پنجشنبه 30 مرداد 1393

نماینده مسیحی عراق : مسیحیان در ایران در انجام فرائض دینی آزادند

بغداد-ایرنا: در شرایطی که ناآرامی های خاورمیانه فضا را برای زندگی مسیحیان تنگ ، سخت و خطرآفرین کرده، نماینده مسیحی پارلمان عراق ، ایران را کشوری امن برای مسیحیان دانست که همانند دیگر هموطنان خود در انجام فرایض دینی و آداب مذهبی آزادند.

کنام یونادم رهبر جریان الرافدین و نماینده مسیحی پارلمان عراق، با اشاره به وضعیت مسیحیان در منطقه خاورمیانه گفت، دولت جمهوری اسلامی ایران، در چارچوب رعایت حقوق اقلیت های مذهبی و دینی، به خوبی از حقوق مسیحیان حفاظت می کند و آنان در ایران از نظر آزادی دینی تامین هستند.

یونادم که در خصوص وضعیت آوارگان مسیحی در شمال عراق با خبرنگار ایرنا در بغداد گفت وگو می کرد، افزود، اطلاع دارد که مسیحیان ایرانی از آزادی خوبی در انجام فرایض دینی و مناسک مذهبی برخوردارند.

وی گفت، از نظر دینی و مراسم و مناسک مذهبی مشکلی وجود ندارد، البته تفاوت ها و مسایل فرهنگی در همه نقاط جهان وجود دارد، اما گزارشی در خصوص سرکوب، نقض حقوق و آزادی اعمال دینی در ایران نیست.

یونادم، گفت: مسیحیان در منطقه خاورمیانه ، بصورت اقلیت های دینی پراکنده اند، در برخی کشورها که ثبات سیاسی و امنیتی دارند، مسیحیان وضعیت بهتری دارند و در کشورهایی مانند سوریه، عراق ، مصر و لیبی ، لبنان و بسیاری از کشورهای شمال و غرب آفریقا، در معرض تهدید افراط گرایی هستند.

یونادم، در خصوص آخرین وضعیت مسیحیان شمال عراق ، بویژه در موصل گفت: در حال حاضر 150 هزار مسیحی از منطقه دشت نینوا، رانده شده و در شهرهای منطقه اقلیم کردستان عراق پناه گرفته اند.

به گفته وی، مسیحیان مناطق دشت نینوا از جمله قرقوش، بعشیقه ، ترکیف و شیخان، بطور کامل منطقه را تخلیه کرده اند.

وی همچنین براساس آخرین گزارش ها از منطقه گفت که مسیحیان رانده شده از نینوا، هم اکنون در کلیساها و مدارس جای داده شده اند که این اماکن هم ظرفیت کافی ندارند.

با توجه به اینکه هوای سرد پاییزی در منطقه کردستان عراق زودتر از مناطق جنوبی این کشور فرا می رسد، بیش از یک میلیون و 500 هزار آواره عراقی از ماه آینده ، در مناطق مختلف با مشکل سرما هم روبه رو خواهند بود.

(0)نظرات توسط: MINORITY
پنجشنبه 30 مرداد 1393

هشدار مدافعان بین‌المللی حقوق بشر در مورد وضعیت ایزدی‌ها در عراق

همزمان با ادامه خشونت و بدرفتاری علیه اقلیت ایزدی‌ها در عراق سازمان‌های بین‌المللی و مدافعان حقوق بشر اقدام فوری جامعه بین‌الملل را برای کمک به این افراد که برای فرار از پاکسازی نژادی به کوهستان‌ها پناه برده‌اند خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی از جامعه بین‌الملل خواست تا هرچه فوری پاسخی انسان‌دوستانه برای کمک به صدها هزار نفر از مردم شمال عراق که برای فرار از پاکسازی نژادی توسط داعش به کوهستان پناه برده‌اند بیابند.
دونا تلا روورا مشاور ارشد بخش پاسخگویی به بحران در عفو بین‌الملل، گفت: مردمی که به کوهستان سنجار در شمال عراق پناه برده‌اند تنها تعداد کمی از صدها هزار اقلیتی هستند که به دلیل بحران کنونی این کشور بی‌خانمان شده و نیازمند فوری کمک‌های بشردوستانه هستند.

ادامه خبر

(0)نظرات توسط: MINORITY
پنجشنبه 30 مرداد 1393

حقوق اقليت ها در نظام علوي

*برگرفته از هفته نامه پگاه حوزه

عنوان حقوق اقلیتها، كه هم قابل انطباق براقليت هاي مذهبي و غير مذهبي است، ابعاد گوناگوني دارد. آنچه بيشتردر اين نوشتار مورد توجه قرار گرفته، حقوق اقليت هاي مذهبي است. هرچند اقليت هاي غير مذهبي نيز در صورتي كه حالت محاربه به خودنگرفته باشند، داراي همان وضعيت اقليت هاي مذهبي هستند.

يكي از وظايف مهم حكومت اسلامي و نهادهاي آن به رسميت شناختن،نهادينه كردن و اجراي حقوق انسان هاي تحت حاكميت خويش است.(1) اگر چه اجراي چنين حقوقي جداي از اداي تكاليف نمي باشد. دولت اسلامي، كه نمود دولت رحمت و گذشت است، (2) ازهمان ابتدا به گونه اي عمل كرد كه حقوق همه مردم تضمين گردد، مگرآن كه با اعمال و رفتار خود، زمينه سلب اين حقوق را از خويش به وجودآورد.

قرآن كريم با رسميت بخشيدن به اقليت ها، حقوق آنان را نيز به رسميت شناخته است.(3) پيام اسلام و پيامبران (عليهم السلام) براي تحقق بخشيدن به اين آرمان در زندگي فردي و اجتماعي انسان ها، واردشده و موجب رحمت عالميان گرديده است. هر فرد و گروهي مي تواند بااختيار خود، هر عقيده اي را برگزيند، گر چه تنها دين پذيرفته شده نزد خداوند، چيزي جز اسلام نمي باشد.(4) پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله)با انعقاد قرار داد صلح و سازش با اهل كتاب، اين روش را به طور عملي به اجرا گذاشتند.(5)

دوران پنج ساله نظام علوي نيز از اين قاعده كلي جدا نيست.نمونه هاي متعدد تاريخي ـ كه در ضمن بحث خواهد آمد ـ گوياي اين واقعيت است. از آنجا كه اين تحقيق در صدد بررسي حقوق اقليت ها درنظام علوي است، ابتدا به اصول حاكم بر روابط دولت اسلامي و اقليت هامي پردازد و سپس با طرح انواع حقوق اين گروه ها، به نمونه هاي تاريخي آن در حكومت امام علي (عليه السلام) اشاره خواهد شد.

برای مشاهده متن کامل مقاله اینجا کلیک نمایید. 

(0)نظرات توسط: MINORITY
پنجشنبه 30 مرداد 1393

حقوق اهل‌سنت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

چکیده: بی شک پرداختن به حقوق برادران اهل سنت و مطالبه آن از سوی نخبگان شیعه، که با تنگ نظری برخی مسئولین محلی و مدیران جزء نادیده گرفته شده، می تواند گامی مهم در جهت ایجاد وحدت و همبستگی باشد.

از همین رو نگارنده فارغ از پرداختن به سایر عوامل و با تمرکز بر قانون اساسی سعی می کند ضمن بیان حقوق به رسمیت شناخته شده اهل سنت در ایران (که انصافا در بین تمام نظام های حقوقی اسلامی بی نظیر است) ضمن اشاره به برخی کاستی ها، نشان دهد که ضعف های موجود را می توان با تمسک به ظرفیت های قانونی برطرف نمود و به وحدتی پایدار دست یافت.

در این مقاله به طور مشخص وضعیت اهل سنت ایران را مورد بررسی قرار می دهیم، که به جز در استان های خراسان و هرمزگان و فارس، در بقیه مناطق جمعیت اهل سنت همراه با قومیت می باشد و معمولاً مرزنشین می باشند.

اهل سنت در ایران به طور متمرکز در استان های کردستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، گلستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی، هرمزگان و جنوب استان کرمان سکونت دارند، اما در سایر استان ها به صورت پراکنده زندگی می کنند. در تالش گیلان، خلخال و اردبیل و استان فارس به صورت تاریخی حضور دارند. به علاوه در ۱۰ استان دیگر به عنوان مهاجر به صورت پراکنده زندگی می کنند.

اهل سنت ایران به دو فقه حنفی و شافعی تعلق دارند. کُردهای اهل سنت و بخشی از هرمزگان شافعی و بلوچ ها و ترکمن ها و اهل سنت خراسان حنفی مذهب می باشند.

برای مشاهده متن کامل مقاله اینجا کلیک نمایید.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

عماد افروغ توحیدگرایی و صلح از دریچه ادیان ابراهیمی را نوشت

کتاب «توحیدگرایی و صلح» نوشته عماد افروغ دربردارنده چهار مقاله با تمرکز بر صلح در اندیشه ادیان ابراهیمی است. افروغ در این کتاب نگاه اسلام به پدیده جهانی شدن را بررسی كرده است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) «توحیدگرایی و صلح» در چهار فصل با عنوان‌های «دین و جهانی شدن»، «صلح در گفتمان ادیان شرقی»، «توحید و حق انسان» و «پیش فرض‌ها و رویکردهای نظری عدالت اجتماعی» تدوین شده است.

در مقدمه کتاب نویسنده با اشاره به محتوای کتاب آورده است: «کتاب توحیدگرایی و صلح، حاصل تلاش‌های علمی نگارنده در طول سالیان متمادی تفکر و نظریه‌پردازی است که در چهار نشست گفت‌وگوی ادیان در بیروت، تهران، سارایوو و رم (واتیکان) با مضامین دین و جهانی شدن، صلح، توحید و حق انسان و پیش‌فرض‌ها و نظریه‌های عدالت، مدون و ارایه شده است.»
 

ادامه مطلب

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

یونسی: امنیت ایران ناشی از وحدت اقوام است

دستیار ویژه رئیس‌جمهور با اشاره به نقش اقوام ایرانی در وحدت تصریح کرد: امنیت ایران ناشی از وحدت اقوام با یکدیگر است.
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها در حاشیه نشستی که صبح امروز در کتابخانه ملی برگزار شد در جمع خبرنگاران حاضر شده و هدف خود از برگزاری چنین نشستی بررسی نقش اقوام در تحولات ایران مانند مشروطه دانست.
وی ادامه داد: در زمان مشروطه وقتی استبداد سقیر به وجود آمد و حتی شاه فرار کرد این اقوام بودند که با حمایت خود از ایران دفاع کردند.
وی با اشاره به بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری در استفاده از ظرفیت اقوام به عنوان یک فرصت خاطرنشان کرد: اقوام ایرانی یک فرصت هستند که باید از ظرفیت آنان به خوبی استفاده شود.
یونسی با اشاره به تاسیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی در دولت یازدهم تصریح کرد: امیدواریم تاسیس این پژوهشکده بتواند کمک بکند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر برنامه دولت یازدهم برای استفاده از ظرفیت اقوام ایرانی خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنیم ملت ایران در امنیت کامل به سر می‌برد در حالی که در همسایگی کشورمان آشوب و ناامنی وجود دارد و این امنیت ناشی از وحدت اقوام با یکدیگر است.
وی گفت: دولت یازدهم پیروزی خود را معلول آرای اقوام ایرانی می‌داند و آقای روحانی با آرای مردم بلوچ، کرد، ترک و آذری‌های ایرانی رقم خورد که بیش از هر جای دیگر به وی رای دادند.
یونسی با اشاره به تلاش دولت یازدهم برای رفع مشکلات اقوام ایرانی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی دولت بر این جهت است که سفرهای رئیس‌جمهور به سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق محروم به این دلیل بوده که دولت به وعده‌های خود پایبند است و هم در زمینه حقوق شهروندی از مردم ایران حمایت می‌کند و رفع محرومیت از اقوام ایرانی از اولویت بالایی برخوردار است.
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال دیگری در برابر افزایش تخریب‌ها و هجمه‌ها به دولت و اینکه دولت باید در برابر تخریب‌کنندگان چه بکند تصریح کرد: سه قوه با یکدیگر هماهنگ هستند و دعواهایی که در گذشته بود دیگر نیست چراکه اساس این است که سه قوه تابع سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری باشند.
وی ادامه داد: هر کس در انتقاد آزاد است اما متاسفانه عده‌ای هستند که به نقد می‌پردازند و تخریب می‌کنند که دولت باید پاسخ این تخریب‌ها را بدهد اما در عین حال نباید فراموش کرد وظیفه اصلی دولت انجام ماموریت‌های اساسی است که دولت به آن مکلف است و نباید خود را به این مسائل سرگرم کند.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

برگزاری نشست علمی بررسی نقش اقوام و اقلیت‌های دینی در نهضت مشروطه برگزاری نشست علمی بررسی نقش اقوام و اقلیت‌های دینی در نهضت مشروطه

 

روز پنجشنبه ٢٣ ام مردادماه نشست علمی بررسی نقش اقوام و اقلیت‌های دینی در نهضت مشروطه در سالن اجتماعات سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

این نشست علمی که از سوی حوزه “دستیاری ویژه ریاست جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی” برگزار شده بود ، طی چهار میزگرد و سه سخنرانی موضوع نقش اقلیتهای دینی و اقوام ایرانی در نهضت مشروطه را بررسی علمی کرد.

در این میزگردها نقش ارامنه ، گیلانی ها ، بختیاری ها و به ویژه آذری ها در نهضت مشروطه از سوی سخنرانان و پژوهشگران مورد واکاوی و مداقه قرار گرفت.

ادامه خبر

 

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

غاز جشنواره فرهنگی و هنری صلح و ادیان کودکان در ارومیه

 

جشنواره فرهنگی ـ هنری صلح و ادیان کودکان صبح امروز سه‌شنبه، ۲۸ مرداد در ارومیه به‌منظور حمایت از کودکان غزه و محکوم کردن جنایت‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان غربی، افتتاحیه جشنواره فرهنگی ـ هنری صلح و ادیان با حضور کودکان از ادیان و اقوام مختلف در کلیسای ننه مریم صبح امروز سه‌شنبه، 28 مرداد در ارومیه برگزار شد.

محمدهادی حجازی، دبیر اجرایی مراسم و مدیر عامل مؤسسه کودک و صلح پایدار در حاشیه این مراسم ‌در رابطه با برنامه‌ها و اهداف ایجاد این برنامه فرهنگی، اظهار کرد: این برنامه‌ای نمادین ‌در جهت اتحاد و صلح ‌بین مذاهب مختلف الهی برگزار شده است و ویژه کودکان است.

وی ادامه داد: فاز اول این جشنواره در سال‌های پیش با هدف اتحاد مذاهب اسلامی انجام شده است و فاز دوم این جشنواره که هم اکنون در کلیسای ننه مریم ارومیه در حال اجرا است با هدف صلح و وحدت ‌بین ادیان الهی برگزار می‌شود.

حجازی گفت: برگزارکنندگان این برنامه در ارومیه آشوری‌ها، در اصفهان ارامنه، در شیراز کلیمی‌ها و در یزد زرتشتی‌ها هستند و پیام این برنامه حمایت از مردم و کودکان بی‌دفاع و مظلوم سوریه و عراق و ابراز همدردی با آنان است.

وی با تشریح برنامه‌های این مراسم گفت: در روز دوم برنامه‌هایی در رابطه با محیط‌‌زیست اجرا می‌شود و در روز سوم در کوه سیر برنامه پرواز بادبادک‌ها که به نشانه آزادی است برگزار می‌شود.

در ابتدای مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگی ـ هنری صلح و ادیان کودکان سه نفر از کودکان که از ادیان مختلف بودند دعاهایی را به زبان‌های آشوری، مسلمان و ارمنی از کتاب آسمانی خویش قرائت کردند و کبوترانی را به نشانه آزادی، صلح و دوستی و به یاد کودکان مظلوم و بی‌دفاع عراق و سوریه آزاد کردند.

گفتنی است جشنواره فرهنگی ـ هنری صلح و ادیان کودکان از امروز سه‌شنبه، 28 مرداد به‌مدت سه روز در ارومیه اجرا می‌شود.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

میانمار در آستانه آتش بس اقوام مسلح/ پیشرفت مذاکرات با دولت

 دولت و گروه های مسلح قومی میانمار روز دوشنبه از پیشرفت در دور پنجم مذاکرات آتش بس سراسری برای رسیدن به پیش نویس نهایی توافق آتش بس و غلبه بر درگیری ها خبر دادند.
به گزارش ایرنا، تیم هماهنگی گروه های مسلح قومی میانمار و دولت این کشور روز دوشنبه در پایان پنجمین دور مذاکرات صلح در بیانیه ای اعلام کردند مذاکرات صلح در خصوص توافق پیش نویس آتش بس ماه سپتامبر (شهریور – مهر) پیگیری می شود.
تارنمای ˈایلون میانمارˈ روز دوشنبه پس از پنج دور مذاکره پیش بینی کرد پیمان صلح گروه های مسلح قومی میانمار و دولت ماه اکتبر (مهر – آبان) امضا شود.
بنابراین گزارش در طول این مذاکرات آتش بس سه روزه در مرکز صلح میانمار که از روز جمعه آغاز شد و تا روز یکشنبه ادامه یافت،موضوعاتی همچون امتیازات درخواستی گروه های مسلح قومی برای ایجاد سیستم فدرال، تضمین دموکراسی و برابری ملیت ها و ایجاد خودمختاری مورد بررسی قرار گرفت.
چگونگی آتش بس، تضمین گفت وگوهای سیاسی و روند کار در دوره مذاکرات از محورهای دور بعدی نشست اعلام شده است.

ادامه خبر

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

تظاهرات ضدنژادپرستی در 90 شهر آمریکا

مردم در بیش از 90 شهر آمریکا از جمله لس‌آنجلس، دیترویت و نیویورک برای اعلام همبستگی با تظاهرات ضدنژادپرستی مردم شهر فرگوسن به خیابان‌ها ریختند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، مردم در بیش از 90 شهر آمریکا از جمله لس‌آنجلس، دیترویت و نیویورک برای اعلام همبستگی با تظاهرات ضدنژادپرستی مردم شهر فرگوسن به خیابان‌ها ریختند.
مردم معترض که شب را در خیابان به سر بردند، به نشانه احترام به جوان سیاه‌پوست قربانی نژادپرستی، یک دقیقه سکوت کردند.
 ادامه اعتراضات در شهر فرگوسن شب گذشته به حمله به نیروهای پلیس و خودروهای گشتی آنها انجامید.

ادامه خبر

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

تشدید اعتراضات ضد نژاد پرستی در ایالت میسوری آمریکا

نیروهای پلیس ایالت میسوری آمریکا برای مقابله با معترضان به قتل یک نوجوان سیاهپوست و جلوگیری از تشدید ناآرامی ها در برخی مناطق این ایالت،به سوی تظاهر کنندگان گاز اشک آور شلیک کردند وˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری این کشور خواستار خویشتنداری دو طرف درگیر شد.

ادامه خبر

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

ابراز آمادگی پاپ برای سفر به اقلیم کردستان عراق/ شاهد جنگ جهانی سوم هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه ملیت ترکیه، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به سفر ۵ روزه خود به کره جنوبی پایان داد. وی در مسیر بازگشت به واتیکان به خبرنگاران گفت حاضر است برای بررسی وضعیت جنگ زدگان در شمال عراق به اقلیم کردستان سفر کند.

وی ضمن محکوم کردن جنایات تروریست های داعش در این مناطق گفت زنان و کودکان بی گناه قربانیان اصلی اقدامات وحشیانه تروریست ها هستند. پاپ با اشاره به افزایش نگران کننده میزان جنایات و کشتار انسان ها در جهان گفت: ما شاهد جنگ جهانی سوم هستیم، جنگی که به صورت پراکنده در مناطق مختلف جهان دیده می شود.

رهبر کاتولیک های جهان که پیش از این کاردینال “فرناندو فیلونی” نماینده واتیکان را برای بررسی وضعیت بحرانی در اقلیم کردستان به این منطقه اعزام کرده افزود: برای رفتن به کردستان حاضرم اما این اقدام در حال حاضر بهترین تصمیم به شمار نمی رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تلویحا از حملات هوایی آمریکا به مواضع تروریست هایی که اقلیت های مسیحی و ایزدی را قتل عام می کنند، حمایت کرد.

سفر پاپ فرانسیس به کره جنوبی نخستین سفر وی پس از رسیدن به مقام رهبری کاتولیک‌های جهان و نیز نخستین سفر رهبر واتیکان طی ۲۰ سال گذشته به آسیا است. پاپ در این سفر با بازماندگان کلیک کشتی غرق شده دانش آموزان کره جنوبی دیدار و در یک مراسم مذهبی که روز جمعه برگزار شد، شرکت کرد.

قرار است پاپ در ژانویه ۲۰۱۵ به سریلانکا و فیلیپین نیز سفر کند. گفتنی است فیلیپین و تیمور شرقی، تنها کشورهای آسیایی هستند که شمار زیادی از جمعیت آنها را مسیحیان کاتولیک تشکیل می‌دهند.

 

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

داعش گروه دیگری از اقلیت ایزیدی‎ها را قتل‌عام کرد

گروه تروریستی داعش حدود 80 نفر از اعضای اقلیت ایزیدی های عراق را در روستایی در شمال این کشور قتل عام کرده است.
به گزارش ایرنا به نقل از رویترز از بغداد، یک قانونگذار ایزیدی و دو مقام کرد روز جمعه از این قتل عام اقلیت ها توسط تروریست های داعش خبر دادند.
هوشیار زیباری مقام ارشد کرد به رویترز گفت : ˈ آنها با خودرو وارد شدند و بعداز ظهر امروز شروع به کشتار کردند. ما معتقدیم که این قتل عام به دلیل اعتقاد مذهبی صورت گرفته است پک یعنی به ما بگروید وگرنه کشته می شوید. ˈ
یک قانونگذار ایزیدی و یک مقام ارشد دیگر کرد گفتتند،این کشتارها صورت گرفته و زنان روستا نیز ربوده شده اند.
پیشروی گروه داعش به سمت شمال و مرز منطقه خود مختار کردستان عراق زنگ خطر را برای دولت عراق به صدا در آورد و محرک نخستین حملات هوایی امریکا علیه مواضع این گروه شد.
مهامه خلیل ماینده مجلس ایزیدی گفت : وی با روستاییانی که از قتل عام جان بدر برده صحبت کرده است . آنها گفتند این کشتارها ظرف یک ساعت صورت گرفته است .
یکی از ساکنان یک روستا گفته است که یک داعشی در همان منطقه جزئیات خونریزی را در اختیار وی قرار داده است.
این روستایی اظهار کرد : وی به من گفت خلافت اسلامی پنج روز صرف تلاش برای متقاعد ساختن روستاییان جهت گرویدن به اسلام کرد و یک نطق طولانی امروز در این مورد ایراد شد. سپس مردان را جمع کرده و به ضرب گلوله کشتند و زنان و دختران احتمالا به تل العفر منتقل شدند چرا که رزمندگان خارجی در آنجا بسر می برند.
هنوز این خبر به طور مستقل مورد تایید قرار نگرفته است.
وزیر حقوق بشر عراق روز یکشنبه به رویترز گفته بود که داعش در جریان تهاجم خود به شمال عراق، دست کم 500 عضو اقلیت قومی یزیدی را کشته است.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 29 مرداد 1393

داعش نماز را برای تمام ادیان اجباری کرد!

به گزارش جهان به نقل از ادیان نیوز، اخبار رسیده از عراق حاکی است که نیروهای تکفیری داعش خواندن نمازعشاء را برای همه اجباری کردند. داعش نیروهای تکفیری داعش حتی خواندن نماز را بر دیگر ادیان اجباری ساخته و آنها را تهدید کرده اند که اگر نماز نخوانند کشته خواهند شد.
در همین راستا رسانه های غربی علیه داعش نوشتند : اندیشه سازمان “داعش” یک اندیشه صهیونیستی است که به وجود آورندگان این اندیشه برای تخریب چهره و وجه اسلام تلاش کرده اند.
“ذی تایمز آف اسرائیل” در ادامه به نقل از «یاسمینا حیفی» افزود: “داعش” ربطی به اسلام ندارد. به وجود آمدن داعش طرحی صهیونیستی بوده تا چهره مسلمانان خراب شود.
این روزنامه صهیونیستی همچنین نوشت: «یاسمینا حیفی» این مطالب را در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشته و به خطرناک بودن انتشار این مطالب نیزآگاه است.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 22 مرداد 1393

نگرانی اقلیت مسلمان استرالیا از لغو ماده‌ای از قانون نژادپرستی

اقلیت مسلمان و سایر اقلیت‌های مهاجر استرالیا نسبت به پیشنهاد لغو ماده‌ای از قانون تبعیض و نژادپرستی ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اقلیت مسلمان و سایر اقلیت‌های مهاجر استرالیا نسبت به پیشنهاد لغو ماده‌ای از قانون تبعیض و نژادپرستی ابراز نگرانی کردند. قانون « C18» که در سال 1995 تدوین شد به کار بردن عبارت های نژادپرستانه علیه ساکنان اصلی استرالیا و دیگر نژادها و اقلیت‌ها را ممنوع کرده است که بر اساس پیشنهاد مذکور، چنین ممنوعیتی لغو خواهد شد.

به گزارش روزنامه «گاردین»، بنیاد مسلمانان لبنان اما تغییرات پیشنهادی دولت «تونی آبوت»، نخست وزیر استرالیا را برای قوانین ضد تروریسم را مخرب تر از اصلاحات پیشنهادی برای قانون نژادپرستی عنوان کرد.

این بنیاد مسلمان بر این باور است اصلاحات در قانون ضد تروریسم جامعه مسلمانان را هدف قرار می‌دهد و به مقامات قدرتی بی‌سابقه و غیر معمول می‌دهد.

سامیر داندان، رئیس بنیاد مسلمان لبنان در واکنش به این اقدام گفت: از دولت می‌خواهم از این اقدامات تفرقه‌انگیز خودداری کند و اعتماد عمومی را به حقوق ما به عنوان شهروند در یک کشور دموکراتیک باز گرداند.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 22 مرداد 1393

یونسی: تکفیری‌ها شیعه و سنی نمی‌شناسند

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهار کرد: مساله دولت عراق حل شد و این دولت مورد حمایت ه