چهارشنبه 26 آذر 1393

همه اقوام ایرانی به جشنواره موسیقی فجر می آیند

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز ، علي ترابي دبير اجرايي اين دوره از جشنواره گفت: امسال شاهد حضور همه گونه هاي فعال موسيقي كشور در جشنواره خواهيم بود به طوري كه نمايندگاني از ژانرهاي نواحي، كلاسيك،‌سنتي و پاپ در سالنهاي مختلف به روي صحنه خواهند رفت.
وي ادامه داد: در جشنواره سي ام موسيقي فجر همانند دو دوره گذشته تمركز اصلي موسيقي كلاسيك ايراني در بخش نسلي ديگر و تمركز اصلي موسيقي كلاسيك غير ايراني در بخش استعدادهاي درخشان است.
ترابي با اشاره به مشاركت بخش خصوصي در سي امين جشنواره بين المللي موسيقي فجر گفت: براي اولين بار دراين دوره اين امكان فراهم شده كه جشنواره به سمت مشاركت بخش خصوصي حركت كند.همچنين در اين دوره اين احتمال وجود دارد كه بليت فروشي اجراها زودتر از سالهاي گذشته آغاز، و به صورت تكفيكي سالن به سالن انجام شود .
دبير اجرايي سي امين جشنواره موسيقي فجر در خاتمه اظهار كرد: پوستر اين دوره از جشنواره مراحل پاياني آماده سازي خود را طي مي كند به طوري كه هفته اول ديماه به صورت رسمي رونمايي خواهد شد.
سي امين جشنواره بين المللي موسيقي فجر به دبيري حسن رياحي اواخر بهمن ماه در تهران برگزار مي شود.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 26 آذر 1393

جشنواره موسیقی زرتشتیان برگزار میشود

دبیر کانون دانشجویان زرتشتی از برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان در موعد مقرر خبر داد.
این خبر در حالی گفته شد که در روزهای گذشته شایعاتی در خصوص جابجایی زمان برپایی جشنواره دهان به دهان میچرخید اما سینا گشوادی دبیر کانون دانشجویان زرتشتی اعلام کرد که پانزدهمین جشنواره موسیقی زرتشتیان در موعد مقرر یعنی در روز 27 آذرماه در تالار گیو برگزار میشود.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 26 آذر 1393

سفیدپوستان در آمریکا تا سال 2044 اقلیت می شوند!

سفیدپوستان تا چند دهه دیگر در آمریکا، دیگر اکثریت را در اختیار نخواهند داشت و به بزرگترین اقلیت تبدیل خواهند شد. این واقعیت تلخ را سازمان آمار ایالات متحده آمریکا منتشر کرده و گفته است سفیدپوستان تا سال2044 دیگر یک اقلیت خواهند بود. تا این سال، به علت رشد روزافزون مهاجران و زایش آنها و نیز کم شدن جمعیت سفیدپوستان، دیگر آمریکای سفید نخواهیم داشت یعنی آمریکا می شود کشوری برای سیاهان، آسیایی ها و البته لاتین تبارها.

ادامه مطلب

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 26 آذر 1393

امین‌زاده: اقلیت سیاه پوست آمریکا به شدت نیازمند امنیت حقوقی و قضایی

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با تأکید بر نقض حقوق بشر توسط تحریم‌ها، اظهار داشت: حقوق بشر توسط تحریم‌ها نقض می‌شود و باید نهادی باشد که کشورهایی که اینگونه نقض حقوق بشر می‌کنند را به پاسخ گویی بطلبد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، در حاشیه سمینار بین المللی آثار منفی تحریمها در بهره مندی حقوق بشر "الهام امین‌زاده" در جمع خبرنگاران، گفت: بعضی از کشورهایی که فشارهایی را به سایر ملتها وارد می‌کنند به دلیل نقض حقوق بشر در عرصه‌ی داخلی کشورهای خودشان و همچنین عرصه بین المللی دارای کارنامه خیلی بدی از رعایت حقوق بشر هستند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به کشور آمریکا به عنوان کشوری که علیرغم ادعاهای حقوق بشری از ناقضان حقوق بشر می‌باشد، تصریح کرد: در گزارش اخیری که منتشر شده اعلام کرده‌اند نقض حقوق بشر در خصوص محکومین اتفاق می‌افتد و دادرسی عادلانه و رعایت حقوق متهمین در آن کشور انجام نمی‌شود.
وی اقلیت سیاه پوست آمریکا را به شدت نیازمند به امنیت حقوقی و قضایی عنوان و اظهار داشت: این حقوق شهروندی آنهاست که باید مورد احترام قرار بگیرد.
امین زاده در خصوص نقض حقوق بشر توسط آمریکا درعرصه بین المللی اظهار داشت: اعمال تحریم علیه ملتها از جمله نقضهای حقوق بشری است که درعرصه بین المللی رخ می‌دهد و ما نیاز به دموکراسی درعرصه بین المللی داریم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در همایش امروز این مسئله ثابت شد که حقوق بشر توسط تحریمها نقض می‌شود و باید نهادی باشد که کشورهای نقض کننده حقوق بشر را به پاسخ گویی بطلبد.

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 26 آذر 1393

تبعیض نژادی عامل ناآرامی های امریکا

هزاران نفر از مردم امریکا در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به نژادپرستی و برخوردهای خشن نیروهای پلیس به خیابان‌ها آمدند. حکم یک دادگاه عالی در امریکا مبنی بر تبرئه افسر پلیسی که یک سیاهپوست را خفه کرده بود، بهانه‌ای شد تا مردم امریکا به اعتراضات ضدنژادپرستی ادامه دهند. مردم امریکا در شهرهای نیویورک، واشنگتن، بوستون و شیکاگو به خیابان‌ها آمدند و خواستار اصلاحات در سیستم قضایی و پلیس این کشور شدند.

ادامه مطلب

(0)نظرات توسط: MINORITY
چهارشنبه 26 آذر 1393

راهپیمایی معترضان خشونت پلیس علیه سیاه پوستان در خیابان های فرگوسن. 2 آگوست

(0)نظرات توسط: MINORITY
یکشنبه 23 آذر 1393

لوریس چکناواریان: اینقدر به ما نگویید اقلیت

لوریس چکناواریان در آیین بزرگداشت «گورگن موسسیان» گفت: اینقدر از کلمه‌ی «اقلیت» استفاده نکنید و به ما نگویید شما اقلیت هستید؛ در ایران اقلیت وجود ندارد.
به گزارش ایسنا، این آهنگساز و رهبر ارکستر که در آیین بزرگداشت موسسیان - رهبر سابق گروه کر ارکستر سمفونیک تهران - سخن می‌گفت، از این‌که همه از موزیسین‌های ارامنه به‌عنوان اقلیت یاد می‌کنند، آزرده شد و اعلام کرد: ارامنه، گناه نکرده‌اند که در زمان فتحعلی‌شاه قاجار، منطقه‌ ارمنستان از ایران جدا شد. ارامنه اقلیت نیستند، آن‌ها فقط به مملکت خودشان بازگشته‌اند. ما همه ایرانی هستیم و برای ایران زحمت کشیده‌ایم.

ادامه خبر

(0)نظرات توسط: MINORITY
یکشنبه 23 آذر 1393

مسلمانان انگلیس بیش از هر گروه اقلیت دیگری قربانی تبعیض شغلی هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری اینترنشنال بیزنس تایمز، نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که مسلمانان انگلیسی دشوارتر از هر گروه اقلیت دیگری در این کشور، موفق به یافتن یک شغل مطمئن یا دستیابی به مناسب مدیریتی می شوند.

دکتر نبیل الخطاب، از دانشگاه بریستول و پروفسور رون جانستون، با استفاده از آمارهای اداره ملی آمار انگلیس دریافته اند که امروزه در انگلیس، مذهب، بیش از رنگ پوست، عامل رفتارهای تبعیض آلود است.

دکتر خطاب گفت، یافته های این تحقیق نشان می دهد که «به دلیل افزایش اسلام هراسی و دشمنی نسبت به مسلمانان، آنها احتمالا در پایین ترین رده نظام نژادی-فرهنگی انگلیس قرار دارند.»

وی افزود: «مسلمانان غیروفادار تلقی می شوند و به جای اینکه صرفا یک اقلیت محروم محسوب شوند، یک تهدید به حساب می آیند. در این وضعیت، بسیاری از کارفرمایان تمایلی به از استخدام مسلمانان لایق نخواهند داشت، به خصوص اگر آنها با اعضای سایر گروه های اقلیت جویای کار در مقام مقایسه قرار بگیرند.»

یک مقایسه مشابه در مورد زنان مسلمان نشان می دهد که ۶۵ درصد مسلمانان پاکستانی تبار، ۵۵ درصد مسلمانان هندی تبار و ۵۱ درصد مسلمانان بنگلادشی در مقایسه با مسلمانان مسیحی همسن و سال خود، شانس کمتری برای استخدام شدن دارند.

اما در مقابل، یهودیان انگلیسی از شانس بالاتری در مقایسه با مسیحیان برای استخدام شدن برخوردارند.

این محققان به این نتیجه رسیده اند که در بین ۱۴ گروه اقلیت نژادی و مذهبی در انگلیس، مسلمانان بیش از همه برای یافتن شغلی مطمئن با دشواری مواجه هستند.

خطاب اضافه کرد: «اگر این وضعیت ادامه یابد، می تواند تاثیرات بلندمدتی بر یکپارچگی جامعه چند نژاد و چند فرهنگی انگلیس بگذارد. محروم شدن افراد لایق و شایسته مسلمان و سیاه پوست (از فرصت های برابر) می تواند تمایل آنها برای جذب در جامعه بزرگ انگلیس را تضعیف نماید.»

(0)نظرات توسط: MINORITY
یکشنبه 23 آذر 1393

دموکراسی برای اقلیت راهی بازار شد

کتاب دموکراسی برای اقلیت به قلم 'مایکل پرنتی' از منتقدان مشهور آمریکایی، با ترجمه شجاعیان و عرب زاده، به همت موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، راهی بازار شد.

نویسنده این اثر با ارائه آمار و نمونه های متعدد، به نقد ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایالات متحده پرداخته و معضلات درونی و سرشتی آن را آشکار می سازد.

به گزارش مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب حاضر در مجامع مختلف و از سوی چهره های مختلف دانشگاهی در سراسر جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته و به زبانهای مختلف نیز ترجمه شده است.

بر پایه این گزارش، نویسنده این کتاب معتقد است، بسیاری از سیاست های دولت به سود سرمایه گذاران بزرگ و به شدت به ضرر سایر مردم است.

نویسنده دموکراسی برای اقلیت، علاوه بر نقد سیاست و حکومت در ایالات متحده، برخی راهکارهای عملی را برای اصلاح نظام پیشنهاد می دهد.

'دموکراسی برای اقلیت' در شمارگان1500 نسخه و در قطع وزیری و 592 صفحه، به قیمت 180.000 ریال روانه بازار نشر شده است.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند به فروشگاه این مرکز در خیابان انقلاب،خیابان 12فروردین،بعد از خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران مراجعه نمایند.

(0)نظرات توسط: MINORITY
یکشنبه 23 آذر 1393

تجاوز سازمان یافته ارتش میانمار به زنان اقلیت ها

یک نهاد فعال در زمینه حقوق زنان در میانمار تأکید کرد با وجود گذشت چهار سال از پایان سلطه نظامیان بر میانمار ارتش این کشور، به طور مداوم زنان اقلیت های نژادی را مورد تجاوز قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ،  نهاد موسوم به سازمان زنان میانمار با اشاره به تعرض ارتش به زنان در مناطق محل زندگی اقلیت های نژادی و همچنین فعالان مدافع حقوق زنان، از دولت این کشور خواست نیروهای ارتش را فورا از این مناطق خارج نماید.
در این گزارش به 118 مورد تجاوز، تجاوز دسته جمعی و تلاش برای تعرض جنسی در مناطق مختلف میانمار از جمله بخش هایی از این کشور اشاره شده است که دولت آن کشور در آن با فعالان مسلح، اقدام به امضای توافق نامه آتش بس امضا کرده است.
این گزارش می افزاید که موارد مذکور، تنها بخشی از واقعیت ها در میانمار را نشان می دهد و این امر جزو، جرایم جنگی و جرایم علیه بشریت به شمار می آیند.
"تین تین نیو" دبیرکل این نهاد گفت: با وجود تلاش های دولت میانمار برای نشان دادن تلاش هایش در زمینه اصلاحات به همه جهانیان، تجاوز و تعرض نیروهای ارتش به زنان، همچنان به عنوان تهدیدی برای زنان اقلیت نژادی در این کشور به شمار می آید.
تیو همچنین بر ضرورت قرار دادن ارتش میانمار تحت مدیریت غیرنظامیان و پایان دادن به درگیری های داخلی در این کشور از طریق امضای توافق نامه صلح با هدف دادن برابری به اقلیت ها تأکید کرد و اظهار داشت: در صورت اتخاذ چنین تصمیماتی تجاوز به زنان که با حمایت دولت اتفاق می افتد به پایان خواهد رسید.
یادآور می شود دولت میانمار که بیشتر اعضای آن را ژنرال های سابق تشکیل می دهند در تلاش برای امضای توافق نامه صلح با اقلیت های نژادی در این کشور قبل از فرا رسیدن زمان برگزاری انتخابات در سال آینده هستند. اما در حال حاضر، مذاکرات در این باره، متوقف شده است.
با وجود اینکه دلایل قوی مبنی بر نقض هدفمند حقوق بشر از سوی ارتش میانمار وجود دارد، اما ارتش این کشور از مصونیت کاملی برخوردار است.
در میانمار وجود هشت گروه نژادی به رسمیت شناخته شده است و برمه ای ها، بزرگترین گروه قومیتی نژادی در این کشور را تشکیل می دهند. سایر قومیت ها، کارین، شاه، اراکان، چین، کاچین، مون و روهینگا 32 درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهند.
در سال 2012 بودایی ها در یک برنامه سازمان یافته که از حمایت ضمنی ارتش و حاکمان میانمار برخوردار بود ، به کشتار گسترده مسلمانان دست زدند و براساس برخی آمارها نزدیک به 20 هزار مسلمان به طرز فجیعی از جمله سوزانده شدن به صورت زنده ، کشته شدند.
هزاران خانه متعلق به مسلمانان به آتش کشیده شد و دهها هزار مسلمان به بنگلادش فرار کردند.

 

(0)نظرات توسط: MINORITY