زنان و حقوق بشر

متن کامل لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت

 

 

 

علاقه مندان می  توانند جهت مطالعه متن لایحه مذکور که هم اکنون  در دستور بررسی قوه قضاییه قرار دارد، به لینک زیر مراجعه نمایند:

 

اینجا را کلیک نمایید

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی منتشر کرد: گزارش کارشناسی با عنوان سیاست ها و ساختار سیاست گذاری زنان و خانواده در سایر کشورها 1. کشور آلمان

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

در فراکسیون زنان مجلس صورت گرفت: تدوین طرحی برای تغییر شرایط فسخ نکاح

 

 

فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی طرحی را برای تغییر شرایط فسخ نکاح به منظور تحکیم بنیان خانواده تدوین کرده  که به امضای جمعی از نمایندگان رسیده و آماده تحویل به هیات رئیسه مجلس است.

در این طرح آمده است:

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده: چرا طرح راه‌اندازی «کلینیک‌های سلامت جنسی» به سرانجام نرسید؟

 

 

وی با بیان اینکه هدف معاونت امور زنان از راه اندازی کلینیک‌های سلامت خانواده با همکاری وزارت بهداشت، تحکیم بنیان خانواده بوده است، افزود: چند سال اخیر معاونت امور زنان بنا به تخصص و سابقه وزارت بهداشت، بر روی کلینیک‌های سلامت خانواده فعالیت و در همین راستا با این وزارتخانه تفاهم‌نامه‌ای امضاء کرد، براساس این تفاهم نامه مقرر شد که وزارت بهداشت در پلی کلینیک‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی مراکز استان‌ها، کلینیک‌هایی راه‌اندازی کند تا اگر خانواده‌ها در ابعاد مختلف خانوادگی با مشکل مواجه شدند به این کلینیک‌ها مراجعه کنند.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

تازیانه تعصب بر پیکر زنان سرپرست خانواده

 

 

زیر آسمان این شهر و در همسایگی هرکدام از ما، زنانی هستند که رشته زندگی ‌شان گره خورده و برای اینکه بتوانند چرخ زندگی را بچرخانند کمر همت بسته‌اند؛ زنانی که علاوه برحمل بار سنگین معیشت، باید سایه نگاه های نامتعارف و قضاوت های تنگ نظرانه برخی افراد را هم تحمل کنند.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی زنان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق زن در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط