زندان و حقوق بشر

وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در منامه


به گزارش جهان به نقل از مهر، پایگاه مرآه البحرین گزارش داد: ۱۴ زندانی بحرینی از زمان حمله وحشیانه نظامیان آل‌خلیفه به زندانیان سیاسی در زندان مرکزی «جو» طی هفته گذشته، همچنان مفقود‌الاثر هستند...

ادامه مطلب

نظرات - (0)

قوانين حمايت از خانواده‌هاي زندانيان در گوشه و کنار دنيا


در قوانين حمايت از خانواده در انگلستان اين موارد ذکر شده است:

• فرزندان زندانيان حق دارند به ملاقات بروند مگر اينکه والد زنداني متهم به سوءرفتار جنسي باشد. حتي در انگلستان محل ملاقات فرزندان زندانيان با اسباب‌بازي و شرايط دلپذير و جذاب تدارک ديده شده تا فرزندان دچار ترس و نگراني نشوند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

خانواده های زندانیان مواد مخدر بیش از سایر خانواده ها رنج تحمل می کنند


محسن نصیری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: خانواده های زندانیان مواد مخدر که هیچ دخالتی در ارتکاب جرم ندارند، مجازات را چند برابر متحمل می شوند و بیش از سایر خانواده ها رنج تحمل می کنند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

حکم زندان برای زنان و نوجوانان با احتیاط صادر شود


اردبیل - ایرنا - رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی با اشاره به سیاست کاهش جمعیت زندان ها گفت: فرستادن برخی اقشار از جمله زنان و نوجوانان به زندان باید با احتیاط بیشتری انجام شود تا آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش یابد... ادامه مطلب

نظرات - (0)

رئیس سازمان زندان‌هاواقدامات تأمینی وتربیتی کشور خبر داد اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان طبق بخشنامه رئیس قوه قضائیه/ زندانیان واجد شرایط چه کسانی هستند؟


اصغر جهانگیر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن سال نو و با توجه به آثار مثبت و سازنده ای که حضور زندانیان در کنار خانواده دارد بخشنامه نحوه اعطای مرخصی نوروزی از سوی حضرت آیه الله آملی لاریجانی صادر و ابلاغ شد.
1393/12/13  ...ادامه مطلب

نظرات - (0)