زنان و حقوق بشر

قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن

 

 

 

قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ 21 مهر ماه 1398 مجلس شورای اسلامی تصویب شد و طی نامه شماره ۱۰۰۷۹۳ مورخ 13 آبان ماه 1398 از سوی رییس جمهور ابلاغ گردید.

متن کامل قانون

ﺳﻪشنبه 28 آبان 1398

حذف حبس از مهریه و جرائم غیرعمد در کمیسیون حقوقی مجلس تصویب شد

 

 

 

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به بررسی های جلسه مورخ 27 آبان ماه 1398 کمیسیون متبوع خود از حذف حبس در موضوع مهریه و جرائم غیر عمد خبر داد.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 28 آبان 1398

اینفوگرافی / وضعیت یک‌دهه اخیر ازدواج و طلاق در ایران

 

 

طبق آمارهای منتشرشده از سوی مشترک پژوهشکده فرهنگ‌پژوهی، مجله پژوهش ملل و بخش پژوهش ایرنا درباره وضعیت ازدواج و طلاق بین سال‌های ۸۷ تا ۹۷، روند طلاق در طول یک دهه اخیر در ایران رو به افزایش بوده است. در سال ۹۳ در برابر هر ۱۰۰ مورد ازدواج ۲۳ مورد طلاق وجود داشت در حالی که در سال ۹۷ در برابر هر ۱۰۰ مورد ازدواج ۳۲ مورد طلاق وجود داشته است.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 28 آبان 1398

اینجا کسی سراغی از زنان نمی‌گیرد

 

 

 

زمستان تهران در راه است و هوا به تدریج سرد می‌شود. در کلانشهر تهران، معضلات فراوانی وجود دارد و حضور افراد آسیب دیده در گوشه گوشه‌های شهر، دیگر برای خیلی‌ها امری عادی شده است. این حقیقت تلخی است که دیگر از آسیب‌های اجتماعی تعجب نمی کنیم و تاسف هم نخوریم چراکه به وجود معتادان، کارتن خوابها و متکدیان در گوشه و کنار شهر عادت کرده‌ایم.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 28 آبان 1398

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تشریح کرد: جزییات طرح حذف زندان از مهریه

 

 

 

وی گفت که به موجب این طرح، مردانی که توانایی پرداخت مهریه را ندارند حتی برای مهریه یک سکه هم به زندان نمی‌روند.

ادامه مطلب

 

ﺳﻪشنبه 28 آبان 1398

حیطه فعالیت

در این وبلاگ، اخبار مربوط به مقالات و کتب جدید در حوزه ی زنان، همایش ها، نشست های تخصصی، اسناد مرجع و بررسی تطبیقی مباحث حقوق زن در گستره ی جهانی و دیگر موارد مربوطه، منعکس خواهد شد. امید است عموم علاقه مندان به موضوع، در این مهم مشارکت و هم یاری نمایند.

بایگانی مطالب

بایگانی موضوعی

پیوندهای مرتبط