سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

کمپین آموزش در مناطق بحرانی به همکاری یونیسف و اتحاد اروپا


16 می 2015 - صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف و  اتحادیه اروپا (EU)  از راه اندازی یک کمپین آگاهی عمومی رسانه ای جدید با هدف تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش برای کودکان متاثراز شرایط اضطراری و سخت خبر داد .

کمپین   EmergencyLessons به طور خاص با هدف مردم 25 سال وجوان تر، در یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، اسلوونی، اسلواکی و انگلستان به نمایندگی از میلیون ها کودکان و نوجوانانی که آموزش  خود را بخاطرشرایط اضطراری از دست داده اند، تشکیل شده است.

 مدیر اجرایی یونیسف آنتونی اظهار داشت: افراد جوان بهتر از هر کس اهمیت آموزش و پرورش را در آینده خود درک کنند. علاوه بر مسئله آموزش،  کودکان بیشتر در معرض سوء استفاده و استثمار و استخدام نیروهای مسلح هستند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف: کشته شدن25 کودک فلسطینی توسط اسرائیل در سه ماه گذشته


خبرگزاری اهل بیت - صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، گزارش داده است که ارتش اسرائیل، 25 کودک فلسطینی را در سه ماه گذشته از 2015 کشته است و نگرانی خود را در مورد افزایش دستگیری و زندانی کودکان بیان شده است.

یونیسف اظهار داشت که 25 کودک فلسطینی، از جمله پنج دختر به ضرب گلوله کشته شده اند و 1310 کودک در نقاط مختلف از فلسطین اشغالی زخمی شده اند.

23
کودک در کرانه غربی و اورشلیم و 2 نفر در نوار غزه کشته شدند..

 

علاوه بر این، یونیسف نگرانی عمیق خود را در مورد تعداد کودکان فلسطینی بازداشت شده ، بین سنین 12 و 17، که توسط اسرائیل زندانی شده اند ابراز داشت ، و افزود که تعداد کودکان زندانی به   422 نفر  تا پایان دسامبر 2015 رسیده است.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد : وضعیت مواد غذایی یمن در آستانه فاجعه انسانی


12 می 2016- سازمان ملل هشدار داد: وضعیت موادغذایی و تغذیه در یمن، این کشور را با یک فاجعه انسانی روبرو کرده است مگر اینکه بودجه فوری برای سازمان غذا و کشاورزی (FAO) برای رساندن کمک های به موقع در ماه آوریل /  فصل غلات، کاشت ، ماهیگیری فصل تابستان و واکسیناسیون دام ها قبل از زمستان تامین شود.

FAO در اوایل این هفته گزارش داده است : حدود 14.4 میلیون نفر یعنی بیش از نیمی از جمعیت یمن ، نیازفوری به غذا و کمک های امرار معاش دارند. حجم مواد غذایی مورد نیاز در یمن بسیار بیشتر از انجه  فعالان بشردوستانه تامین می کنند، می باشد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یمن: ادامه مذاکرات صلح سازمان ملل متحد با اتفاق نظر در برخی ازموضوعات


14 می 2016- درادامه مذاکرات صلح یمن که در حال حاضر در کویت تشکیل می شود، نماینده سازمان ملل متحد تاکید کرد دو هیئت نمایندگی برای پر کردن شکاف های موجود و  برای رسیدن به اتفاق نظر در برخی از مسائل و موضوعات تلاش کنند .

فرستاده ویژه سازمان ملل همجنین  اشاره کرد که نیاز است که مقام ارشد دوهیئت و نمایندگان ارشد مسائل امنیتی و سیاسی برای توافق تلاش کنند

ادامه مطلب.

 

نظرات - (0)

شروع به کارصندوق آموزش در اجلاس سران جهانی بشردوستانه سازمان ملل متحد


16 می 2016 - نماینده سازمان ملل متحد درآموزش امروز اعلام کرد- در اجلاس جهانی بشردوستانه هفته آینده، بیش از 100مقام عالی از کشورهای جهان، شرکت ها و افراد خیر خواه برای دستیابی به یک موفقیت بزرگ، در تلاش برای کمک به میلیون ها کودک که مسئله آموزش آنها به علت درگیری ها و بلایای طبیعی مختل شده است، تشکیل جلسه می دهند.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد ، گوردون براون در مقر سازمان ملل در نیویورک در پاسخ به خبر نگاران گفت، "این طرح به منظور رفع نیازهای 30 میلیون دختر و پسر آواره، بزرگترین جمعیت دختران و پسران بی خانمان از سال 1945 می باشد- 20 میلیون نفر از آنها هیچ انتخاب در حال حاضر ندارند و قادر به رفتن به مدرسه نیستند،"

ادامه مطلب

نظرات - (0)

دیده بان حقوق بشر از ضرب و شتم پناهندگان سوری توسط ماموران مرزی ترکیه می گوید و خواستار رسیدگی به تخلفات شد


 

آنکارا، ترکیه - دیده بان حقوق بشر می گوید ماموران مرزی ترکیه پناهندگان سوری را که در تلاش برای عبور از مرز ترکیه هستند را مورد ضرب وشتم قرار می دهد و خواستار رسیدگی به تخلفات این کشور شد.

این گروه از  مدافعان حقوق بشر  در بیانیه ای تاکید کردند نیروهای گارد مرزی در ماه آوریل و مارس مردم سوری که  در تلاش برای رسیدن به ترکیه بودند را مورد ضرب وشتم قرار داده که منجر به  کشته شدن پنج نفر، از جمله یک کودک و زخمی شدن 14 نفر دیگر شده اند.

این گروه همچنین از ترکیه خواست تا  مرزهای خود را برسوری ها بازکند .

ترکیه با رد  این ادعا می گوید که این کشور  سیاست در های  باز را به سمت مهاجران دنبال می کند.

ادامه مطلب
 

نظرات - (0)

سوریه: ابراز خشم مشاور سازمان ملل درمسئله جلوگیری از نسل کشی، ازحملات به غیر نظامی


9 می2016-- مشاور ویژه سازمان ملل متحد در مسئله پیشگیری از نسل کشی، آداما دینگ، با ابراز خشم از حملات بی رویه علیه غیرنظامیان و اهداف غیرنظامی در سوریه ، اعلام کرد:

بین 27 آوریل و 5 می ، حداقل شش حمله به مراکزپزشکی، توسط گروه های مختلف در گیر در جنگ در استان شمال غربی آلوپو انجام شده است.

این حملات منعکس کننده عدم رعایت آشکار قوانین بین المللی بشردوستانه  است و ممکن است شامل جنایات جنگی شوند.  مشاور ویژه  همچنین اعلام داشت: جامعه بین المللی نمی تواند اجازه دهد که عاملان نقض آشکار حقوق بشر دوستانه و حقوق بشر حقوق بین الملل مصون از مجازات باشند.
آقای دینگ تاکید کرد که تنها چند روز پیش، در قطعنامه 2286 ، شورای امنیت مکررا  تاکید بر رعایت  کشورهای عضو به تعهدات خود مطابق قوانین بین المللی بشردوستانه  کرده است.

از آغاز سال 2016، اقدامات کمک رسانی بین سازمانی به  بیش از 780،000 غیرنظامی نیازمند در محاصره، مناطق سخت و مناطق درگیری انجام شده است.

ادامه مطلب

 

نظرات - (0)

مصر: کارشناسان سازمان ملل از سرکوب اعتراضات در این کشورگزارش می دهند


9 می 2016 – کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار پایان دادن به واکنش های نامتناسب علیه تجمعات و آزادی بیان در این کشور، شدند.

دیوید کی گزارشگر ویژه سازمان ملل در آزادی بیان، ماینا کیایی، نماینده سازمان ملل در آزادی تجمع و تشکلات مسالمت آمیز  و  میشل فرست ، نماینده سازمان ملل در حقوق بشر، افزایش سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز در مصررا نشان دهنده موانع محیط های باز سیاسی و جامعه مدنی فعال مطرح کردند.

همچنین معتقد هستند  توسل به زورعلیه جامعه مدنی و آزادی بیان در  دیدگاه های مخالف در مورد مسائل سیاسی ، موجب وخیم شدن شرایط  ارتقاء و حفاظت از حقوق اساسی است که برای یک جامعه دموکراتیک لازم و ضروری می باشد.

کارشناسان حقوق، واکنش شدید مقامات به تظاهرات در مصر در دو سال گذشته که منجر به دستگیری های گسترده و توسل به زوردر سرکوب تظاهرکنندگان مسالمت آمیز، روزنامه نگاران، وکلا و مدافعان حقوق بشر را محکوم کردند آنها همچنین حمله به سندیکای روزنامه نگاران مصر توسط نیروهای امنیتی در 1 ماه مه، برای اولین بار از زمان تاسیس آن مورد انتقاد قرار دادند

ادامه مطلب

نظرات - (0)

نشست 2016 سازمان ملل متحد در مسائل اقلیت های بومی با تمرکز بر جنگ و صلح


9 می 2016 - دبیر کل سازمان ملل متحد بان کی مون، امروز از راه اندازی یک طرح برای تحقق بخشیدن به حقوق کامل مردم بومی که به طور فزاینده ای ازدرگیری ها را به خود اختصاص داده است ، خبر داد.

انتظار می رود بیش از 1000 شرکت کننده بومی از مناطق جهان برای حضور در انجمن سالانه که امسال از 9 تا 20 مه برگزار می شود شرکت کنند. مسائل مربوط به صلح و جنگ،که اغلب مربوط به سرزمینها، قلمروها و منابع مردم بومی، حقوق و هویت متمایزآتها، از مباحث مهم امسال خواهد بود.

آقای بان با قدر دانی از  رئیس مجمع عمومی ازمشارکت بیشتر مردم بومی در سازمان ملل متحد، عنوان کرد تحقق بخشیدن به حقوق کامل مردم بومی برای جامعه جهانی ضروری است.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

بیانیه مارگارت چان، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی و آنتونی لیک، مدیر اجرایی یونیسف در حمله به مراکزو پرسنل پزشکی در سوریه


ژنو / نیویورک، در این بیانیه مارگارت چان، خشم و انزجار خود را  نسبت به حمله به بیمارستان قدس در حلب. ابرازمی دارد.  در این حمله ، در میان کشته شدگان دو پزشک، از جمله یکی از متخصصان اطفال ، سه امدادگر، و بیماران متعدد که در میان آنها کودکان نیز به جشم می خورد، دیده می شود.

چند روز پیش، یک خمپاره یک متخصص زنان را در راه خانه خود پس از درمان فرد زخمی در یک کلینیک مورد حمایت یونیسف در حلب کشت.

این حملات ما را از مشکلات عظیم و خطراتی که نیروهای سلامت ودرمان سوری هر روزمواجه هستند، آگاه می سازد. این نیرو ها سزاوار تحسین و حفاظت بیشترهستند.

یونیسف و سازمان بهداشت جهانی مصرانه از همه طرف های درگیر ، خواستارپایان دادن به حملات به مراکزبهداشتی، پرسنل و آمبولانس ها شدندو اجازه دهند تا خدمات بهداشتی به بسیاری از شهروندان بی گناه  ئ نیازمند ارائه شود .

ادامه مطلب

نظرات - (0)

معاون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل : برابری و عدالت از عوامل مهم ثبات در عراق می باشد


مقام ارشد حقوق بشرسازمان ملل متحد ، خواستار گام های مشخص واقدامات ریشه ای در حکومت قانون در این کشور به منظورجلب اعتماد همه اقشار جامعه ، شد.

وی اضافه کرد که عراقی ها خواهان عدالت و مشارکت در شکل دادن به آینده خود می باشند .همه رهبران عراق، در هر سطح، نیاز به نشان دادن تعهد به مراتب بیشتر صلح، برابری و  حاکمیت قانون هستند . خانم گیلمور تاکید کرد که چالش های عراق تنها مشکل نظامی نیست و آینده آن است که تنها با شکست ISIS و آزاد سرزمین های آن حاصل نمی شود.

خانم گیلمور در طول ماموریت خود در عراق، ازبغداد، نجف، اربیل و اردوگاه Shariya  ومردم آواره داخلی (IDP) در دهوک بازدید کردند. او وزیر امور خارجه و دیگر مقامات ارشد دولت، و همچنین ریئس منطقه کردستان عراق، رهبران جامعه مدنی، از جمله جوامع مذهبی و قومی، مدافعان حقوق بشر، و بازماندگان از نقض حقوق بشر ملاقات کرد.

معاون کمیساریای عالی نیز از جامعه جهانی خواست برای ارائه پشتیبانی بیشتر به نیازهای انسانی، بازسازی زیرساخت های ضروری برای عدالت و آشتی در عراق، همکاری کنند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

عراق: سازمان ملل مراتب نگرانی عمیق خود را از کشته شدن صدها نفر در ماه آوریل در پی خشونت های پی در پی در این کشور ابراز داشت


با توجه به آمار تلفات ثبت شده در دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق (UNAMI) 741  عراقی کشته و 1374 دیگر در اقدامات تروریستی، خشونت ها و درگیری های مسلحانه در عراق در ماه گذشته مجروح شدند.

نماینده دبیرکل سارمان ملل در عراق اعلام داشت: «تروریست ها با حملات انتحاری به قهوه خانه ها، مکان های عبادتی و زیارتی و بازارها، حداکث تلفات را به مردم وارد می کنند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)