سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

عراق: صدها هزار نفر در خطر بحران حقوق بشردوستانه


عفو بین الملل امروز پس از یک سفر تحقیقاتی سه هفته ای به عراق، خواستار افزایش کمک های بشردوستانه ضروری و مورد نیاز برای کاهش درد و رنج میلیون ها عراقی آواره در سراسر این کشور و ارائه خدمات مهم  به صدها نفر از مردمی که در جریان عملیاتهای نظامی، آواره شده اند، شد
سازمان های بشردوستانه در حال حاضر در تلاش برای رفع نیازهای اولیه بیش از 3.4 میلیون نفر از مردم که مجبور به فرار از  حکومت داعش شده اند، می باشد. انتظار می رود جنگ برای آزاد سازی موصل، دومین شهر عراق، منجر  به آوارگی صدها هزار نفر دیگر در ماه های آینده شود.
"
دوناتلا Rovera مشاورارشد سازمان عفو ​​بین الملل که رهبری ماموریت تحقیق به عراق  را به عهده داشته است، می گوید:

"ما شاهد بودیم چگونه اکثریت قریب به اتفاق مردم آواره، در اردوگاه ها یا در ساختمان های  ناتمام زندگی می کنند و  در حال حاضر از دسترسی لازم به نیازهای اساسی و مراثبت های پزشکی محروم هستند و و اکنش مقامات عراقی به مردم آواره  بسیارنا کافی بوده است و بسیاری از مردم دنیا تعهد خود را تا حد زیادی نادیده گرفته اند".

ادامه مطلب

نظرات - (0)

بیانیه کمیسیون مستقل بین المللی تحقیق در جمهوری عربی سوریه : نیاز فوری برای حفاظت از غیرنظامیان در حملات مداوم به شهرستان حلب


ژنو (16 اوت 2016) – کمیسیون، نگرانی خود را از وضعیت غیرنظامیان،  در شرق شهرستان حلب، که در آن خشونت در هفته های اخیرتشدید یافته است، ابراز داشت. در حال حاضر وضعیت شهروندان  شهرستان حلب، بحرانی و نیاز به توجه فوری به این منطقه می باشد.

 

بیش از بیست و پنج بیمارستان  و درمانگاه در بمباران هوایی از ژانویه گذشته،  نابود شده است . حملات منجر به کشته شدن بیماران و کارکنان پزشکی شده است . درحملات هوایی، بازار، نانوایی ها، و ایستگاه های پمپاژ آب از بین رفته است. دو میلیون غیر نظامی در حلب در حال حاضر فاقد دسترسی به آب می باشند. کسانی که در مناطق نظامی  زندگی  می کنند، در معرض خطر ناشی از حملات هوایی.  کمبودمواد غذایی ، آب، و تجهیزات لازم برای نوزادان و شیرخواران وجود دارد. دسترسی به مراقبتهای پزشکی در این مناطق تا حد زیادی عملی نیست.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

دبیر کل سازمان ملل حمله به مدرسه ای در یمن را که منجر به کشته شدن حداقل 10 کودک شد را محکوم کرد


15 اوت 2016-  بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد حمله هوایی، به یک مدرسه در شمال یمن که منجر به کشته وزخمی شدن تعدادی کودک شد، را محکوم کرد.

 
در بیانیه ای که توسط سخنگوی دبیر کل سازمان لل ایراد شد، خواستار تحقیق سریع این رویداد غم انگیز در استان صعده شد و از طرف های درگیر مصرانه به انجام  تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از نقض بیشتر حقوق بشردوستانه بین المللی و حقوق بشر و اقدامات لازم برای محافظت از غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی، شد

ادامه مطلب

 

نظرات - (0)

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل خواستار پایان دادن به سرکوب سیستماتیک جمعیت شیعه بحرین توسط مقامات این کشور شدند


16 اوت 2016 - یک گروه از کارشناسان مستقل حقوق بشر سازمان ملل، امروز نگرانی های عمیق خود را  از" آزار و اذیت سیستماتیک" جمعیت شیعه و رهبران مذهبی بحرین، از جمله سلب تابعیت آنها، توسط مقامات بحرین را ، بیان کردند.
آنها همچنین از محدودیت ها و ممنوعیت اعمال شده بر مدافعان حقوق بشر انتقاد کردند.
 دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر  (OHCHR) اعلام داشت: افزایش موج دستگیری، بازداشت، احضار، بازجویی و اتهامات جنایی علیه روحانیون متعدد شیعه و مدافعان حقوق بشر ، اثر دلسرد کننده ای بر حقوق اساسی بشر خواهد داشت.

ادامه مطلب

نظرات - (0)