زنان و حقوق بشر

گزارش جماران از نشست «چالش های حقوق زنان در فقه»

 

 

دومین نشست از سلسله نشست های فقه پژوهی با عنوان «چالش های حقوق زنان در فقه»، روز گذشته(پنجشنبه هشتم آذر ماه ۹۷) توسط مؤسسه فقه الثقلین با حضور جمعی از استادان حوزه و دانشگاه و فعالان حقوق زنان، در پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی برگزار شد. موسسه فقه الثقلین، یکی از موسسات فقهی قم است که زیر نظر دفتر آیت الله العظمی صانعی، از مراجع تقلید فعالیت می‌کند.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 11 آذر 1397

پیش بینی ردیف و اعتباری مستقل و اختصاصی برای زنان و خانواده و پایش شاخص های عدالت جنسیتی/ مدیریت زنان در کنار مردان در همه حوزه ها تأثیر گذار برای جامعه و کشور خواهد بود

 

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با هماهنگی دولت دوازدهم و سازمان برنامه و بودجه ردیف و اعتباری مستقل و اختصاصی به تناسب هر استان برای زنان و خانواده و رصد و پایش شاخص های عدالت جنسیتی درنظر گرفته شده است.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 11 آذر 1397

اینفوگرافی / نگاهی به آمار ایدز در ایران و جهان

 

 

طبق آخرین آماری که اواخر آبان از سوی دبیر علمی کنگره بین‌المللی ایدز اعلام شد، حدود ۳۷ میلیون نفر در جهان به ایدز مبتلا هستند که از این تعداد کمتر از دو میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ به این بیماری مبتلا شده‌اند. آمار مرگ و میر این بیماری از ابتدا تا امروز عدد ۳۵ میلیون نفر را نشان می‌دهد که از این تعداد ۹۴۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ فوت کرده‌اند.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 11 آذر 1397

همه حقوق در اختیار مرد، مهریه سهم زن

 

 

 

دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن هشدار به رویکردی که علیه مهریه مطرح می‌شود، گفت: مهریه بین زن و مرد تعادل ایجاد می‌کند.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 11 آذر 1397

کماکان سقف‌های شیشه‌ای وجود دارد

 

 

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری؛ ماکان در جاهایی سقف‌های شیشه‌ای داریم و در ارتباط با حضور خانم‌ها در برخی پست‌ها همچنان حساسیت‌هایی وجود دارد که به صراحت نمی‌توان گفت در فقه یا شرع ممنوعیت در خصوص آن وارد شده‌است یا خیر.

ادامه مطلب

 

یکشنبه 11 آذر 1397

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی زنان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق زن در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط