سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

سازمان ملل: کشته شدن نزدیک به 10000 نفر در جنگ خونین یمن


طبق گزارش سازمان ملل متحد شمار کشته شدگان درگیری های مرگبار 21 ماهه یمن، بین ائتلاف عربستان و شورشیان به 10000 نفر رسیده است. در این گزارش، سازمان ملل خواستار پایان درگیری ها و لزوم حل وفصل در گیری ها  شد

در ادامه این گزارش آمده است است  جنگ در حدود 40،000 نفر زخمی به جای گذاشته است و بن بست سیاسی فعلی باعث مرگ و نابودی هر روز مردم شده است. تنها راه برای جلوگیری از آن قطع مخاصمات و گفتگو برای توسعه یک توافق جامع می باشد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

مقامات ارشد سازمان ملل متحد خواستاردسترسی فوری مردم تحت محاصره سوریه به کمک های ضروری شد


مقامات ارشد سازمان های بزرگ سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار دسترسی  غیرنظامیان به کمک های انسان دوستانه در سوریه شدند. جهان نباید ساکت باشد حتی اگر محاصره شهر حلب سوریه پایان رسیده باشد.

نخبگان سیاسی و فرهنگی مجمع جهانی اقتصاد.، آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، هماهنگ کننده کمک های انسان دوستانه OCHA، کودکان سازمان یونیسف، برنامه جهانی غذا (WFP) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در داووس سوئیس گرد آمدند و خواستار  دسترسی بی قید و شرط و فوری"  همه خانواده های سوری به کمک های ضروری شدند .

بر اساس این بیانیه، بیش از 700.000 نفر - نزدیک به نیمی از آنها کودک هستند-  در 15 مناطق محاصره سوریه زندگی می کنند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

عفو بین الملل: قوانین امنیتی اتحادیه اروپا و هدف قرار دادن مسلمانان


سازمان عفو ​​بین الملل در گزارش روز سه شنبه گفت.: قوانین مبارزه با تروریسم جدید در سراسر اروپا علیه مسلمانان و پناهندگان، موجب گسترش ترس و تبعیض شده است.

حملات شبه نظامیان در فرانسه، بلژیک و آلمان منجر به کشته شدن حدود 280 نفرشده است و به دنبال آن افزایش اقدامات امنیتی اتخاذ شده در دو سال گذشته در 14 کشور اتحادیه اروپا افزایش یافته است .این حملات، عمدتا توسط گروه دولت اسلامی صورت گرفته است.

جولیا سالن، کارشناس سازمان عفو بین الملل در مقابله با تروریسم گفت: در سراسر اتحادیه اروپا  مسلمانان و تروریست های خارجی برابر در نظر گرفته می شوند. " این مسئله به شدت بر جوامعی که از درجه بالایی از ترس و بیگانگی وجود دارد تاثیر گذاشته است."

ادامه مطلب

نظرات - (0)

گوترز دبیر کل سازمان ملل متحد: "تکثر" غناست، نه یک تهدید .


17 ژانویه 2017- دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترز در پیامی ویدویی در خصوص چالش رو به رشد تبعیض ضد اسلامی و همچنین نفرت در زمینه های مختلف گفت:"تبعیض مانع دستیابی مردم و جوامع به پتانسیل کامل خود می شود." وی افزود:

"در زمان ناامنی، جوامع آسیب پذیر بیشتر قربانی می شوند." وی خواستار مقاومت در برابر تلاش های بدبینانه ای شد که  موجب تقسیم جوامع می شوند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

تشدید سرکوب فعالان حقوق بشر در عربستان سعودی


سازمان عفو بین الملل: مقامات عربستان سعودی با تشدید سرکوب فعالان حقوق بشر، ضربه سنگینی به آخرین بقایای جامعه مدنی در این کشور آغاز کرده  است.

تعدادی از فعالان حقوق بشر در هفته های اخیر در ارتباط با فعالیت های مسالمت آمیز حقوق بشری خود بازداشت شده اند و این نشان دهنده برنامه ریزی مقامات برای ادامه سرکوب بی رحمانه می باشد. در این میان یک فعال حقوق بشر متهم به ارائه اطلاعات به سازمان عفو بین الملل وجود دارد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)