سازمانهای بین المللی و حقوق بشر

بحرین: رهبر مخالفان بحرین، طی حکمی ناعادلانه و خودسرانه به نه سال حبس محکوم شد.


 حکم نه سال زندان، علیه رهبر مخالفان بحرین، شیخ علی سلمان، امروز توسط دادگاه تجدید نظر بحرین، تایید شد. این یکی دیگر از موارد نقض آزادی بیان در کشور است.

در پاسخ به این حکم ، معاون سازمان عفو بین الملل گفت: "حکم تکان دهنده امروز نمونه دیگری از بی اعتنایی آشکار بحرین برای حق آزادی بیان است. شیخ علی سلمان یک زندانی است. وی بخاطر بیان صرفا صلح آمیزاز خواسته های هم حزبی های خود،  برای رسیدن به اصلاحات قیام 2011 و واکنش  نسبت به مسئولین نقض حقوق بشر، به پشت میله های زندان افتاده است. به جای مجازات او برای انتقاد مسالمت آمیز ازمقامات بحرین، باید آزادی فوری و بی قید و شرط وی راخواستار شوید.. "

ادامه مطلب/

نظرات - (0)

مالزی خشونت علیه مسلمانان روهینگیا ، در برمه را به عنوان "پاکسازی قومی"، محکوم کرد


مالزی بدنبال گزارش های خشونت امیز و سوء استفاده های احتمالی حقوق بشر در برمه دربرخورد با اقلیت مسلمان روهینگیا، آن را"پاکسازی قومی" نامید  .

نجیب رزاق نخست وزیرمالزی  در بیانیه ای، عمیقا انتقاد ملت این کشوررا بیان داشت. برمه اخیرا به مالزی هشدار داده است که باید سیاست های اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه آن) احترام گذاشته و در امور داخلی آنها دخالت نکند. با این حال، وزارت امور خارجه مالزی در بیانیه ای اعلام داشت : "این واقعیت است که طبق تعریف پاکسازی قومی، یک قومیت خاص حذف می شود.این عمل باید متوقف شود و به منظوربازگرداندن  امنیت و ثبات منطقه جنوب شرقی آسیا، فورا متوقف شود.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

هشدار یونیسف مبنی برافزایش سوء تغذیه کودکان در یمن


12 دسامبر 2016-  صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) امروز هشدار داد که نزدیک به 2.2 میلیون کودک در این کشوراز سوء تغذیه رنج می برند و نیاز به مراقبت های فوری هستند، این در حالی است سیستم سلامت یمن تقریبا ازبین رفته  و حداقل 462،000 کودک از سوء تغذی حاد (SAM) رنج می برند .

به گزارش یونیسف، کمتر از یک سوم از جمعیت، به مراقبت های پزشکی دسترسی دارند و بیش از نیمی از امکانات بهداشت و درمان غیر کاربردی هستند. علاوه بر این، هر ده دقیقه حداقل یک کودک از بیماری های قابل پیشگیری مانند سوء تغذیه، اسهال و عفونت دستگاه تنفسی می میرد.

خشونت و درگیری، دستاوردهای قابل توجهی، بر سلامت و تغذیه کودکان یمنی داشته است. بیماری هایی مانند وبا و سرخک گسترش پیدا کرده و کمبودامکانات بهداشتی کاربردی منجر به شیوع بیماری و  تلفات سنگین شده است.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد : تلفات متناوب و سخت مردم عراق در ماه نوامبر


با توجه به آماری که به تازگی توسط هیات اعزامی سازمان ملل متحد در عراق منتشر شد، ماه گذشته، عراق شاهد هزاران کشته وزخمی بوده است .

یان کوبیش، نماینده ویژه سازمان ملل و رئیس یونامی، با اشاره به آخرین آمار این ماموریت، که نشان می دهد که 2885 عراقی کشته و 1380 دیگر زخمی شدند، گفت: "آمار تلفات، دردآور است.

"آقای کوبیش در ادامه بیان داشت : در موصل و مناطق تحت کنترل داعش، از تاکتیک های شریراز جمله استفاده از خانه های غیر نظامی به عنوان اهداف نظامی، و همچنین ربودن مردم غیر نظامی، به عنوان سپر انسانی، استفاده می شود.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

فرستاده سازمان ملل هشدار داد: لایحه قانونی بودن شهرک سازی اسرائیل، چشم انداز صلح اعراب و اسرائیل را آسیب می رساند


فرستاده سازمان ملل در امورصلح  خاور میانه، امروز در برابر حرکت اسرائیل به اتخاذ لایحه قانونی، به منظور حفاظت از شهرک ها و پایگاه های غیر قانونی ساخته شده بر روی اموال فلسطینیها در کرانه باختری هشدار داد. اما برخی گفته اند می تواند یک گام به سوی الحاق این منطقه است.

وی تصریح کرد که تمام فعالیت های شهرک سازی تحت قوانین بین المللی غیرقانونی است . روسیه، سازمان ملل متحد، ایالات متحده و اتحادیه اروپا - شهرک سازی را یکی از موانع اصلی صلح می دانند 

ادامه مطلب

نظرات - (0)

سازمان ملل متحد : کمک های بشردوستانه جهانی 2017 ، نیازمند به ثبت بودجه 22.2 میلیارد دلاری


دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه (OCHA) امروز گفت: جهان مواجه است با بحران انسانی که نیاز به ثبت  22.2 میلیارد دلار برای سال 2017 به منظور پشتیبانی از 93 میلیون نفر از مردم آسیب پذیر و حاشیه نشین می باشد.

وی ادامه داد:" بحران های انسانی امروز بیشتر از هر زمان، از تاسیس سازمان ملل متحد میباشد،"

آقای اوبراین،  معاون دبیر کل ادر مور بشردوستانه، گفت: این بودجه در حمایت از برنامه کمک های غذایی  مردم چاد، سودان جنوبی  و حفاظت از مردم آسیب پذیر سوریه، عراق و یمن می باشد، 

 

ادامه مطلب

نظرات - (0)

یونیسف: کمپین حمایت از آموزش کودکان و جوانان متاثر از بحران ها


صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف): در اثرعواقب جنگ، بلایای طبیعی و شرایط اضطراری دیگر، نزدیک به دو میلیون کودک در 20 کشور در سراسر جهان، با همکاری کمیسیون اروپا ، قادر به ادامه تحصیل خود شده اند.

معاون اجرایی یونیسف ، جاستین فورسیت در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: "کودکان در بدترین شرایط، برای ادامه آموزش آماده می شوند . "

از 462 میلیون کودک و جوانی که  در کشورهای بحران زده زندگی می کنند ، حدود 75 میلیون ناامید از حمایت های آموزشی می باشند. با این حال، آموزش  همچنان به عنوان یکی از بخش های کم بودجه در حمایت های بشردوستانه است. در حال حاضر، کمتر از دو درصد از بودجه کمک های بشردوستانه جهانی را به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب

 

نظرات - (0)

بان خطاب به شورای امنیت: منابع آبی، دلیل همکاری هستند نه جنگ


با توجه به اینکه سه چهارم کشورهای عضو سازمان ملل دارای رودخانه یا دریاچه مشترک با همسایگان خود هستند ، دبیر کل سازمان ملل متحد بان کی مون، امروز ارزش منابع آبی به عنوان دلیلی برای همکاری و نه درگیری معرفی کرد.

آقای بان خطاب به اعظای شورای امنیت گفت : نیاز به هماهنگی در مدیریت آب، به ویژه برای بیش از 260 رودخانه  بین المللی و حداقل  بسیاری از سفره های آب وجود دارد.

با توجه به گزارش صادر شده ، همانطور که در گذشته اختلافات در مورد نفت و زمین بود، اختلافات های آینده می تواند ، بر سر آب باشد. این مباحث می تواند فرصتی برای همکاری باشد.

نظرات - (0)

سازمان ملل: با افزایش درمان اچ آی وی، هنوز زنان جوان در معرض خطر این بیماری قرار دارند،


21 نوامبر 2016- سازمان ملل متحد امروز هشدار داد  در حالی که مردم بیش از هر زمان دیگر دسترسی به درمان ویروسی  HIV هستند،  دختران 15 تا 24 ساله، ، مواجه با بسیاری از چالش های مرتبط با HIV، به ویژه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، هستند

میشل سیدیبه، مدیر اجرایی برنامه سازمان ملل متحد مشترک HIV / ایدز (UNAIDS)، در یک مصاحبه  مطبوعاتی، گفت: زنان سه برابر در معرض خطر بالایی از ابتلا به HIV هستند: نرخ پایین تست HIV،  خطر ابتلای بالا به این بیماری و پایبندی ضعیف به درمان، می باشد

در سال 2015، 5.8 میلیون نفر، افراد بالای 50 سال، مبتلا به ایدز وجود دارد-  به نظر می رسد که این آمار به 8.5 میلیون تا سال 2030 برسد0.

نظرات - (0)

سازمان ملل: فضا، مدیریت خطرات بلایا و توسعه پایدار


مقام ارشد سازمان ملل متحد امروز در نشست سازمان ملل متحد درخصوص فضا و هدایت کننده برنامه های اجتماعی و اقتصادی توسعه پایدار گفت:

برنامه های کاربردی فضا می تواند نقش مهمی در حمایت از تلاش های کاهش دهنده خطر بلایا ، مقابله و بازسازی آنها،  داشته باشد.

در گفتگو با مرکز خبر سازمان ملل متحد، لوک سنت پیر، رئیس بخش برنامه های کاربردی فضایی سازمان ملل متحد، راه های همکاری های بین المللی ، پیشرفت علمی  و فناوری فضایی را تشریح کردند. آقای سنت پیر با اشاره به اهمیت فن آوری های فضایی مختلف، از جمله تصاویر ماهواره ای، سیستم های ناوبری جهانی، و ارتباطات ماهواره ای، آنها  را  با توسعه اجتماعی و اقتصادی مرتبط دانست.

UN-SPIDER - (اطلاعات مبتنی بر فضا برای مدیریت بحران و واکنش اضطراری)، سازمان ملل را را قادر به استفاده از تکنولوژی فضایی در مسائل بشردوستانه می کند. مذاکرات موجب کسترش استفاده از داده های ماهواره ای برای واکنش های اضطراری و مدیریت بحران و توسعه مشارکت و همکاری ها، به ویژه با کشورهای در حال توسعه. است

 

نظرات - (0)

سازمان ملل: روزهای نارنجی برای مبارزه با خشونت مبتنی بر جنسیتی


مقام ارشد سازمان ملل متحد امروز گفت، خشونت در جامعه، بدان معنی است که ریشه کن کردن آن وظیفه همه است، ،چای تاسف است که خشونت علیه زنان و دختران همچنان از اولویت پایین در دستور کار توسعه بین المللی برخوردار است-

 

کمبین بایان خشونت علیه زنان با سخنان آفای بان در 25 نوامبر،روز بین المللی محو خشونت علیه زنان، شروع به کار کرد..وی گفت: وجود خشونت در جامعه بدان معناست که ریشه کن کردن آن وظیفه همه اقشار مردم، مردان، زنان، مطبوعات و اجتماعات دینی و مذهبی است.

در ادامه اضافه کرد: در بعض کشورها ، 70 در صد از زنان از خشونت های فیزیکی و جنسی از طرف شریک زندگی خود رنج می برد. در بعض از کشورها، خشونت شریک زندگی، 40 تا 70 در صد از قتل زنان را تشکیل می دهد.

 

نظرات - (0)