سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

بان کی مون: راه حل" دو دولت" به طور غم انگیزی غیر ممکن تر از همیشه است.


18 آوریل 2016 -دبیر کل سازمان ملل متحد بان کی مون، امروزدر شورای امنیت هشدار داد که راه حل" تشکیل دو دولت"، درهمزیستی مسالمت آمیز فلسطین و اسرائیل، با استناد به خشونت های جاری، شهرک سازی اسرائیل، تخریب خانه های فلسطینی و عدم وجود وحدت فلسطین ها،  به نظر غیر ممکن می باشد.

"برای بیش از شش ماه، اسرائیل و سرزمین های اشغالی فلسطین شاهد افزایش خشونت و حملات تروریستی فردی بوده است .وی اشاره کرد که بیش از دوازده اسرائیل و دویست فلسطینی کشته شده اند.

وی ضمن استقبال از تلاش های مشترک فلسطین و اسرائیل به کاهش تنش در هفته های جاری، خواستار بالا بردن مذاکرات  رهبران اسراییل و فلسطین و شرکت در یک گفتگوی سازنده برای اعتماد بیشتر، شد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

اعلام نماینده سازمان ملل ازتاخیر مذاکرات صلح در یمن


18 آوریل 2016   -  نماینده سازمان ملل متحددر یمن اعلام کرده است که مذاکرات صلح یمن که قرار بود امروزدر کویت شروع شود، به تعویق افتاده است.

اسماعیل اولد شیخ احمد، فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل برای یمن؛ در یک مصاحبه مطبوعاتی، ازدولت یمن وحضور هیئت آن تشکر کرد.

وی در ادامه  گفت: "من امیدوارم که انصار الله و حزب خلق، این فرصت را که می تواند موجب نجات جان  مردم و پایانی بر خشونت های این کشور باشد، ازدست ندهند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف :کودکان پناهنده در اروپا نیازمند به حفاظت بیشتر در برابرقاچاقچیان می باشند


سازمان کودکان سازمان ملل، یونیسف روز سه شنبه اعلام کرد بحران پناهندگان در اروپا یک "فرصت کسب و کار بزرگ" برای قاچاقچیان انسان ایجاد کرده است و دولت ها باید مسیرهای قانونی  برای حفاظت از کودکان پناهنده را گسترش دهند.

تعداد فرزندان مهاجر در اروپا افزایش یافته است و تعداد این کودکان، بیش از یک سوم از تمام پناهندگان و مهاجران را تشکیل می دهد.

بیش از یک میلیون نفر از مردمی که از درگیری ها گریخته اند  ، عمدتا از طریق یونان، سال گذشته به اروپا وارد شده اند .اتحادیه اروپا در حال اجرای یک توافقنامه  است  که همه مهاجران را به ترکیه برگرداند.

معاون مدیر اجرایی یونیسف ،لیلی Capraniاظهار داشت :

"ما می دانیم که هزاران کودک وجود دارند  که شناسایی نشده اند و ما هیچ اطلاعی از وضعیت آنها نداریم ".

وی ادامه داد: که اگر چه تمام کودکانی که شناسایی نشده اند لزوما توسط قاچاقچیان انسان مورد بهره برداری قرار نگرفته اند، اما اروپا باید سیستم حفاظت از را کودکان تقویت و مسیرهای قانونی مانند الحاق به خانواده هایشان را گسترش دهد

ادامه مطلب

نظرات - (0)

دبیر کل سازمان ملل متحد بعدی باید در برابر نقض حقوق بشر ایستادگی کند


سازمان عفو بین الملل و شش سازمان حقوق بشر، به منظور بازگرداندن اعتبار سازمان ملل متحد در مورد حقوق بشر آسیب دیده در بحران های بزرگ مانند سوریه، عراق، یمن و سودان جنوبی هشت اولویت را برای دبیر کل بعدی سازمان ملل مطرح کردند .

سازمان عفو بین الملل و شش سازمان بین المللی هشت اولویت را برای دبیر کل بعدی سازمان ملل  مطرح کردنند:

-ارائه مذاکرات جدید برای مسئله پناهندگان و مهاجران

-جلوگیری و پایان دادن به جنایات گسترده

-دفاع از جامعه مدنی

-دفاع از مردم به حاشیه رانده شده

-تضمین برابری جنسیتی

-مقابله با مصونیت از بی کیفری

-پایان مجازات اعدام

-تقویت تاثیر سازمان ملل در مسئله حقوق بشر

-شروع به کار سازمان های غیر دولتی به عنوان نهادهای حقوق بشری

ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد: 75000 فلسطینی پس ازدر گیری های سال 2014 اسرائیل آواره شده اند


سازمان ملل متحد می گوید: 75،000 فلسطینی در نوار غزه ، یعنی کمتر از دو سال پس از جنگ 50 روزه ارتش اسرائیل  به این مناطق، آواره شده اند. دفتر سازمان ملل متحد درامور انسان دوستانه (UNOCHA) در گزارش روز دوشنبه  اظهار داشت که نزدیک به 500،000 نفر از مردم غزه ، یعنی بالغ بر 28 درصد از جمعیت این منطقه، از خانه های خود در سال 2014  پس ازجنگ اسرائیل آواره شده اند. در ادامه این گزارش آمده است که 23 درصد از مردم غزه هنوز در خانه های تخریب شده خود زندگی می کنند، و نزدیک به نیمی از خانواده های آواره  یعنی ((47 درصد از مردم آواره ،غذای کافی برای خوردن ندارند.

 UNOCHA  بیشتر گفته بود ، بیش از 1500 کودک در جنگ 2014 یتیم شدند، و 551 کودک جان خود را از دست داده و  3436 مجروح و تعداد زیادی از کودکان غزه در حال حاضر معلول زندگی می کنند.

در تابستان سال  2014 در اثر جنگ رژیم اسرائیل با غزه . بیش از2200  فلسطینی کشته شدند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

عراق: هشدار سازمان ملل متحد از افزایش خطرات برای غیر نظامیان محاصره شده در فلوجه


هیات اعزامی سازمان ملل متحد در عراق (UNAMI) از شرایط  سخت انسانی و درد و رنج مردم شهرستان فلوجه، که تحت کنترل دولت اسلامی در عراق و شام (داعش ) هستند، گزارش می دهد. با محاصره فلوجه ، گزارش های از تمایل مردم این شهر برای خروج می باشد که موفق به ترک شهر نشده اند، وجود دارد.. لیز گراند، هماهنگ کننده کمک های  بشردوستانه سازمان ملل برای عراق، آخر هفته گفت:  گزارش هایی از کمبود مواد غذایی گسترده و کمبود دارو وجود دارد.

وی افزود: "ما آماده پاسخگویی و  کمک به مردم نیازمند می باشیم. ما در حال افزایش تدریجی، کمک ها خود به مناطقی که  مردم آواره مستقر شده اند هستیم".

ادامه مطلب

نظرات - (0)

گزارش یونیسف از یمن:"کودکان در آستانه مرگ"


صنعا / امان، 29 مارس 2016 : شرایط سخت و ویرانگر جنگ  و وخامت وضعیت انسانی زندگی میلیون ها نفر از کودکان در یمن،  کشور را به نقطه سقوط  کشانده است . مطابق گزارش یونیسف "کودکان در آستانه"  ، نشان دهنده  تلفات سنگین و خشونت در این کشور است.
دراین گزارش ، بیش از 1560  نقض فاحش علیه کودکان مورد تأیید قرار گرفته است.  بیش از 900 کودک کشته شدند و بیش از 1300 در سال گذشته به تنهایی مجروح شدند.   به طور متوسط، هر روز حداقل شش کودک کشته و یا زخمی شده اند. بیش از 50 حمله به مدارس گزارش شده است که منجر به کشته شدن  کودکان  در مدرسه و یا در راه مدرسه شده است .

" جولین Harneis، نماینده یونیسف در یمن معتقد است :"کودکان بیشترین هزینه را در این درگیری ها پرداخت می کنند  . خواب و بازی برای کودکان حطرناک است و دیگر جای امنی برای کودکان وجود ندارد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

مقام ارشد سازمان ملل: طرح اخراج پناهندگان اتحادیه اروپا و ترکیه می تواند غیر قانونی باشد


طرح اتحادیه اروپا برای ارسال پناهندگان فراری جنگ داخلی سوریه به ترکیه می تواند غیر قانونی باشد.

پیتر ساترلند، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در موضوع مهاجرت و توسعه بین المللی، گفت که اخراج مهاجرین و پناهندگان بدون توجه به درخواست پناهندگان،  می تواند نقض قوانین بین المللی یاشد.
بدنبال ادعاهای یک سازمان غیر دولتی که ترکیه در حال حاضر  در حال باز گرداندن  مهاجرین سوری به پشت مرزهای این کشور است، وی گفت هیچ کس نمی تواند از اروپا بدون تضمین حقوق وی که باید مورد حمایت قرار گیرد، باز گردانده شود.

در پی توافق رهبران اروپایی و ترکی قرار است تقریبا تمام پناهجویان بر گردانده شوند.

سازمان عفو بین الملل ادعا کرد که کودکان بدون همراه در میان صدها نفر از مردم سوریه مهاجر به طور غیر قانونی از ترکیه اخراج شده اند. جان Dalhuisen، مدیر آسیای مرکزی سازمان عفو بین الملل اروپا ، گفت: "در میان نا امیدی کودکان ، رهبران اتحادیه اروپا آگاهانه، ساده ترین حقایق را نادیده گرفته اند. ترکیه یک کشور امن برای پناهندگان سوری نیست  اما این حداقل منطقه امن برای کودکان است".

ادامه مطلب

نظرات - (0)

بان کی مون، خواستار جهانی عاری از مواد منفجره باقی مانده از جنگ شد


4 آوریل 2016- دبیر کل سازمان ملل متحد، بان کی مون امروز خواستار  جهانی عاری از تهدید مین و مواد منفجره باقی مانده از جنگ شد و تاکید کرد که این مواد منفجره مانع رساندن کمک به افراد نیازمند می شود  و زندگی آوارگان را به مخاطره می اندازد.

 

"اقدام علیه مین به عنوان یک واکنش بشردوستانه موثر در جنگ و شرایط پس از جنگ مهم است،" رئیس سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی آگاهی و کمک در اقدام علیه مین، گفت. اقدام علیه مین "سرمایه گذاری برای انسانیت است" که منجر به  فضای امن برای انجام فعالیت های توسعه و بازسازی صلح پایدار  می باشد،

ادامه مطلب

نظرات - (0)