زندان و حقوق بشر

85 درصد زندانیان غیرعمد ایلام صادرکنندگان چک‌ بلامحل هستند


مدیرعامل ستاد دیه شعبه ایلام با اعلام جمعیت 192 نفری محکومان غیرعمد این استان گفت: از این آمار 181 نفر با محکومیت مالی و به طور دقیق‌تر 164 زندانی به دلیل صدور چک بلامحل راهی حبس شده‌اند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

انجمن خانه عدالت


انجمن خانه عدالت یک انجمن منحصر به فرد است که برنامه آن مبتنی است بر طراحی خاص برای بانوان که حداقل به مدت 6 ماه بعنوان نیجه جنایت به حبس به سر میبرند

مشاهده مطلب به زبان انگلیسی

نظرات - (0)

آزادی 2 نفر از مددجویان در پی بازدید دادیار ناظر بر زندان دادسرای ناحیه 16


در راستای ساماندهی بازدید مدیران قضایی و قضات محاکم از زندانها و به دنبال رفع مشکلات قضایی زندانیان، روشن قیاس، دادیار ناظر بر زندان دادسرای ناحیه 16 از مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ بازدید و به مشکلات قضایی مددجویان رسیدگی نمود

ادامه مطلب

نظرات - (0)

قضات از حکم های جایگزین زندان، بیشتر در احکامشان استفاده کنند


حجت الاسلام پورمحمدی از قضات خواست که از حکم های جایگزین زندان، بیشتر در احکامشان استفاده کنند.وی اظهار کرد: خطرات و آسیب هایی که برای برخی جرم ها و یا قرار موقت به افراد وارد می شود، بسیار بالاست و باید بیشتر جرم زدایی و زندان زدایی کنیم تا با شرایط متعادل بتوانیم اصلاح و نتیجه خروجی را بهبود دهیم.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

تشکیل بانک اطلاعاتی زندانیان معلول


مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولان کشور در ادامه سخنان خود خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی زندانیان معلول و همچنین تشکیل آیین دادرسی ویژه معلولان برای دسترسی آسان‌تر به قوانینی که نیاز است از معلولان حفاظت و یا افرادی که علیه معلولان اقدامات مجرمانه انجام می‌دهند،شد .

ادامه مطلب

نظرات - (0)

آزادی تمام زندانیان زن سرپرست خانواده


سید اسدالله جولایی با اشاره به اینکه 60 درصد این مددجویان مادرانی هستند که یک تا 2 فرزند دارند، افزود: در آستانه میلاد دخت نبوت و زوج ولایت، به منظور بزرگداشت مقام و منزلت زن تا پایان هفته جاری بیش از 70 درصد از مددجویان نسوان زندان‌های سراسر کشور که سرپرست خانواده و خانه‌دار هستند، آزاد خواهند شد.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

کمک 200 میلیون تومانی یک موسسه خیریه برای آزادی 9 زندانی


اعضای موسسه خیریه علوی‌منش شهرستان محلات، با اختصاص مبلغ 200 میلیون تومان موجبات آزادی 9 نفر از مددجویان تحت حمایت ستاد دیه را فراهم کردند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

انتقال زندانیان ایرانی از کویت


 سیدعلی رئیس‌الساداتی معاون هماهنگی امور بین قوای وزیر دادگستری، با بیان این خبر اظهار کرد: حدود 180 تا 210 زندانی ایرانی در زندان‌های کشور کویت تحمل کیفر می‌کنند واز این تعداد 150 نفر تقاضای ادامه دوران محکومیت در ایران را داده‌اند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

کمتر از سه درصد زندانیان کشور را زنان تشکیل می‌دهند


رییس سازمان زندان‌های کشور گفت: تقریبا نزدیک به نیمی از زندانیان کشور را مجرمین مواد مخدر تشکیل می‌دهند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

سالانه نیم میلیون نفر وارد زندان‌های کشور می‌شوند


رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: سالانه نیم میلیون نفر وارد زندان های کشور می شوند که این آمار بالا است.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

بسته آموزشی ایدز در مکان های بازداشت


در دسامبر 2008 دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر بسته آموزشی تهیه کرد که حاوی دستور العمل هایی با هدف آموزش سیاست گذاران و مدیران زندان ها و متخصصان بهداشت زندان است که پیش نویس آن توسط مرکز بین المللی مطالعات زندان تهیه شده است.

متن بسته آموزشی به زبان انگلیسی

نظرات - (0)

مرتکبین عمل شنیع در فرود گاه جده هم اکنون در زندان به سر میبرند


به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه افزود: در این دیدار مسوول عالی‌رتبه سعودی در پاسخ به پیگیری‌های سفیر ایران درباره ماجرای فرودگاه جده اظهار که اتفاقی که افتاد مایه تأسف شدید ما و خجالت‌آور است. مرتکبین این عمل غیرانسانی و ناشایست هم اکنون در زندان به سر می‌برند و پرونده نزد مدعی‌العموم است.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

رهبر معظم انقلاب با شرایط عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان زن موافقت کردند


رهبر معظم انقلاب در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضاییه به مناسبت میلاد پربرکت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و بزرگداشت روز زن، با شرایط عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان زن که محکومیت آنان تا تاریخ ۱۳۹۴/۱/۳۱ قطعیت یافته و واجد شرایط عفو و تخفیف مجازات تشخیص داده شده‌اند موافقت کردند.

ادامه مطلب

نظرات - (0)

فراخوان مقاله برای اکتبر 2015


انجمن زندان ها و اصلاحات بین المللی از افراد و سازمان های علاقه مند به ارایه مقاله دعوت به عمل می آورد برای رسیدگی و ملاحظه در کنفرانس سالانه ایده های خود را ارسال کنند .

 مشاهده مطلب به زبان انگلیسی 

نظرات - (0)

در ایام نوروز 94 : بیش از 2000 مورد ملاقات به خانواده مددجویان قزلحصاری اعطاء شد


بمنظور حفظ حقوق شهروندی و تكريم از خانواده هاي مددجویان واحد ملاقات ندامتگاه قزلحصار در ایام نوروز 94 تعداد 2270 مورد ملاقات ، اعطاء نموده است ....

ادامه مطلب

نظرات - (0)