زندان و حقوق بشر

بازدید تعدادی از قضات از بازداشتگاه اوین


تعدادی از قضات دادسراهای نواحی ۳ و ۱۸ تهران از بازداشتگاه اوین بازدید کردند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

آزادی مددجویان جرائم غیر عمد در روزهای پایانی سال


به گزارش ایسکانیوز و به نقل از آستان مدیر عامل ستاددیه کشور، سید اسدالله جولایی در دیدار با رییس کل دادگستری استان البرز گفت:با توجه به این‌که 27 نهاد رسمی در کشور در امر فرهنگ‌سازی عمومی به فعالیت می‌پردازند در زمینه پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها حداقل در جرائم معمول مالی مانند صدور چک و تعهد مهریه که در حال حاضر قریب به 9 هزار زندانی را بابت این دو نوع محکومیت در زندان‌ها داریم به یک بازنگری جدی در مورد اقدامات پیش‌رو نیازمند هستیم.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

رابطه دلبستگی و ویژگی‌های شخصیتی با سلامت روان درزنان بزهکار زندانی شهر تهران


زمینه و هدف: پرداختن به مسائل زنان به ویژه در دوره‌های اخیر همواره مورد بحث و گفت‌وگوهای فراوان بوده و با توجه به این که زنان امروزه نیمی‌‌از جوامع انسانی را تشکیل می‌دهند، شالوده و بنیان جوامع و خانواده به سلامت تمامی‌‌افراد جامعه به خصوص زنان بستگی دارد. این مقاله قصد دارد رابطه ویژگیهای شخصیتی با سلامت روان در زنان بزهکار زندانی شهر تهران را بررسی نماید.

مشاهده مقاله

نظرات - (0)

تأثیرات روان شناختی زندانی شدن - زندان پذیری کژکارانه


زندان یکی از نهادهای اجتماعی دیرینه است که پیشینه ای تاریخی و پرفراز و نشیب داشته است . درابتدا زندانی کردن با هدف عمدی ایجاد رنج جسمانی در زندانی همراه بود.

مشاهده مقاله

 

 

 

نظرات - (0)

سلامت روانی زندانها


اختلالات رواني در مقياس هاي بالايي در اغلب کشورهاي جهان وجود دارد. براساس يک برآورد ٤٥٠ ميليون نفر از ساکنين روي زمين از اختلالات رواني يا رفتاري رنج مي برند. اين اختلالات در جمعيت زندانيان شايع تر است.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

بیماریهای زندانیان در زندان


جرمهایی که افراد زندانی به علت انجام آنها در زندان به سر میبرند اغلب همان رفتارهای پرخطری هستند که فرد را در معرض ابتلا به بیماری های عفونی خطرناکی چون ایدز و هپاتیت قرار میدهند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

بررسی سلامت روانی زندانيان زندان­های استان ايلام و عوامل مرتبط با آن


  در راستای شناسايی وضعيت روانی زندانيان، مقاله حاضر به شيوه پيمايشی به بررسی عوامل مرتبط با سلامت روانی زندانيان زندان­های استان ايلام پرداخته­ است. اطلاعات مورد نياز از طريق توزيع پرسشنامه در بين 343 نفر زندانی که به شيوه نمونه­گيری سهميه­ای انتخاب شدند، گردآوری شده است.

مشاهده مقاله

نظرات - (0)

دادستان تهران: سرپرستان دادسراها نظارت بیشتری بر قرارهای بازداشت موقت اعمال کنند


جلسه دادستانی تهران با موضوع کاهش جمعیت کیفری، با حضور سرپرستان دوایر نظارت بر زندان و برخی معاونان دادستان تهران به ریاست جعفری دولت‌آبادی برگزار شد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)