سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

یونیسف :حدود 385 میلیون کودک در فقر شدید به سر می برند.


نیویورک، 3 اکتبر   2016- طبق گزارش بانک جهانی ویونیسف، کودکان دو برابر بزرگسالان در فقر شدید بسر می برند. طبق این گزارش در سال 2013 ،19.5 درصد از کودکان در کشورهای در حال توسعه در خانواده هایی که به طور متوسط درآمد روزانه  آنها $1.90 یا کمتر می باشد، زندگی می کنند .در سطح جهانی، تقریبا 385 میلیون کودک در فقر شدید زندگی می کردند.

کودکان بیشترین تاثیر پذیری را دارند . اگرچه آنها در حدود یک سوم جمعیت مورد مطالعه  را تشکیل می دهند، اما نیمی از آنها درفقربسر می برند. کودکان جوان بیشتر در معرض خطر هستند. بیش از یک پنجم از کودکان زیر پنج سال در جهان ، در کشور های درحال توسعه در خانواده های بسیار فقیرزندگی می کنند

ادامه مطلب-

نظرات - (0)

یونیسف : در کشور جنگ زده یمن:، دو میلیون کودک از دسترسی به مدرسه محروم هستند


نهادبین المللی کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، می گوید خشونت و در گیری،موجب شده بیش از دو میلیون کودک به مدرسه دسترسی نداشته باشند .

روز سه شنبه، نماینده یونیسف دریمن ، جولین Harneis، گفت: 350000 کودک در سال گذشته در درگیری ها، ازهیچ آموزشی برخودار نبودند .

وی ادامه داد: "کودکان در راه مدرسه و یا در مدرسه کشته شده اند. طرفین درگیر باید  کودکان و مدارس راخارج از آسیب نگه دارند."
عربستان سعودی یمن از ماه مارس سال 2015 ، ائتلاف نظامی علیه این کشور به منظوربازگرداندن قدرت به دولت سابق یمن، یکی از متحدان نزدیک ریاض، راه انداخته است.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

مسئول کمک های سازمان ملل در یمن ، مهمترین کمک انسان دوستانه به یمن را، پایان دادن به درگیری ها می داند


  4 اکتبر 2016 -  هماهنگ کننده کمک های اضطراری سازمان ملل متحد در یمن، پس از یک ماموریت سه روزه به این کشور، خواستار کمک های بشردوستانه و عمل به مسئولیت خود توسط طرف های درگیر،  برای حفاظت از غیرنظامیان در درگیری ها شد. جنگی که منجربه مجروح شدن و کشته شدن هزاران نفر از شهروندان بی گناه و آواره شدن حدود سه میلیون نفر، شده است.

"در این وضعیت، چهار نفر از پنج یمنی، نیازمند کمک های بشردوستانه هستند. " وی با ابراز نگرانی درخصوص وضعیت سیستم بهداشت و درمان 22 استان این کشور، اضافه کرد که هزاران نفر از مردم یمن از دسترسی به خدمات ضروری بهداشت و سلامت مورد نیازمحروم هستند .

ادامه مطلب

نظرات - (0)

بریتانیا از انجام ماموریت های مستقل حقوق بشرسازمان ملل به یمن حمایت می کند


انگلستان خواستار ماموریت سازمان ملل به یمن در زمینه نقض حقوق بشر در این کشورمی باشد.
این پیشنهاد که نشانه تغییر در سیاست انگلیس می باشد، به دلیل رای گیری در  شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو می باشد که توسط فعالان حقوق بشرمورد استقبال قرار گرفته است.
دخالت عربستان سعودی در مارس 2015 درحمایت از دولت یمن علیه شورشیان حوثی شروع شد ، طبق آمار منتشر شده توسط گاردین، در اوایل این ماه نشان می دهد که بیش از یک سوم از حملات هوایی توسط نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به سایت های غیر نظامی بوده است. حوثی ها نیز به نقض مکرر حقوق بشر از جمله استفاده از مین های زمینی و گلوله باران بی رویه متهم شده اند.

جمله بندی بیانیه بریتانیا نشان می دهد بریتانیا برای اولین بار ، نیاز به کارشناسان بین المللی برای نظارت بر موارد نقض حقوق بشر در یمن، و گزارش آنها به کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل را می پذیرد. این بیانیه شدید تر از طرح های مطرح شده در شورای حقوق بشر توسط کشورهای عربی بوده است

ادامه مطلب

 

نظرات - (0)

دبیر کل سازمان ملل: تمرکز بیشتر بر توانمندسازی زنان زمینه ساز دستیابی به اهداف جهانی می شود


 

22سپتامبر 2016 - دبیر کل سازمان ملل، بان کی مون امروز اعلام کرد برابری جنسیتی همچنان بزرگترین چالش حقوق بشر زمان ما می باشد ویکی از راه های رسیدن به برابری جنسیتی ،  توانمندی زنان در اموراقتصادی و کنترل بیشتر بر زندگی خود، می باشد،همچنین وی خواستار تلاش های بیشتر جامعه بین المللی درارائه فرصت ها بیشتر برای زنان و دختران شد.
 دبیر کل سازمان ملل  در پنل " توانمندسازی اقتصادی زنان "در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: من مشتاقانه منتظر زمانی هستم که همه جوامع در همه جا بتوانند از مزایای برابری جنسیتی بهره مند شوند،" آقای بان در اوایل سال جاری اقدام به راه اندازی پنل 20 نفره در مجمع جهانی اقتصاد، به منظور هدایت بحث و گفتگو در زمینه توانمندسازی اقتصادی زنان و تعهد به برابری جنسیتی نموده است.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

قریب به اتفاق - 6،760،000 نفر –در جهان،با آلودگی بیش از حد هوا زندگی می کنند


27سپتامبر2016- آلودگی هوا، موجب مرگ سالانه بیش از6.5 میلیون نفر می شود و 92 درصد از جمعیت جهان در مکان هایی که جمعیت آن بیش از حد مجاز است، زندکی می کنند .
"
ماریا نیرا ، مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی، معتقد است: اقدامات فعلی برای مقابله با آلودگی هوا نمی تواند کافی باشد. سال گذشته با توجه به آمار سازمان ملل متحد، جمعیت جهان، 7350000000  رسیده است.

وی اضافه کرد ، راه حل آلودگی هوا در حمل و نقل شهری، مدیریت مواد زائد جامد خانگی، دسترسی به سوخت خانگی تمیز و طبخ اجاق گاز، و همچنین انرژی های تجدید پذیر وکاهش گازهای صنعتی می باشد.
نزدیک به 90 درصد از مرگ و میرها، در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط رخ می دهد، با نزدیک به دو نفر از سه در مناطق جنوب شرق آسیا و غرب اقیانوس آرام اتفاق می افتد

ادامه مطلب.

نظرات - (0)