان در برابر انواع تبعیض حمایت کند.
در طرح اختتامی اجلاس، بندهایی به اوضاع مسلمانان در تایلند، چین، روسیه و دیگر کشورها نیز اختصاص داده شد.
لازم به ذکر است که دوازدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در قاهره، امروز چهارشنبه کار خود را آغاز خواهد کرد و انتظار می رود طرح بیانیه مذکور که توسط وزرای خارجه کشورهای اسلامی تهیه شده است را در جلسات بعدی مورد بررسی قرار دهد.
طرح اختتامیه متشکل از 162 بند توسط وزرای خارجه در دو روز گذشته تدوین گردید و بندهای آن تا پایان اجلاس بررسی خواهد شد.

 

انتهای پیام
www.shafaqna.com/persian

(0)نظرات توسط: MINORITY
دوشنبه 16 بهمن 1391

عمده دغدغه های حقوقی اقلیت های دینی رسمی در ایران

اویس حامد توسلی (کارشناس ارشد حقوق بین الملل)

 کشور ایران از دیرباز تا کنون همواره جزو ممالک بزرگ جهان بوده و هست. قطعاً در چنین کشور پهناوری نمی توان انتظار جمعیتی هم گون و بسیط را داشت. در ایران همواره پیروان ادیان، مذاهب و باورهای گوناگون در کنا یکدیگر وجود داشته اند. در گذر زمان در این سرزمین پهناور اقوام مختلف با زبان ها و گویش های متفاوت زیسته اند. در جامعه ی امروز ایران نیز کم و بیش غیر بسیط بودن جمعیت کشور ملموس است.
در خصوص پیروان ادیان گوناگون می توان به زرتشتیان، یهودیان و مسیحیان اشاره نمود. البته مسیحیان ایران خود از یک منظر به ارامنه، آشوریان و کلدانیان تقسیم می شوند. در خصوص مذاهب مختلف اسلامی می توان به پیروان مذهب تشیع و اهل سنت اشاره نمود. با این توضیح که در ایران اهل سنت اکثراً یا شافعی مذهب اند یا حنفی مذهب. شیعیان غیر دوازده امامی مانند شیعیان زیدی نیز می توانند مدّ نظر قرار گیرند.
جدای از ادیان و مذاهب گوناگون موجود در ایران، این سرزمین دارای تنوع قومی و زبانی نیز می باشد. وجود اقوام گوناگونی نظیر آذری ها، کردها، لرها، عرب زبانان خوزستان، بلوچ ها، گیلک ها، مازنی ها، ترکمن ها و ... به خوبی نشان گر بافت جمعیتی متنوع این سرزمین است.
پرداختن به تمام ادیان، مذاهب، باورها، اقوام و زبان های موجود در ایران موضوع این نوشته نبوده، بلکه در این فرصت محدود تنها به اقلیت های دینی رسمی کشور اشاره شده و در خصوص اصلی ترین دغدغه های حقوقی این هم وطنان مطالبی طرح می گردد.
در ایران غالباً مرسوم است که فردی از اکثریت جامعه از زبان خویش به بیان مشکلات اقلیت ها بپردازد، در حالیکه در این یادداشت تلاش شده تا خواسته های اقلیت های دینی رسمی کشور از زبان خود آنان بیان شود.

ادامه...

(0)نظرات توسط: MINORITY
دوشنبه 16 بهمن 1391

دیده‌بان حقوق بشر: نظام‌های برآمده از بهار عربی قوانین حقوق بشر را نقض می‌کنند

دیده بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود اعلام کرد:  نظام‌های حاکم در کشورهای بهار عربی به قوانین حقوق بشر  احترام نمی‌گذارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از  روزنامه اماراتی الخلیج، دیده بان حقوق بشر در گزارش خود  از سال 2012 میلادی به وضعیت حقوق بشر در کشورهایی  که شاهد انقلاب بهار عربی بوده‌اند اشاره و اعلام کرد:  نظام‌های جدیدی که در کشورهای بهار عربی حاکمند غالبا  نسبت به قوانین حقوق بشر بی‌توجه بوده و به آن احترام  نمی‌گذارند.

در این گزارش همچنین تاکید شده است: مشکل اصلی در این  کشورها تاسیس و یا پایه‌گذاری نظامی دموکراسی خواه است که با قوانین بین المللی نیز همخوانی داشته باشد.

مدیر اجرایی دیده بان حقوق بشر همچنین اعلام کرد: گزارش دیده بان حقوق بشر نشان می‌دهد که سقوط نظام‌های دیکتاتوری در کشورهای عربی آسانترین بخش تغییرات در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا به شمار می‌رود و مساله اساسی برقراری دموکراسی در این کشورها است.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد: اگرچه دولت‌های جدید در کشورهای بهار عربی از طریق کسب اکثریت آرا در انتخابات، به قدرت رسیده‌اند ولی باید بدون فدا کردن آزادی و حقوق زنان و حقوق اقلیت‌ها به قدرت ادامه دهند.

در همین حال درگزارش دیده بان حقوق بشر به اوضاع حقوق بشر امارات نیز اشاره و اعلام شده که دولت امارات در صورت ادامه نقض قوانین بین المللی حقوق بشر، وجهه این کشور در سطح بین الملل را تا حدود زیادی خدشه دار می‌کند.

در زگارش این سازمان که مقر آن در نیویورک است آمده: همپیمانان کشورهای حوزه خلیج (فارس) از جمله آمریکا از هرگونه انتقاد علنی از امارات به خاطر نقض قوانین آزادی بیان و سرکوب سازمان‌های مدنی ممانعت می‌کنند اما اگر امارات به اقدامات خود ادامه دهد به شدت متضرر خواهد شد.

 

(0)نظرات توسط: MINORITY
شنبه 14 بهمن 1391

اسقف اعظم ارامنه اصفهان:جهان از رفتار ایران با اقلیت های مذهبی الگو بگیرد

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت: جوامع بین المللی باید از رفتار ایران با اقلیت های مذهبی و احترام به آنان الگو بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بابکن چاریان شامگاه چهارشنبه در دیدار استاندار اصفهان اظهار کرد: تعامل ادیان در جمهوری اسلامی بسیار خوب برقرار شده و ایران نمونه بارز این تعاملات است.

وی بااشاره به وضعیت سوریه و کشتار مردم بی گناه گفت: این مسائل در نتیجه دور شدن از ادیان الهی و فراموش کردن پیغام صلح حضرت مسیح(ع)به تمام جهانیان است.

بابکن چاریان همچنین به عید مسیحیان و مراسم خاص مذهبی شان در این روز اشاره و اظهار کرد: ارامنه اصفهان برای برقرای صلح در جهان و آتش بس در سوریه دعا کردند.

متن کامل خبر

(0)نظرات توسط: MINORITY