پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394

فرار مسلمانان میانمار از نسل‌ کشی

در حالی که مسئله سرکوب جمعیت “روهینگیا” در میانمار سال گذشته سر و صدای زیادی به راه انداخت و مقامات این کشور را تحت فشارهای بین‌المللی قرار داد، اما وضعیت ناگوار این اقلیت مسلمان همچنان در سکوت خبری ادامه دارد.

سرکوب، فشار، وضعیت سخت معیشتی و شرایط دشوار زندگی، موجب شده تا سالانه هزاران نفر از اعضای این گروه جمعیتی که سال‌هاست در میانمار زندگی می‌کنند، برای فرار از این وضعیت دست به کوچ اجباری بزنند.

ادامه اخبار

(0)نظرات توسط: MINORITY
پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394

افزایش خشونت پلیس آمریکا علیه اقلیت ها و شکست کامل واشنگتن

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه در ژنو با اعلام شکست کامل واشنگتن برای اجرای برنامه بهبود شرایط حقوق بشر، در مورد استفاده افراطی خشونت و اهرم فشار شدید پلیس آمریکا علیه اقلیت ها در این کشور ابراز نگرانی کرد.
به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه یو اس ای تودی، اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل این انتقاد را در نشست بررسی اوضاع حقوق بشر آمریکا در این شورا مطرح کردند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که آمریکا در این نشست همچنین با درخواست ها برای لغو اعدام ها در این کشور و همچنین بستن زندان جنجالی گوانتانامو مواجه شد.
(0)نظرات توسط: MINORITY
پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394

آخرین مواضع ایران درباره سوریه، حقوق اقلیت‌ها و رابطه با کشورها

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به موضوع سوریه و خطای پیش‌بینی‌های غرب، آمریکا و هم پیمانان آن‌ها در رابطه با این کشور گفت: برخی کشورها بحرانی به وجود می‌آورند و سپس برای راه‌حل آن نسخه‌ای می‌پیچند و علاقه‌مندند که خواسته آن‌ها به نحو کامل اجرا شود که این مخالف اصول دموکراسی است.
وی افزود: در حال حاضر هم آن‌چه در سوریه اتفاق افتاده است تحلیل غلطی است که آمریکا و هم پیمانانش وارد کرده‌اند که خروجی آن تقویت گروه خطرناک و تروریستی القاعده است که نهایتا به دغدغه مهم امنیتی علیه همین کشورها تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: دخالت در انتخابات سوریه و تلاش برخی کشورها در رابطه با تعیین رئیس جمهوری در سوریه نوعی دموکراسی تحلیلی بوده و رنگ و بوی دیکتاتوری دارد و این نیز جزو دیگر محاسبات اشتباه کشورهای مداخله‌گر است
(0)نظرات توسط: MINORITY