زندان و حقوق بشر

اعطا آزادی مشروط به 253 مددجو در نیمه اول سال


با همت و پیگیری های اداره خدمات اجتماعی در نیمه اول سال جاری 253 نفر از مددجویان با استفاده از آزادی مشروط وفق ماده 58 قانون جدید مجازات اسلامی از زندان آزاد شدند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

سنت نادرست تیراندازی در مراسم عروسی، پدر خانواده را راهی زندان کرد


به علت سنت نادرست تیراندازی هنگام ورود عروس در استان‌های عشایرنشین و تیراندازی یکی از اهالی الیگودرز در مراسم عروسی پسرش، وی راهی حبس شد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

افزایش زندانیان غیرعمد از جلوه‌های فقر فرهنگی است


مدیرعامل ستاد دیه کشور عدم توجه به رانندگی بدون گواهینامه و بیمه‌نامه، تقبل مهریه‌های نامعقول و صدور چک‌های بلامحل را از جلوه‌های بارز فقر فرهنگی در بین اقشار مختلف اجتماعی دانست.

مشاهده مطلب

 

نظرات - (0)

استخدام 110 نیروی تخصصی و فنی در آزمون آذر ماه پزشکی قانونی


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور از بکارگیری 110 نیروی تخصصی و فنی شامل پزشک و نیروهای متخصص آزمایشگاه و سالن تشریح از طریق آزمون استخدامی سازمان سنجش که در آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود، خبر داد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

تشریح فعالیت‌های مذهبی در زندان‌ها در ماه محرم


رییس اداره فرهنگی و هنری سازمان زندان‌ها گفت: با شروع ایام عزاداری سالار شهیدان در زندان‌های سراسر کشور مراسم عزاداری برگزار خواهد شد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

استان کرمانشاه 5638 زندانی دارد


رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: طبق آمار موجود تا این لحظه تعداد کل زندانیان سطح استان کرمانشاه 5638 نفر است.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

کاهش زندانیان با اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: با اجرای برنامه مدون کمیته کاهش جمعیت کیفری هر هفته تعداد زندانیان کاهش می‌یابد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

اصول و استانداردهای بین‌المللی حقوق بشر در رفتار با زن زندانی


مهمترین استاندارد رفتاری خاص زنان زندانی که در شکل حمایت از این گروه اسیب پذیر خود را نمایان می سازد ، حقوق بهداشتی زنان زندانی به ویژه حمایت از زنان زندانی در مقابل ایدز میباشد

نیم نگاهی به پایان نامه

نظرات - (0)

ج‍ای‍گ‍اه‌ ح‍بس در ف‍ق‍ه‌ ام‍ام‍ی‍ه‌ و اه‍ل‌ س‍ن‍ت‌


ایراد هایی که بر زندان وارد است در قوانین کیفری اسلام وجود ندارد .زیرا بنا به امار های دقیق استاد عبدالقادر عوده ، مجازات دو سوم مجموع گناهان در شریعت اسلام از طریق قصاص و یا پرداخت دیه یا تازیانه تعیین شده است و بعد از کسر دو سوم ، یک سوم از مجموع گناهان باقی میمیاند اول تخلفات مهم و سنگین و دوم جرایم کوچک و ساده.

نیم نگاهی به پایان نامه

نظرات - (0)

لزوم جبران خسارت از زندانیان بی‌گناه در حقوق كیفری ایران


این پژوهش به روش توصیفی و کتابخانه ایی در دو بخش نظری و کاربردی لزوم جبران خسارت از زندانیان بی گناه را مورد بررسی قرار میدهد(هدف پزوهش ، شناسایی حقوق متهمین بی گناه متعاقب صدور حکم براِِیت یا قرار منع تعقیب در قوانین موضوعه و ضرورت توجیه مسولیت دولت در قبال زندانیان بیگناه که بازداشت آنها بلا وجه تلقی شده است ، میباشد.)

نیم نگاهی به پایان نامه

نظرات - (0)

حقوق زندانیان از منظر حقوق بین الملل


در این پایان نامه سعی خواهد شد با الهام از اسناد مختلف بین المللی و با شیوه ای ابتکاری ، اصول و استاندارد های جهانی رفتار با یک فرد محبوس به صورت جامع و طبقه بندی شده جمع آوری شود.

نیم نگاهی به پایان نامه

نظرات - (0)

مطالعه تطبیقی قواعد حقوق بشر با مقررات اجرایی در زندان‌ها و مراکز اقدامات تامینی و تربیتی


در هر جامعه افرادی هستند که ناقض برخی از قوانین و مقررات بوده و متعرض حقوق دیگران میشوند.برای مجازات این افراد ضمانت اجراهایی وجود دارد که از جمله آنها حبس این افراد میباشد.موضوع این پایان نامه بررسی و شناخت این قوانین وحقوق وضع شده خم در کشور ایران و هم در جامعه بین المللی بوده .

نیم نگاهی به پایان نامه

نظرات - (0)

مدرن ترین زندان در نروژ


به گزارش الف، جدید ترین زندان نروژ – با طراحی گروه معماری اریک مولر- که از ماه مارس ۲۰۱۰ درهای خود را به روی زندانیان گشوده تا دوران محکومیت خود را که حداکثر ۲۱ سال می تواند یاشد در فضایی باورنکردنی سپری کنند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

زندان آلکاتراز


جزیره آلکاتراز در مرکز خلیج سانفرانسیسکو در کالیفرنیا واقع شده است و تا سال‌ها پیش به عنوان یک محدوده نظامی شناخته شده بود و پس از آن نیز امن‌ترین زندان در جهان به شمار می‌رفت.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

نقشه راه ستاد دیه در 14 محور تدوین شد


 

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: نقشه راه این نهاد مردمی بر مبنای 14 محور تدوین شده که الویت این اقدام بهبود روش‌ها در فرایند رسیدگی به پرونده‌ها دانست.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

زندان قزل‌قلعه


قزل‌قلعه زندانی درتهران بود که در پایان دو دهه استفاده در سال ۱۳۵۰ تعطیل و در سال ۱۳۶۰ تخریب شد.امروز در این مکان میدان میوه و تره بار و فروشگاه شهروند مشغول فعالیت بوده و در بزرگراه جلال آل احمد درمحله امیر آباد واقع گردیده است.

مشاهده مطللب

نظرات - (0)

زندان قزل‌حصار


زندان قزل حصار یکی از بزرگترین زندان های ایران است که در سال 1343 در زمان حکومت پهلوی در منطقه کیانمهر کرج احداث گردید. این ندامتگاه دارای ۹ اندرزگاه، ۷ واحد ملاقات، ۱۴ واحد ستادی، شورای حل اختلاف، واحد طرح تکریم و حقوق شهروندی می باشد. قزل‌حصار در واقع متشکل از دو ندامتگاه است که بخش جنوبی آن ندامتگاه قزلحصار و بخش شمالی آن ندامتگاه کرج از ندامتگاههای استان البرز می باشد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

زندان قصر


زندان قصر اولین زندان متمرکز تهران بود. این زندان هم اینک تعطیل شده و به عنوان باغ موزه قصر مورد بازدید عموم است.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

آمار زندانیان زن جرائم غیرعمد رشد 2 برابری دارد


مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به افزایش 2 برابری زندانیان نسوان جرائم غیرعمد نسبت به ماه گذشته، از آمار 157 نفری این محکومان خبر داد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

دادستان‌ها به سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار مرخصی ندهند


دادستان کل کشور گفت: دادستان‌های سراسر کشور باید دقت کنند که سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار، در زندان‌ها نتوانند از مرخصی استفاده کنند زیرا آزاد شدن و میدان دادن به اینها، امنیت مردم را مختل می‌کند.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

نظام‌های قضایی کشورهای اسلامی حادثه منا را پیگیری کنند


معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه حادثه منا جنایت علیه زائران بیت الله الحرام است بر پیگیری این موضوع برابر قانون آیین دادسری کیفری توسط دادستانی کل کشور و اتخاذ اقدامات مناسب توسط نظام‌های قضایی کشورها و مجامع اسلامی نظیر سازمان همکاری‌های اسلامی تاکید کرد.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

عکس های دیدنی و جالب از زندان زنان در ترکیه


در ۳۷۰ زندان کشور ترکیه بیش از ۱۲۶۰۰۰ زندانی وجود دارند که نیمی از آنها منتظر صدور حکم از دادگاه هستند. به گزارش پارس ناز بر اساس گزارش و بازدید نوریه آکمان ( مقاله نویس مشهور ترکیه در باره ) از زندان ها زن این کشور، زندان سیندژانه (Sindzhane) جزو بهترین و سازماندهی شده ترین زندان های اروپا است و در آن اکثر شرایط احترام به حقوق محکومین رعایت شده است.

مشاهده مطلب

نظرات - (0)

ب‍ررس‍ی‌ وض‍ع‍ی‍ت‌ ح‍ق‍وق‍ی‌ زن‍دان‍ی‍ان‌ گ‍وان‍ت‍ان‍ام‍و از دی‍دگ‍اه‌ ح‍ق‍وق‌ ب‍ی‍ن‌ال‍م‍ل‍ل‌ و ح‍ق‍وق‌ ب‍ش‍ر


فرضیه اصلی این پژوهش این است:آیا رفتاری که با زندانیان القاعده و طالبان میشود ، مطابق با پروتکل هاو کنوانسیون ها ی بین المللی، حقوق بشر و دیوان بین المللی کیفری است؟

نیم نگاهی به پایان نامه

نظرات - (0)

بررسی معیارهای حقوق‌بشر راجع به زندانیان در نظام حقوقی ایران و حقوق بین‌الملل


این پژوهش با بررسی مجازات زندان و نقش دو گانه آن (جرم زایی و یا پیشگیری از تکرار جرم)ضمن بررسی منابع حقوق بشری راجع به زندانیان ، نظام حقوق بین الملل ونظام حقوقی ایران را در زمینه اجرای حقوق بشری زندانیان و همچنین نظارت بر معیار های حقوق بشر راجع به زندانیان را مورد تحلیل قرار میدهد.

نیم نگاهی به پایان نامه

نظرات - (0)